Rychlá zpověď - vývojář Ondřej Šípka: Stačí jedna chyba a zemřou miliony pacientů

O vývoji kardiostimulátorů, záchraně životů a bezpečnosti létání
16. srpna 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Čím jsou muži starší, tím jsou jejich hračky dražší. To by vám řekl i Ondřej Šípka, ředitel divize Medical Solutions v technologické společnosti CertiCon, která se zabývá vývojem softwaru. Ten je zodpovědný za skupinu chytrých hlav, kteří vyvíjejí systém fungování kardiostimulátorů. Díky tomu pomáhají zachránit tisíce pacientů. V rozhovoru pro LP-Life.cz se manažer svěřil, co jeho práce obnáší a jak velká zodpovědnost je na něj kladena.

Ondřej Šípka je ředitel divize zdravotnických řešení.

Video

Vyrábíte systémy pro kardiostimulátory, máte lékařské vzdělání?

Ne, mám spíše technické a manažerské vzdělání.

Vy už ale hovoříte téměř jako lékař…

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84, Praha 3

To si myslím, že zdaleka ne, protože vím, jak mluví lékaři. Chodíme na odborné konference, kde lékaři vystupují. Už se občas chytáme, ale mezi námi a lékaři je strašně propastný rozdíl. Člověk musí mít zájem, aby tuhle práci mohl vůbec dělat. To je důležitý předpoklad, pokud k tomu člověk nemá vztah, tak v tom nemůže být dobrý. Pokud má člověk zájem, tak to jde samo.

Co jste se naučil nového díky tomu, že testujete kardiostimulátory?

My vyvíjíme software, který pak zavádíme na trh. Naučil jsem se řídit velice komplexní projekty, kde je extrémní množství závislostí, kde pracuje třeba 400 lidí ve třech nebo čtyřech časových pásmech, každý podléhá jiné agendě. A přestože je tam strašně velké množství závislostí, tak jsme se naučili jít za jedním cílem a dosáhnout ho. I když to někdy trvá, zpravidla se to ale zatím vždycky podařilo.

Co vás žene tak dopředu? Říkal jste, že než se takový software zavede, trvá to i několik let. Nedovedu si představit, že na něčem pracuji sedm let, něco zrovna nevychází a já vím, že tisíce pacientů na něco takového čekají.

Hlavní hnací motor musí být nějaká interní motivace, to znamená, že člověk se nesmí hnát za penězi nebo benefity, musí se hnát za vyšším cílem. Pro mě je to třeba právě vědomí, že v konečném důsledku pomáháme milionům pacientů po celém světě. Viděli jsme příběhy, kdy pacienti, kteří byli uvázaní k posteli, najednou mohli hrát tenis. Když usínáte s vědomím, že v konečném důsledku pomáháte lidem, je to fajn.

Není vám potom líto, že veškerou slávu, chválu a díky pacientů získávají lékaři?

Není. Člověk si tam musí najít to své. Spousta lidí by měla očekávání, že na konci dostane pochvalu a poplácání po zádech, ale mně stačí to vědomí.

Spoustě lidí také stačí vysoká výplatní páska.

Ano. To je ta nesprávná motivace.

Přeci jenom je to ale vaše zaměstnání, také to děláte pro peníze.

Ano, ale ne primárně.

Jak tohle celé vlastně funguje? Kdo rozhoduje o tom, že se něco takového začne vyrábět?

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6, Praha 6

Na začátku všeho je nějaký problém, ať už je to srdeční choroba, nějaká skupina pacientů, která má nějaké specifické příznaky, inovace nebo potřeba být lídrem na trhu.

To chtějí být všichni, ne?

Já vím. Ale tady v této oblasti lékařství to není tak jednoduché. Tam člověk musí přinést technologie, které jsou nejlepší z nejlepších. V souvislosti s tím vznikají tisíce studií, ale opravdu tisíce. Lékaři je prezentují na různých konferencích v různých časopisech. To je ta vědecky orientovaná část, ve které se my nepohybujeme, alespoň ne v oblasti zdravotnictví, kde vzniká myšlenka přinést něco nového.

Jakmile je myšlenka prezentovatelná a uchopitelná, začínají vznikat další studie, které řeší stavy, aby bylo vůbec možné vyvinout nějaký produkt, který umí řešit problém, na který byla zaměřená jedna ze studií.

Uvedu příklad. Dnes vyvíjíme systém, který pomůže nastavit kardiostimulátor lépe, než ho nastavují lékaři dnes, a to tak, že zobrazí barevnou teplotní mapu, zda srdíčko reaguje na elektrody správně a nejlépe, jak může. Dnes je to na umění lékaře, ale do budoucna by měl mít lékař i nějaká objektivní kritéria, nějaká data, která bude schopen vyhodnotit.

Tím, že zvýšíme efektivitu toho, jak jsou elektrody kardiostimulátoru umístěny, bude srdeční sval fungovat lépe. Z kategorizace pacientů, kteří byli nejprve takzvanými non-respondery, reagujícími velmi slabě na chod kardiostimulátoru, se stanou respondeři. To znamená, že jim kardiostimulátor napomáhá navrátit se do běžného života. My řešíme takový projekt, který toto umožní, nastavit to v reálném čase.

Dnes jsme nicméně v první pětině životního cyklu projektu a teprve připravujeme koncepci systému s nejistým výsledkem. Víme, že až to bude celé fungovat, což bude ode dneška za tři nebo čtyři roky, bude to úžasná věc, protože to rozšíří skupinu pacientů, kterým budeme zlepšovat život.

Kdo to platí?

Investoři, zákazník. Máme za sebou velmi silnou společnost, která si tak velké investice může dovolit. Není to tak, že se sejde banda vědců a dá dohromady díru do světa. Navíc je tam druhý fakt, že k tomu, aby se mohl vyvinout tak komplexní produkt, je potřeba kooperace enormního množství entit. To jsou vědci, lékaři, technici, vývojáři, manažeři.

Připodobnil bych to něčemu jako je raketový výzkum. Jako to, co dělá Elon Musk, který sestavuje raketu, aby byla sama schopná přistát. My děláme to stejné v oblasti zdravotnictví. Do něčeho musíte nalít moc peněz a donutit lidi spolu spolupracovat na té nejvyšší úrovni s jasným cílem. Ten cíl je rozšířit množství lidí, kterým kardiostimulátor zachrání život. A hledáte ty cesty. To je způsob, jakým my spolupracujeme.

Je v tomhle vaše firma světově nějakým způsobem unikátní?

Máme přímé konkurenty na Ukrajině, Slovensku, v Americe a Indii. Unikátní jsme v tom, že máme velmi dlouhodobé doménové znalosti. Ostatní konkurenti přinášejí jen technické znalosti, to znamená schopnost napsat program. Ale my tam máme ještě doménový background. Schopnost pochopit, jak a na jakých základech kardiostimulátory fungují, jak celý ekosystém funguje, a ještě tam máme historii. To nikdo jiný nemá, jsme jediní. Díky tomu jsme lídři a pořád se držíme. Jsme primární dodavatelé, dostáváme nejkomplexnější úlohy, máme nejširší portfolio projektů.

Říkal jste, že cílový zákazník je hlavně Amerika. Jsou si vědomi toho, že jsme tady u nás šikovní?

Jedna z věcí, která nás odlišuje od ostatních, je to, čemu Američané říkají extra mile, že tam máme přidanou hodnotu. To je to, co nás posouvá dál. To znamená preciznost, dokonalost a kvalita.

Jste takový i v soukromí?

Ano. Kdybyste viděla můj byt, mám ho srovnaný podle pravítka. Nemám ale OCD, jenom trošku. (směje se)

Jak byste řešil situaci, kdy by někdo blízký z vaší rodiny potřeboval kardiostimulátor?

Mám v blízkém okolí, ne přímo v rodině, lidi s kardiostimulátorem, jsou to mladší ročníky. Snažil jsem se je propojit se správnými lidmi. Byť nemáme přímo kontakty na lékaře, snažíme se je nasměrovat tak, aby hledali to nejlepší řešení.

Myslím tím to, že jste tu vyvinuli nějaký systém, ale lékaři třeba ještě používají něco jiného. Jste schopen tam sám zaintervenovat?

To bohužel nedokážeme. Výhodou ale je, že to, co tady děláme, je to nejlepší na světě, co dnes existuje. Jde o prémiové produkty v oblasti zdravotnictví. Existuje tam několik konkurentů, ale to, co děláme my, je opravdu nejlepší. Kdybych měl intervenovat, tak by to bylo doporučení, ať hledají kardiostimulátory našeho zákazníka.

Viděla jsem operaci na Homolce, kde zaváděli lékaři pacientce nejmenší kardiostimulátor na světě. Ten jste vyráběli také vy?

Ano. Lidské tělo je hodně specifické tím, že chorob a závislostí, jak je léčit, je obrovské množství. A vy nemůžete jedním zařízením pokrýt všechno. Každé z těch zařízení, zmíněná Micra nebo defibrilátor, slouží pro něco jiného a pro jinou skupinu pacientů. Třeba tu mikru by dneska standardně asi nemohli dát někomu, kdo trpí atriální fibrilací, nebo má příznaky, protože by mu v tom nepomohla. Naopak určitý typ implantabilních defibrilátorů mu v tom pomůže. V tom je ten rozdíl, že lékař hledá vždy to nejvhodnější řešení.

Uvědomujete si, že je na vás kladený poměrně velký tlak? Vnímáte to tak, nebo je to jen práce?

To nejde brát jen jako práci. Možná to tak někteří berou, já si to ale beru osobně, když máme například nějaký neúspěch. Pracujeme kontinuálně pod tlakem. Jsou zde očekávání, která jsou na nás kladena, a jsou dost napjatá. Abyste mohla dělat top produkty, musíte být o krok napřed před trhem. Abyste toho mohla dosáhnout, musíte ve správný čas nasazovat ty správné věci, a tam se vytváří tlak. Často je způsoben termíny a zdroji. To je náš denní chleba.

Jak relaxujete? Máte na to vůbec čas?

Sportem, ten tomu hodně pomáhá. Rozhodl jsem se, že si najdu jinou sofistikovanou disciplínu, a tou je létání. Sport doplňuji ještě o mindset, abych se zaměřil na správnou věc, což je pilotování letadla.

To je ale nebezpečné.

Proč?

Něco se může porouchat, vy spadnete a umřete.

Letadla a celá oblast letectví je dnes postavená tak, aby byl systém opravdu bezpečný. Je to tak bezpečné jako lékařství. To je oblast takzvaných „mission critical“ záležitostí, procesů, aplikací. Letectví funguje na podobných principech jako lékařství.

Vy o všem hovoříte tak, že nad tím skutečně přemýšlíte technicky. Jednáte někdy i jen na základě emocí?

Někdy ano, ale raději bych se této diskuzi vyhnul. (směje se)

Je pro vás důležité, aby vás životní partner také rozuměl technickým věcem?

Ne. Vždy, když jsem měl okolo sebe někoho blízkého, tak to zpravidla byla partnerka, která pracovala v marketingu, tudíž umělecky zaměřená.

Na co se těšíte, až doděláte tento projekt? Máte už vyhlédnutého něco jiného? A bude to také v oblasti zdravotnictví?

Co se týče projektů, je to taková „never ending story“. Pořád něco děláme a pořád je to něco zajímavého. Nemůžu říct, že se těším, až nastane milník. Obecně v životě se snažím oprostit od soustředění se na jeden milník. Člověk má pak nějaká očekávání, a když se nenaplní, je zklamaný. Dlouhodobě se snažím od toho oprostit. Netěším se na jednu věc, ale na to, že nadále budeme pomáhat zlepšovat životy lidem na celém světě.

Děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Při jaké příležitosti se vám zrychlí tlukot srdce?

Primárně při adrenalinových sportech a také, když přistávám v letadle.

Kdybych vám dala na výběr, šel byste se raději podívat na operaci srdce nebo montování motoru do nového airbusu?

Na operaci srdce už jsem byl, takže byť je to krásné lékařské umění, tak bych se šel podívat na montování motoru do dopravního letadla.

Věříte více technice nebo úsudku lékaře?

Asi úsudku lékaře, kterému důvěřuji.

Co by umělá inteligence měla umět podle vás do pěti let?

Primárně by měla pomáhat tam, kde je to nebezpečné pro lidi nebo tam, kde je riziko selhání lidského faktoru.

V jakém procentu nahradí technologie lidskou práci do pěti let?

Technologie asi budou pomáhat tam, kde lidé vykonávají nějakou repetitivní činnost, ale v jakém procentu si nedokážu troufnout odhadnout.

Bez jaké technické vymoženosti si nedokážete představit ani týden svého života?

Reproduktor, bluetooth a playlist na spotify.

Věříte v nadpřirozené síly?

Jsem technik, věřím v technologický pokrok.

Noční můra ředitele divize zdravotnických řešení?

Pocit beznaděje a bezmoci.

S kým byste šel na večeři: Trump, Putin, Kim Čong-un nebo Zeman?

Asi Trump, ale je to bez komentáře.

Co pro vás znamená luxus?

Mít prázdný kalendář a řídit si čas podle sebe.

Kam byste vzal dívku na první rande?

Procházka večerní Prahou.

Co děláte, když vám selžou motory ať už v letadle nebo v životě?

Asi bych začal s úkony pro nouzové přistání.

Co podle vás chybí dnešní společnosti?

Kritické myšlení.

Jak investujete do svého zdraví?

Chodím sportovat a zdravě se stravuju.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Proč si myslíte, že lidé mají tendence být pesimističtí?

Protože se bojí. Bojí se smrti a budoucnosti.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

V CertiConu se vyvíjí nové systémy nejen do kardiostimulátorů.
Šípka je jako ředitel pod velkým tlakem.
Ondřej relaxuje v letadle.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks