Jak vybrat byt na investici?

Vydělávají především malometrážní byty v univerzitních městech!
26. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Podle odborníků je každý třetí byt v Česku investiční. Investiční byty si nejčastěji pořizují třicátníci a čtyřicátníci, výjimkou však nejsou ani ještě mladší věkové skupiny. 

Investiční nemovitosti se stále zdají býti velmi atraktivní. Jak by také ne, na první pohled představují jistotu stabilního příjmu v podobě pravidelného pronájmu. Za podmínky, že byt úspěšně pronajmete a nájemce vám nájem bude pravidelně platit. Může se totiž stát, že tomu tak nebude. Bez tzv. vaty, kterou podnikatelům doporučuje i ministryně spravedlnosti Marie Benešová, se tak rozhodně neobejdete.

Mladý muž zvažuje koupi bytu na investici
Mladý muž zvažuje koupi bytu na investici • Zdroj: Freepik

Myslete na náklady!

Investiční byt, aniž bychom vás na začátku chtěli od jeho koupě odrazovat, totiž vyžaduje i řadu nákladů, díky nimž, pokud například zvolíte nedostatečnou výši nájmu, můžete na takové nemovitosti i snadno prodělat. Z tohoto důvodu je zapotřebí koupi investiční nemovitosti patřičně zvážit. A při tom dobře počítat.

Byt Malá Strana Magenta 31m
Byt Malá Strana Magenta 31m, Praha 1

Investiční nemovitost ano, či ne?

V první řadě si zodpovězte otázku, zda se vám investiční byt vůbec vyplatí. Krátkodobým pronajímatelům (airnb) například koronavirová pandemie a s ní související úbytek turistů značně ztížila život a mnohdy je uvalila do dluhové pasti. Obzvláště pokud hypotéku spláceli výhradně z pronájmu. V tomto ohledu jsou větší sázkou na jistotu pronájmy dlouhodobé. I na těch se ale koronavirová pandemie dosti podepsala.

Až šestiprocentní pokles nájmů

V posledních třech měsících loňského roku se nájmy bytů v centru hlavního města snížily až o šest procent. Právě proto, že nabídku rozšířily byty v centru hlavního města využívané ke krátkodobým pronájmům. Jak je vidět, sázkou na jistotu tak nejsou ani byty k pronájmům dlouhodobým. To však nic nemění na faktu, že poptávka po investičních bytech je stále vysoká. Dokonce tak vysoká, že se významně podílí na vysoké poptávce po nemovitostech jako takové.

"Já osobně doporučuji investovat do bytu 3kk, protože trend jejich popularity bude pokračovat. V důsledku pandemie covidu se budou lidé snažit pořídit si úspornější bydlení, tedy takové, aby se na maximální plochu vešlo co nejvíce osob. V Česku je hodně rodin se dvěma dětmi, pro něž se nejvíce dispozičně hodí byty se dvěma ložnicemi, tedy 3kk,"

říká Elena Jakubovič, majitelka realitní kanceláře s luxusními nemovitostmi. 

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady, Praha 2

Jak vybrat byt, v němž nebudeme bydlet?

Při odpovědi na tuto otázku je třeba vycházet z poptávky trhu. V hledáčku vašeho zájmu by měly být především odpovědi na dvě hlavní otázky: O jak velké byty je největší zájem a v jakých lokalitách?

Dispozice investičního bytu

Typický investiční byt má podle statistik serveru GarantovanyNajem.cz rozlohu do padesáti metrů čtverečných. Jedná se tedy o malou garsonku či byt s dispozicí 1+kk (maximálně 2 +kk). V kurzu ovšem jsou i rekonstruované nemovitosti s nízkými provozními náklady.

Mladý pár právě si dělá selfie s klíčem od nového bytu
Mladý pár právě si dělá selfie s klíčem od nového bytu • Zdroj: Freepik

Kolik na bytě vyděláme?

Nežli do bytu investujeme, je dobré spočítat si, kolik můžeme na naší investici pronájmem vydělat. Potřebujeme znát čistý měsíční nájem, a z něj poté vypočítáme hrubý a čistý výnos z pronájmu bytu. Čistý výnos z pronájmu zahrnuje rovněž náklady na vlastnictví a pronájem nemovitosti (pojištění, nutné opravy apod.)

Vzorec pro výpočet hrubého výnosu:

Vzorec pro výpočet hrubého výnosu z investice
Vzorec pro výpočet hrubého výnosu z investice • Zdroj: Y&T Luxury Property

Vzorec pro výpočet čistého výnosu (zohledňuje náklady na udržení investice):

Vzorec pro výpočet čistého výnosu z investice
Vzorec pro výpočet čistého výnosu z investice • Zdroj: Y&T Luxury Property

Kdo bude váš nájemce?

Mezi nájemci investičních bytů k překvapení mnohých převažují vysokoškolští studenti. Z tohoto důvodu mezi ideální lokality investičních bytů patří především univerzitní města (Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Opava, Liberec atd.) Pokud si tedy pořídíte malý byt v této lokalitě, pravděpodobnost, že seženete nájemce, je velmi vysoká.

Luxusní byt na prodej Praha 3 - 73m
Luxusní byt na prodej Praha 3 - 73m, Praha 3

Malé byty pro mladé

Byty si ale samozřejmě nepronajímají jen studenti, ale mladí lidé obecně. Rodiny s dětmi se pak už většinou snaží investovat do vlastního. Z lokalit opět vedou velká města s dobrou infrastrukturou a bohatou občanskou vybaveností. Vhodné jsou i lokality poblíž kancelářských komplexů.

Jak správně stanovit výšku nájmu?

V podstatě existují dva druhy pronajímatelů. Zatímco jedni trvají na tom, aby jim jejich investiční byt vydělával (byt mají jako skutečnou investici), druzí se „spokojí“ s pokrýváním nákladů (byt si pořídili spíše na stáří, pro děti atd). I ty si ale musí dobře propočítat. Jinak se může stát, že na svůj investiční byt nakonec budou doplácet. Popřípadě je dostane do dluhů. Z tohoto důvodu je pro pronajímatele nesmírně důležité správné stanovení výše nájmu. Ta je v podstatě výsledkem ekonomické rozvahy, v níž je třeba zvážit aktiva a pasiva, tedy příjmy a náklady.

Mladá rodina v novém bytě
Mladá rodina v novém bytě • Zdroj: Freepik

Poraďte se s odborníkem

Výši pronájmu ovlivňuje řada faktorů v čele s typem, stářím a atraktivitou nemovitosti a již zmíněnou lokalitou, v níž se nachází. Při stanovení nájmu je ovšem zapotřebí přihlédnout i k ceně nemovitosti, popřípadě k RPSN bankovního úvěru (v případě financování bytu hypotékou). Odborníci každopádně výši měsíčního pronájmu vyčíslili na 3500 korun z každého investovaného milionu. Na investiční nemovitosti byste rozhodně neměli prodělávat, proto je stanovení výše nájmu vhodné zkonzultovat s finančním či investičním poradcem.

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m, Praha 6

Hypotéka na investiční nemovitost ano, či ne?

Obecně se dá říci, že investice do nemovitosti se pronajímateli vyplatí za předpokladu, že alespoň z části disponuje vlastními finančními zdroji. To ale neznamená, že na investiční nemovitost nezískáte hypotéku. Pokud budete mít našetřeno alespoň dvacet procent z kupní ceny, banka vám při splnění jasně daných podmínek (ty jsou totožné jako u hypotéky na byt pro bydlení) zbylých osmdesát procent půjčí. Výše splátky hypotéky pak bude základem pro stanovení výše pronájmu. Připočíst k němu ovšem budete muset i další položky.

Co by mělo pokrýt nájemné?

Spolu se splátkou hypotéky k pronájmu připočtěte i náklady spojené s nemovitostí. O každou nemovitost, a je jedno, zda je určená pro investici či stálé bydlení, je třeba se starat. A tyto náklady nebývají zrovna nízké. Pokud se v bytě cokoliv pokazí, půjdou veškeré opravy na váš účet. Také nezapomeňte, že z pronájmu budete muset zaplatit daň. Počítat byste také měli s tím, že nemovitost může být nějakou dobu bez nájemce. To vše jsou položky, které nájem navyšují.

Šťastná mladá žena na posteli vyhazuje peníze nad hlavu. Získala hypotéku!
Šťastná mladá žena na posteli vyhazuje peníze nad hlavu. Získala hypotéku! • Zdroj: Freepik

Podle serveru rondainvest.cz musí Čech s průměrným příjmem vydělávat na průměrný byt jedenáct let. U Pražanů je tato doba o tři roky delší.
Ve většině krajských měst nájemné roste. Nejvíce si lidé připlatí za bydlení v Praze a Brně. Cena nájemného bytu v Praze momentálně je 298 Kč za m2 v Praze a 263 Kč za m2 v Brně. 

Jak to vidí odborníci?

„Hodnota nemovitosti v dlouhodobém horizontu roste, navíc přináší i efektivní výnos v podobě nájmu. Pokud si pořídíte vhodnou nemovitost, nemusí být náklady na její provoz vysoké,“ 

vyzdvihuje přednosti bytu jako investice na serveru investujeme.cz realitní makléř Michal Souček.

"Zcela specifická z tohoto pohledu je a vždy bude Praha. Lidé se do metropole ve velkém stěhují za prací, přicházejí sem studenti i cizinci. A do toho se ve městě málo staví. Poptávka po pronájmech je tak v Praze v celorepublikovém měřítku výjimečná,“

konstatuje pro idnes.cz Jan Martina z realitní kanceláře.
 

“Nejlepší investicí jsou v dnešní době malo- a středně-metrážní byty v Praze. Byty typu 1+1, 2+kk a 2+1 jsou jak dobrým místem pro startovací byt, tak jistou investicí do nemovitostí pro bydlení. Nejžádanějšími pražskými lokalitami jsou Bubeneč, Vinohrady, Dejvice, Letná i část Žižkova. Důležitou roli hraje občanská vybavenost a blízkost MHD," 

uvedl pro LP-Life realitní makléř Max Kerndl.

"V případě, že plánujeme nemovitost držet v dlouhém období desítek let, nemovitost je v lokalitě, která bude dlouhodobě prosperovat, a při pořízení nepřeceníme naše finanční možnosti, pak se nám pořízení nemovitosti vyplatí i v dnešní době,"

říká Josef Klouček z regionální realitní kanceláře.

„V současné době bych se rozhlížel po lukrativních místech, zejména ve městech s vysokými školami nebo v jejich blízkém okolí. Takovými městy jsou Plzeň, Ostrava, Olomouc, Hradec Králové nebo Pardubice. Studenti, kteří se do těchto lokalit stěhují, udávají trh do pohybu častou výměnou bytů,“

konstatuje pro e15.cz Viktor Mejzlík z projektu GarantovanyNajem.cz. 

Co říci na závěr? Snad jen to, že z dlouhodobého hlediska se vyplatí pořízení jakékoliv nemovitosti vyplatí. Je totiž jistotou, že v horizontu deseti a více let bude jejich hodnota vyšší než ta nákupní.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem novinářka, svého času i spisovatelka a fotografka. Máma a nadšená cestovatelka, která už 16 let pendluje mezi dvěma domovy. Které od sebe navíc dělí půl planety. Před 16 lety jsem se zamilovala do Nového Zélandu a Novozélanďana. A poté, co jsem mu na svět přivedla dceru, sedím na dvou židlích. Část roku trávím v Čechách a část v této nesmírně zajímavé ostrovní zemi. Ta sice leží hodně daleko, ale i přesto mě to k ní táhne jako magnet. Když jsem v Čechách, tak spolu s psaním a fotografováním s oblibou vařím, peču, zahradničím (o víkendech), cvičím (každé ráno), starám se o domů a chalupu (průběžně) a chodím na procházky s mým malým pejskem (třikrát denně). Na Zélandu se pak s oblibou vydávám na tracky, ráda plavu pod vodopády a obzvláště miluju dlouhé ranní procházky po pláži. K tomu dobrý jídlo a víno. A držím se hesla, že svět je krásnej a stojí za to na něm být.
Jana Tržilová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Rodinný dům na prodej Praha 4 - Braník - 217m
Praha 4

Rodinný dům na prodej Praha 4 - Braník - 217m

5 + KK 217 m²
21 594 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Průhonicích
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej v Průhonicích

4 + 1 500 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Malá Strana Magenta 31m
Praha 1

Byt Malá Strana Magenta 31m

1 + KK 31 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 526m
Praha 5

Vila na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 526m

526 m², ter. 24 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
69 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej rodinného domu na Praze 5-191m
Praha 5

Prodej rodinného domu na Praze 5-191m

5 + KK 191 m²
19 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky
Praha 5

Prodej rodinného domu Praha 5 - Malvazinky

5 + KK 189 m², ter. 41 m²
16 995 750 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem Staré Město - 212m

6 + KK 212 m², bal. 5 m²
100 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v Praze
Praha 6

Prodej luxusní administrativní budovy v Praze

966 m²
42 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej, Staré Město - 215

Obchodní prostor na prodej, Staré Město - 215

215 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem s výhledem na řeku
Praha 1

Luxusní byt na pronájem s výhledem na řeku

3 + 1 94 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní administrativní budovy v okolí
Praha 9

Prodej luxusní administrativní budovy v okolí

5 + 2 1173 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník -217m
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník -217m

5 + KK 217 m²
22 396 514 Kč
Zobrazit nemovitost
Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník
Praha 4

Rodinný dům na prodej - Praha 4 - Braník

5 + KK 217 m²
21 365 218 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt v Troji 149m
Praha 7

Luxusní byt v Troji 149m

3 + KK 149 m²
23 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks