Top hledané
Výsledky (0)
Spojené arabské emiráty nabízejí množství luxusních atrakcí pro náročné cestovatele. Hlavní město Abu Dhabi vzkvétá rychlým tempem a začíná šlapat na paty celosvětově známější sousední Dubaji. Následující tipy na luxusní hotely, restaurace a památky včetně všudypřítomné arabské pohostinnosti jistě nadchnou i zcestovalé jedince.

Abu Dhabi, nová perla Perského zálivu!

Ivana Růžičková
08. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Shangri-La Hotel Qaryat Al Beri

Pokud hledáte neobyčejné místo pro strávení klidnější dovolené v přepychovém hotelu dál od rušného centra, doporučuji navštívit světoznámý hotel Shangri-La. Typicky arabská zdobná dekorace, lesk a zlaté detaily vás nadchnou již při vstupu do hotelu. Restaurace s výhledem na osvětlenou majestátní mešitu je dechberoucí a vaše večery budou díky tomuto nenahraditelnému výhledu o to výjimečnější. Dále vám hotel nabídne propletené vodní kanály, po kterých vás převozník odveze loďkou do různých částí resortu, například na místní typický trh The Souk, kde si vyberete z nabídky luxusních šperků, designérských butiků i obchůdků s prvotřídním arabským kořením.

Více info: http://www.shangri-la.com/abudhabi/shangrila/

Sheikh Zayed Mosque

Nejvíce ikonickou stavbou v emirátu Abu Dhabi je nepochybně již výše zmíněná mešita, pojmenovaná po nejvýznamnějším emírovi a zakladateli Spojených arabských emirátů, Sheikhu Zayedu bin Sultan Al Nahyanovi. Byla postavena v letech 1996 až 2007 jako třetí největší mešita na světě a pojme až 40000 věřících. Architektura snoubí moderní i klasické arabské umělecké styly. Bílý lesknoucí se mramor, islámská kaligrafie a zdobné květinové dekorace z luxusního křištálu Swarovski zdobí monumentální prostory zevnitř i zvenku. Ženy si zde musí zapůjčit tzv. abayu na zahalení těla a šátek na zakrytí vlasů, u mužů stačí dlouhé kalhoty a před vstupem do hlavní síně je nutné si zout boty. Vstup turistů nevyznávající Islám je však povolen do všech oblastí mešity, kde se můžete nechat ohromit majestátností této posvátné stavby.

Více info: http://www.szgmc.ae/en/ 

Byt Praha 1 - 386m
Byt Praha 1 - 386m, Praha 1

Adrenalinová jízda ve světě Ferrari

První a jediný zábavní park Ferrari World vlastní rekord pro největší stavbu prostorového rámu, která kdy byla postavena. Již při přistání na mezinárodní letiště můžete tuto stavbu snadno spatřit z letadla díky výrazné červené střeše po celém areálu. Zde si můžete dopřát komentovanou prohlídku muzea i projížďku po největší horské dráze, kde se však připravte na adrenalinovou jízdu, která nenechá chladnými ani ty nejodolnější jezdce.

Více info: https://ferrariworldabudhabi.com/

Nákupy v Yas Mall 

Když už navštívíte svět Ferrari, stačí jen pár kroků do největšího obchodního centra v Abu Dhabi se jménem Yas Mall. Zde naleznete butiky světových designérů, drahocenné šperky, luxusní orientální parfémy i místní oblíbené vůně ze santalového dřeva do interiérů s názvem Oud, které poslouží i jako nádherný dárek pro vaše blízké z cest do orientu.

Více info: http://www.yasmall.ae/ 

Kulinářský zážitek v Emirates Palace

Při návštěvě Abu Dhabi nemůžete vynechat ani prohlídku jednoho z nejluxusnějších hotelů v Emirátech z názvem, který vystihuje vznešenost toho místa. Hotel Emirates Palace svou zdobností a majestátností předčí veškerá očekávání. Místní specialitou je cappuccino posypané 24 karátovými vločky zlata s hořkou čokoládou. Toto ztělesnění luxusu jste dříve jistě nikdy neokusili. 

Více info: https://www.kempinski.com/en/abudhabi/emirates-palace/ 

“Maʿa s-salamah!” (neboli na viděnou).

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze