Rychlá zpověď - vývojář Ondřej Šípka: Stačí jedna chyba a zemřou miliony pacientů

O vývoji kardiostimulátorů, záchraně životů a bezpečnosti létání
16. srpna 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Čím jsou muži starší, tím jsou jejich hračky dražší. To by vám řekl i Ondřej Šípka, ředitel divize Medical Solutions v technologické společnosti CertiCon, která se zabývá vývojem softwaru. Ten je zodpovědný za skupinu chytrých hlav, kteří vyvíjejí systém fungování kardiostimulátorů. Díky tomu pomáhají zachránit tisíce pacientů. V rozhovoru pro LP-Life.cz se manažer svěřil, co jeho práce obnáší a jak velká zodpovědnost je na něj kladena.

Video

Vyrábíte systémy pro kardiostimulátory, máte lékařské vzdělání?

Ne, mám spíše technické a manažerské vzdělání.

Vy už ale hovoříte téměř jako lékař…

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

To si myslím, že zdaleka ne, protože vím, jak mluví lékaři. Chodíme na odborné konference, kde lékaři vystupují. Už se občas chytáme, ale mezi námi a lékaři je strašně propastný rozdíl. Člověk musí mít zájem, aby tuhle práci mohl vůbec dělat. To je důležitý předpoklad, pokud k tomu člověk nemá vztah, tak v tom nemůže být dobrý. Pokud má člověk zájem, tak to jde samo.

Co jste se naučil nového díky tomu, že testujete kardiostimulátory?

My vyvíjíme software, který pak zavádíme na trh. Naučil jsem se řídit velice komplexní projekty, kde je extrémní množství závislostí, kde pracuje třeba 400 lidí ve třech nebo čtyřech časových pásmech, každý podléhá jiné agendě. A přestože je tam strašně velké množství závislostí, tak jsme se naučili jít za jedním cílem a dosáhnout ho. I když to někdy trvá, zpravidla se to ale zatím vždycky podařilo.

Co vás žene tak dopředu? Říkal jste, že než se takový software zavede, trvá to i několik let. Nedovedu si představit, že na něčem pracuji sedm let, něco zrovna nevychází a já vím, že tisíce pacientů na něco takového čekají.

Hlavní hnací motor musí být nějaká interní motivace, to znamená, že člověk se nesmí hnát za penězi nebo benefity, musí se hnát za vyšším cílem. Pro mě je to třeba právě vědomí, že v konečném důsledku pomáháme milionům pacientů po celém světě. Viděli jsme příběhy, kdy pacienti, kteří byli uvázaní k posteli, najednou mohli hrát tenis. Když usínáte s vědomím, že v konečném důsledku pomáháte lidem, je to fajn.

Není vám potom líto, že veškerou slávu, chválu a díky pacientů získávají lékaři?

Není. Člověk si tam musí najít to své. Spousta lidí by měla očekávání, že na konci dostane pochvalu a poplácání po zádech, ale mně stačí to vědomí.

Spoustě lidí také stačí vysoká výplatní páska.

Ano. To je ta nesprávná motivace.

Přeci jenom je to ale vaše zaměstnání, také to děláte pro peníze.

Ano, ale ne primárně.

Jak tohle celé vlastně funguje? Kdo rozhoduje o tom, že se něco takového začne vyrábět?

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré, Praha 1

Na začátku všeho je nějaký problém, ať už je to srdeční choroba, nějaká skupina pacientů, která má nějaké specifické příznaky, inovace nebo potřeba být lídrem na trhu.

To chtějí být všichni, ne?

Já vím. Ale tady v této oblasti lékařství to není tak jednoduché. Tam člověk musí přinést technologie, které jsou nejlepší z nejlepších. V souvislosti s tím vznikají tisíce studií, ale opravdu tisíce. Lékaři je prezentují na různých konferencích v různých časopisech. To je ta vědecky orientovaná část, ve které se my nepohybujeme, alespoň ne v oblasti zdravotnictví, kde vzniká myšlenka přinést něco nového.

Jakmile je myšlenka prezentovatelná a uchopitelná, začínají vznikat další studie, které řeší stavy, aby bylo vůbec možné vyvinout nějaký produkt, který umí řešit problém, na který byla zaměřená jedna ze studií.

Uvedu příklad. Dnes vyvíjíme systém, který pomůže nastavit kardiostimulátor lépe, než ho nastavují lékaři dnes, a to tak, že zobrazí barevnou teplotní mapu, zda srdíčko reaguje na elektrody správně a nejlépe, jak může. Dnes je to na umění lékaře, ale do budoucna by měl mít lékař i nějaká objektivní kritéria, nějaká data, která bude schopen vyhodnotit.

Tím, že zvýšíme efektivitu toho, jak jsou elektrody kardiostimulátoru umístěny, bude srdeční sval fungovat lépe. Z kategorizace pacientů, kteří byli nejprve takzvanými non-respondery, reagujícími velmi slabě na chod kardiostimulátoru, se stanou respondeři. To znamená, že jim kardiostimulátor napomáhá navrátit se do běžného života. My řešíme takový projekt, který toto umožní, nastavit to v reálném čase.

Dnes jsme nicméně v první pětině životního cyklu projektu a teprve připravujeme koncepci systému s nejistým výsledkem. Víme, že až to bude celé fungovat, což bude ode dneška za tři nebo čtyři roky, bude to úžasná věc, protože to rozšíří skupinu pacientů, kterým budeme zlepšovat život.

Kdo to platí?

Investoři, zákazník. Máme za sebou velmi silnou společnost, která si tak velké investice může dovolit. Není to tak, že se sejde banda vědců a dá dohromady díru do světa. Navíc je tam druhý fakt, že k tomu, aby se mohl vyvinout tak komplexní produkt, je potřeba kooperace enormního množství entit. To jsou vědci, lékaři, technici, vývojáři, manažeři.

Připodobnil bych to něčemu jako je raketový výzkum. Jako to, co dělá Elon Musk, který sestavuje raketu, aby byla sama schopná přistát. My děláme to stejné v oblasti zdravotnictví. Do něčeho musíte nalít moc peněz a donutit lidi spolu spolupracovat na té nejvyšší úrovni s jasným cílem. Ten cíl je rozšířit množství lidí, kterým kardiostimulátor zachrání život. A hledáte ty cesty. To je způsob, jakým my spolupracujeme.

Je v tomhle vaše firma světově nějakým způsobem unikátní?

Máme přímé konkurenty na Ukrajině, Slovensku, v Americe a Indii. Unikátní jsme v tom, že máme velmi dlouhodobé doménové znalosti. Ostatní konkurenti přinášejí jen technické znalosti, to znamená schopnost napsat program. Ale my tam máme ještě doménový background. Schopnost pochopit, jak a na jakých základech kardiostimulátory fungují, jak celý ekosystém funguje, a ještě tam máme historii. To nikdo jiný nemá, jsme jediní. Díky tomu jsme lídři a pořád se držíme. Jsme primární dodavatelé, dostáváme nejkomplexnější úlohy, máme nejširší portfolio projektů.

Říkal jste, že cílový zákazník je hlavně Amerika. Jsou si vědomi toho, že jsme tady u nás šikovní?

Jedna z věcí, která nás odlišuje od ostatních, je to, čemu Američané říkají extra mile, že tam máme přidanou hodnotu. To je to, co nás posouvá dál. To znamená preciznost, dokonalost a kvalita.

Jste takový i v soukromí?

Ano. Kdybyste viděla můj byt, mám ho srovnaný podle pravítka. Nemám ale OCD, jenom trošku. (směje se)

Jak byste řešil situaci, kdy by někdo blízký z vaší rodiny potřeboval kardiostimulátor?

Mám v blízkém okolí, ne přímo v rodině, lidi s kardiostimulátorem, jsou to mladší ročníky. Snažil jsem se je propojit se správnými lidmi. Byť nemáme přímo kontakty na lékaře, snažíme se je nasměrovat tak, aby hledali to nejlepší řešení.

Myslím tím to, že jste tu vyvinuli nějaký systém, ale lékaři třeba ještě používají něco jiného. Jste schopen tam sám zaintervenovat?

To bohužel nedokážeme. Výhodou ale je, že to, co tady děláme, je to nejlepší na světě, co dnes existuje. Jde o prémiové produkty v oblasti zdravotnictví. Existuje tam několik konkurentů, ale to, co děláme my, je opravdu nejlepší. Kdybych měl intervenovat, tak by to bylo doporučení, ať hledají kardiostimulátory našeho zákazníka.

Viděla jsem operaci na Homolce, kde zaváděli lékaři pacientce nejmenší kardiostimulátor na světě. Ten jste vyráběli také vy?

Ano. Lidské tělo je hodně specifické tím, že chorob a závislostí, jak je léčit, je obrovské množství. A vy nemůžete jedním zařízením pokrýt všechno. Každé z těch zařízení, zmíněná Micra nebo defibrilátor, slouží pro něco jiného a pro jinou skupinu pacientů. Třeba tu mikru by dneska standardně asi nemohli dát někomu, kdo trpí atriální fibrilací, nebo má příznaky, protože by mu v tom nepomohla. Naopak určitý typ implantabilních defibrilátorů mu v tom pomůže. V tom je ten rozdíl, že lékař hledá vždy to nejvhodnější řešení.

Uvědomujete si, že je na vás kladený poměrně velký tlak? Vnímáte to tak, nebo je to jen práce?

To nejde brát jen jako práci. Možná to tak někteří berou, já si to ale beru osobně, když máme například nějaký neúspěch. Pracujeme kontinuálně pod tlakem. Jsou zde očekávání, která jsou na nás kladena, a jsou dost napjatá. Abyste mohla dělat top produkty, musíte být o krok napřed před trhem. Abyste toho mohla dosáhnout, musíte ve správný čas nasazovat ty správné věci, a tam se vytváří tlak. Často je způsoben termíny a zdroji. To je náš denní chleba.

Jak relaxujete? Máte na to vůbec čas?

Sportem, ten tomu hodně pomáhá. Rozhodl jsem se, že si najdu jinou sofistikovanou disciplínu, a tou je létání. Sport doplňuji ještě o mindset, abych se zaměřil na správnou věc, což je pilotování letadla.

To je ale nebezpečné.

Proč?

Něco se může porouchat, vy spadnete a umřete.

Letadla a celá oblast letectví je dnes postavená tak, aby byl systém opravdu bezpečný. Je to tak bezpečné jako lékařství. To je oblast takzvaných „mission critical“ záležitostí, procesů, aplikací. Letectví funguje na podobných principech jako lékařství.

Vy o všem hovoříte tak, že nad tím skutečně přemýšlíte technicky. Jednáte někdy i jen na základě emocí?

Někdy ano, ale raději bych se této diskuzi vyhnul. (směje se)

Je pro vás důležité, aby vás životní partner také rozuměl technickým věcem?

Ne. Vždy, když jsem měl okolo sebe někoho blízkého, tak to zpravidla byla partnerka, která pracovala v marketingu, tudíž umělecky zaměřená.

Na co se těšíte, až doděláte tento projekt? Máte už vyhlédnutého něco jiného? A bude to také v oblasti zdravotnictví?

Co se týče projektů, je to taková „never ending story“. Pořád něco děláme a pořád je to něco zajímavého. Nemůžu říct, že se těším, až nastane milník. Obecně v životě se snažím oprostit od soustředění se na jeden milník. Člověk má pak nějaká očekávání, a když se nenaplní, je zklamaný. Dlouhodobě se snažím od toho oprostit. Netěším se na jednu věc, ale na to, že nadále budeme pomáhat zlepšovat životy lidem na celém světě.

Děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Při jaké příležitosti se vám zrychlí tlukot srdce?

Primárně při adrenalinových sportech a také, když přistávám v letadle.

Kdybych vám dala na výběr, šel byste se raději podívat na operaci srdce nebo montování motoru do nového airbusu?

Na operaci srdce už jsem byl, takže byť je to krásné lékařské umění, tak bych se šel podívat na montování motoru do dopravního letadla.

Věříte více technice nebo úsudku lékaře?

Asi úsudku lékaře, kterému důvěřuji.

Co by umělá inteligence měla umět podle vás do pěti let?

Primárně by měla pomáhat tam, kde je to nebezpečné pro lidi nebo tam, kde je riziko selhání lidského faktoru.

V jakém procentu nahradí technologie lidskou práci do pěti let?

Technologie asi budou pomáhat tam, kde lidé vykonávají nějakou repetitivní činnost, ale v jakém procentu si nedokážu troufnout odhadnout.

Bez jaké technické vymoženosti si nedokážete představit ani týden svého života?

Reproduktor, bluetooth a playlist na spotify.

Věříte v nadpřirozené síly?

Jsem technik, věřím v technologický pokrok.

Noční můra ředitele divize zdravotnických řešení?

Pocit beznaděje a bezmoci.

S kým byste šel na večeři: Trump, Putin, Kim Čong-un nebo Zeman?

Asi Trump, ale je to bez komentáře.

Co pro vás znamená luxus?

Mít prázdný kalendář a řídit si čas podle sebe.

Kam byste vzal dívku na první rande?

Procházka večerní Prahou.

Co děláte, když vám selžou motory ať už v letadle nebo v životě?

Asi bych začal s úkony pro nouzové přistání.

Co podle vás chybí dnešní společnosti?

Kritické myšlení.

Jak investujete do svého zdraví?

Chodím sportovat a zdravě se stravuju.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Proč si myslíte, že lidé mají tendence být pesimističtí?

Protože se bojí. Bojí se smrti a budoucnosti.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
63 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8
Praha 8

Prodej luxusního mezonetového bytu na Praze 8

3 + KK 188 m², ter. 45 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4
Praha 4

Prodej luxusního bytu s terasou - Praha 4

1 + KK 55 m², ter. 12 m²
9 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 251m

4 + KK 288 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Praha 1 - Staré

4 + KK 229 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 228 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m

6 + KK 212 m², bal. 5 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 6 - 277m
Praha 6

Vila na prodej Praha 6 - 277m

7 + 1 277 m²
20 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory na prodej na Praze 8
Praha 8

Kancelářské prostory na prodej na Praze 8

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Troja 152m
Praha 7

Luxusní byt s terasou Troja 152m

2 + KK 152 m²
31 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Nové Město - 117m

3 + 1 117 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m
Praha 5

Komerční prostor k pronájmu Praha 5 - 230m

Atypický 230 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem
Praha 2

Luxusní penthouse k pronájmu s výhledem

6 + KK 600 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m
Praha 1

Luxusní kancelář Staré město - Praha 1 - 118m

3 + 1 118 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 111 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 550m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 550m

Atypický 550 m², bal. 4 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily v okolí Prahy
Praha 9

Prodej luxusní vily v okolí Prahy

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na prodej Praha 4 - Braník
Praha 4

Vila na prodej Praha 4 - Braník

Atypický 273 m², ter. 21 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Praha 8

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m

4 + KK 113 m²
19 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Luxusní byt na prodej - Praha 5 - Smíchov

4 + KK 185 m², ter. 50 m²
22 090 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Restaurace na pronájem Troja - 397m
Praha 7

Restaurace na pronájem Troja - 397m

Atypický 397 m², ter. 37 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m
Praha 5

Luxusní kanceláře na pronájem Praha 5 - 778m

Atypický 778 m²
250 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 62m

1 + KK 62 m², ter. 13 m²
10 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelářské prostory na prodej 620
Praha 6

Luxusní kancelářské prostory na prodej 620

Atypický 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt s historickými prvky - Praha 1 - Malá
Praha 1

Byt s historickými prvky - Praha 1 - Malá

3 + 1 113 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - 393m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - 393m

10 + 2 393 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou Praha 1 - 321m
Praha 1

Luxusní byt s terasou Praha 1 - 321m

4 + KK 321 m², ter. 144 m²
41 928 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Staré Město - 201m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Staré Město - 201m

5 + KK 201 m², ter. 21 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 72m

2 + KK 74 m², bal. 2 m²
26 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², bal. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 174m
Praha 1

Byt na pronájem s terasou Praha 1 - 174m

4 + 1 174 m², ter. 57 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo
Praha 1

Luxusní byt s výhledem na hrad Smetanovo

2 + KK 106 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 42m
Praha 1

Luxusní byt po rekonstrukci Praha 1 - 42m

2 + KK 42 m²
9 177 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kanceláře na prodej Praha
Praha 5

Luxusní kanceláře na prodej Praha

Atypický 775 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s výhledem 177m
Praha 2

Luxusní byt s výhledem 177m

4 + 1 177 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem kanceláře na Praze 1-75m
Praha 1

Pronájem kanceláře na Praze 1-75m

3 + KK 75 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze
Praha 3

Byt na pronájem na Praze

4 + KK 470 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks