Hlavní stránka Nové články

Tragická událost, která se stala 27. března, pád vrtulníku na Aljašce, ukončila život finančníka Petra Kellnera dříve, než mohl oslavit své dnešní, 57. narozeniny. Hvězda nejbohatšího Čecha zhasla předčasně, přesto za sebou ale zanechal obrovskou práci a nesmazatelnou stopu! Podívejme se na milníky jeho života byznysmena.

Petr Kellner

Nad nehodou vrtulníku, v němž Petr Kellner zahynul, se pozastavil celý národ. Událost protkala všechna média, včetně těch sociálních, na dobu několika dní. 

Petr Kellner byl jedním z mála bohatých, ba dokonce nejbohatší, kde šla závist stranou a lidé si kolektivně uvědomovali předčasnou ztrátu člověka, jehož jen málokdo viděl, ale o jeho úspěších věděl každý. 

Kellner, i když začal podnikat v době „kapitalismu po česku“, měl mozek investora a finančníka, a uměl naslouchat. Měl ve svém životě pevné zásady. Toto všechno jej vyneslo do oblak, odkud se bohužel na konci března doslova zřítil.

Mnoho snímků Petra Kellnera neexistuje. Na veřejnosti se neukazoval. Zde na dostizích.
Mnoho snímků Petra Kellnera neexistuje. Na veřejnosti se neukazoval. Zde na dostizích. • Zdroj: PETR TOPIČ " / MAFRA / Profimedia

Jeho smrt si připomněli lidé na všemožných koutech světa. I na Britských Panenských ostrovech v Karibiku se uskutečnil velký smuteční průvod: Miliardář se sem každoročně vracel a před čtyřmi lety pomáhal finančně ostrovu Virgin Gorda s následky ničivého hurikánu.

Fantom v pozadí

V pavučině byznysu a politiky stále Petr Kellner velmi pevně. I když se v posledních letech na veřejnosti moc neukazoval, soukromí své a své rodiny si chránil a střežil si svou pověst, stála za ním spousta filantropických projektů, jak se už u bohatých mužů sluší a patří. Příkladem je například Divadlo Járy Cimrmana, obnova Ateliéru Josefa Sudka a mnoho dalších projektů.

Jeho miliardové investice mu vynášely další miliardové zisky. V podnikání preferoval stoprocentní kontrolu před spoluprací s jinými akcionáři.

„Základem byznysu je podnikání, z něhož plynou trvalé drobné částky od klientů, jež v součtu skládají velkou částku,“

taková byla strategie Petra Kellnera. Korunka ke korunce, tisícovka k tisícovce, milion k milionu… a nakonec miliarda k miliardě. A k tomu samozřejmě druhá cesta – dobré politické vztahy.

Rok po roce, miliarda za miliardou

Petr Kellner byl absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze (1986), ale jeho první práce byla na konci 80. let na Barrandově, kde dělal asistenta produkce. Jeho život změnila až práce v Impromatu. Počátky budování Kellnerova impéria spadají do doby divokého kapitalismu, což se na nich podepsalo v mnoha směrech.

V roce 1990 prodával Petr Kellner kopírky ve firmě Impromat a seznámil se s Milanem Maděryčem.

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ, Okolí Prahy

1991 – založení investičního fondu Wika, později PPF

V roce 1991 prakticky z ničeho založil tehdejší dealer ve spolupráci s Milanem Vinklerem, jehož jako dealer Impromatu potkal, společnost Wika. Ta později dostala povolení založit investiční fond, pozdější PPF, a odstartovala první vlnu kuponové privatizace. 

Ke dvojici se postupně přidali i majitel teplického sklářského gigantu Sklo Union Štěpán Popovič a Milan Maděryč, šéf impromatu, jenž se původně celé akce stranil. 

„Bylo nám jasné, že jedině tak je možné podílet se na ohromném přerozdělení majetku, kterým byla připravovaná kuponová privatizace,“

prohlásil Vinkler v roce 2001 pro Lidové noviny.

200 za pět miliard

1993 - Skupina fondů získala v prvním kole kuponové privatizace 1,4 procenta bodů a v roce 1993 převzala na dvě stovky podniků v hodnotě pěti miliard. 

V letech 1993/94 se Petr Kellner také poprvé snaží o vstup na ruský trh, kde zakládají privatizační fondy Petra Velikého, jež však koncem 90. let zanikají.

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590, Praha 6

Začátek „velké hry“

V polovině 90. let skončila druhá vlna kuponové privatizace. V čele republiky stál Václav Klaus, sám velký fanda privatizace. Byl velmi zadobře s Viktorem Koženým, Pavlem Tykačem, Milanem Šrejberem a Petrem Kellnerem. Některé fondy se tehdy transformovaly do neinvestičních společností, takže nebyly pod kontrolu ministerstva financí. 

Petr Kellner si přál získat rozhodující vliv ve velké bance, ale místo ní nakonec PPF vyhodnotila jako cílovou strategickou investici Českou pojišťovnu, jejíž aktiva se pohybovala okolo 60 miliard korun, a přitom měla poměrně nízký základní kapitál – méně než dvě miliardy korun. 

Tehdy, v roce 1995 celá finančně-politická hra začala.

Profimedia
Profimedia • Zdroj: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia

Lobbing: Kellner se ukazuje v médiích

Od roku 1996 držela PPF zhruba pětinový podíl v bezmála monopolním subjektu v oblasti pojištění, ale bankovní krize citelně zasáhla i pojišťovnu. PPF se tehdy snažila a získat vlastnické podíly Investiční a Poštovní banky (IPB). 

Tehdy Petr Kellner pochopil, že cestou je lobbing. Byla to také doba, kdy se ukazoval v médiích a jeho tvář byla velice populární. Vztah s Václavem Klausem Kellnerovi velmi pomohl. V té době je Kellnerův majetek odhadnut na 2,5 miliardy korun.

Petr Kellner na Žofíně při návštěvě čínského prezidenta v Česku
Petr Kellner na Žofíně při návštěvě čínského prezidenta v Česku • Zdroj: MAFRA PETR TOPIČ / iDNES.cz / Profimedia

Spotřebitelské půjčky otvírají cestu do Ruska

V roce 1997 zakládá PPF splátkovou společnost Home Credit, jež je zlatým dolem celé společnosti. Firma Home Credit se zaměřila na spotřebitelské půjčky, zcela v duchu Kellnerova hesla a brzy se stala druhým klenotem v impériu PPF a rovněž vstupní bránou na ruský trh.

Majoritní vlastník PPF

V lednu 2000 dosáhla skupina PPF na bezmála pětinový podíl držený IPB v hodnotě 1,6 miliardy korun, za který všem nic nezaplatí. Rovněž díky Ivanu Kočárníkovi, někdejšímu ministru financí, získala manažerskou kontrolu nad upadající pojišťovnou PPF a IPB. Měli příslib na odkup 14% podílu ČSOB, pokud se pojišťovna dostane z červených čísel. V té době se již jmění, které firmy ze skupiny PPF spravují, odhaduje okolo sto miliard korun. Petr Kellner zveřejnil, že je majoritním vlastníkem PPF a jeho společníci mají jen menšinové podíly.

V roce 2001 se Petr Kellner stal kompletním vlastníkem České pojišťovny, jelikož mu zbylé dvě pětiny odprodal stát – vláda Miloše Zemana, a Komerční banka. Kellner se tehdy veřejně přihlásil jako jediný akcionář k PPF. Podle výroční zprávy za tento rok spravuje skupina Petra Kellnera majetek za 130 miliard korun.

Smuteční vlajka na budově PPF v Praze
Smuteční vlajka na budově PPF v Praze • Zdroj: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

TV Nova: malá domů

Paralelně probíhala kauza kolem TV Nova. V roce 1999 přestal někdejší ředitel TV Nova Vladimír Železný spolupracovat s Ronaldem Lauderem a jeho CME a na financování televize se domluvil s Jiřím Šmejcem a jeho firmou MEF Holding. V roce 2000 však padla IPB, která financovala velkou část Železného Novy. Toho PPF využila a začala v roce 2002 s nepřátelským převzetím, kdy platila i Železného dluhy. 

V roce 2003 Kellner oznámil, že je stoprocentním vlastníkem skupiny a prvním dolarovým miliardářem v Česku. Jeho majetek je odhadován na 50 miliard korun.

Jiří Šmejc se zprvu Kellnerovi bránil, aby se s ním později naopak spojil. Železná skončil a v roce 2004 prodali oba noví vlastníci Novu zpět CME se ziskem odhadovaným na deset miliard korun. Do PPF tak „za odměnu“ nastoupil právě Jiří Šmejc, dlouhodobá dvojka PPF, kde měl tehdy pětiprocentní podíl. Hodnota spravovaného majetku PPF je v té době 200 miliard korun.

Do žebříčků Forbesu

V roce 2006 je Kellner poprvé zahrnut do žebříčku časopisu Forbes, ocitá se na 224. místě světových miliardářů s majetkem 3 miliardy dolarů (72 miliard korun). O dva roky později je již v první stovce – na 91. Místě s majetkem 9,3 miliardy dolarů.

Petr Kellner začal od roku 2007 hodnotit svůj byznys ve světových měnách – vyčísleno na 10 miliard eur. V té době odprodává italské pojišťovně 51 procent České pojišťovny, respektive společně zakládají podnik, kde má PPF minoritu, a získává miliardu eur.

Rusko a tryskáč změněn za Boeing

V roce 2008 kupuje PPF v Rusku oddíl v Polymetalu, těžařské firmě.

O rok později udeřila finanční krize, zastavil se růst aktiv skupiny a Kellnerův majetek spadl na 6 miliard dolarů, ale PPF dále expanduje a zakládá Energetický a průmyslový holding (EPH).

V  roce 2010 Kellner vyměňuje tryskáč Gulfstream za osobní Boeing 737 upravený pro privátní klientelu.

Po Rusku se stala prioritním trhem Čína. Díky know-how se PPF stala zahraniční firmou, jež v Číně získala licenci na poskytování spotřebitelských úvěrů. Zprvu jen v jedné provincii, ale postupně až do roku 2013 na území celého miliardového trhu. Kellnerův majetek je díky čínské expanzi vyčíslen na 7,6 miliardy dolarů.

Rok 2011 se nese ve znamení boje o Sazku. Kellner prodává podíl KKCG Karla Komárka a získává další 4 miliardy korun.

„M“ se mění na „B“ – z milionů bilion

Na konci roku nadcházejícího byla uzavřena dohoda mezi PPF a Generali a společná podnik se rozpadá. Investice je však desetinásobně zhodnocena a majetek skupiny dosahuje 21,5 miliardy eur, tedy přes půl bilionu korun.

V témže roce se stala součástí PPF i skupina Sotio, díky níž začala skupina působit i v oblasti biotechnologického výzkumu. Skupina pracuje na vývoji léčebných přípravků na onkologická onemocnění. Zaměstnává více než 300 odborníků, sídlí v Praze, ale působí i v dalších evropských zemích, v USA, Číně a Rusku.

Petr Kellner zahynul 27. března 2021, když se helikoptéra zřítila na Aljašce
Petr Kellner zahynul 27. března 2021, když se helikoptéra zřítila na Aljašce • Zdroj: Profimedia

2013: Češi „volali s Kellnerem“

V roce 2013 přichází další milník a Petr Kellner odkupuje od Telefoniky 65% podíl v české divizi za 64 miliard korun. PPF tak získává dvoutřetinový podíl v české divizi Telefóniky, takže v té době využívalo “jeho” služeb pět milionů Čechů. PPF tak získala pravidelné měsíční platby od všech těchto lidí, a také monopol na pevné linky

V téže době končí spolupráce J&T a EPH a PPF bohatne o dalších 30 miliard!

Neustálý výstup po žebříku kupředu

V roce 2014 odhadl Forbes Kellnerův majetek na 11,2 miliardy dolarů. A další milníky jsou pak už jen o zhodnocování dosaženého jmění a malých propadech a vzestupech: roku 2015 je Kellner na 137. místě seznamu Forbes s odhadovaným bohatstvím 9,2 miliardy USD (2015), v srpnu 2016 již na 102. místě s 11,4 miliardami USD. Je oficiálně nejbohatším člověkem v České republice.

Rok 2018 vynesl Kellnera na 88. místo s 15,5 miliardami USD a v loňském roce to bylo ještě výše: 68. místo a 14,9 miliard USD. V říjnu 2020 je Forbesem uveden jako nejbohatší člověk v České republice s čistým jměním 293 miliard Kč (v té době asi 13 miliard USD).

Nedokončené projekty

Jedním z posledních dotažených velkých obchodů v Česku byl pro Kellnera provoz mýtného systému v Česku. Získalo jej konsorcium firem CzechToll (vlastněná PPF) a slovenský provozovatel mýta SkyToll. Původní provozovatel systému, společnost Kapsch, se snažila vítězství neúspěšně zvrátit.

V době tragické smrti nejbohatšího Čecha měla skupina PPF rozběhnutou celou řadu významných transakcí, například spojení s Monetou Money Bank přes uvedení společnosti CETIN na burzu.

Po Kellnerové smrti vzniklo v PPF pietní místo
Po Kellnerové smrti vzniklo v PPF pietní místo • Zdroj: Profimedia

Poselství

Je jasné, že tento velmi zkrácený přehled milníků by vydal na životy mnoha lidí. Bohužel, úspěch s sebou zákonitě nenese nesmrtelnost a štěstí. Petr Kellner si však za svého života dovolil prožít všechno, co chtěl.

Další vývoj investic PPF už Petr Kellner osobně sledovat nebude. Jeho styl myšlení a ducha však bude stát za celou skupinou i nadále. Kellner se obklopoval lidmi, s nimiž pracoval dlouhodobě. Proto jeho pracovní úspěch spolu se světlem jeho duše nezhasl.

Přejeme tam nahoru, do volných oblaků krásné nedožité 57. narozeniny, pane Kellnere! 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks