Top hledané
Výsledky (0)
Ukážeme své tělo a možná si najdeme pravou lásku. Tak zní nové motto soutěže nahá seznamka.

Nahá seznamka míří do Česka a na Slovensko: nápad dobrý, ale jak ochráním děti, ptají se diváci

Michaela Hanelová
22. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Naked Attraction je očekávaná show.

Naked Attraction je odvážná britská televizní seznamovací show, která se odvážně vydává tam, kde mnohá dobrá rande končí – u nahoty. V této nekonvenční show jsou účastníci postaveni před šest barevných boxů, v nichž jsou skryti nazí lidé. Účastník, který je oblečen, si vybírá své potenciální partnery na základě fyzické přitažlivosti, aniž by je nejprve viděl oblečené. A něco podobného nyní míří do České republiky a na Slovensko. Jenže diváci si o tom myslí, že je to hloupost a absolutně nevhodný program.

První řada Naked Attraction měla premiéru 25. července 2016 na britské televizní stanici Channel 4. Show se rychle stala populární a do roku 2020 bylo vyprodukováno celkem sedm řad. Původně vysílaná na Channel 4 ve Velké Británii, show Naked Attraction, si získala fanoušky po celém světě. V České republice a na Slovensku přineslo tuto neobvyklou formu seznamování televizní Óčko pod názvem Nahá seznamka.

Světově úspěšná seznamovací show z Velké Británie funguje tak, že v každé epizodě si vybírá žena nebo muž potenciální partnery a partnerky pouze na základě zcela odhalené fyzické přitažlivosti. Pokud se mu někdo líbí, může požádat o společné seznámení. A jak ze samotného názvu vypovídá, lidé jsou zcela nazí, tudíž ukážou úplně vše. To, co si většina schovává na první rande nebo bližší intimní sblížení, účastníci této show odhalí již během prvního setkání. 

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1

Jak to celé bude probíhat? Vybírat si budeme podle intimního vzhledu

V každém díle je oblečený účastník postaven před výběr z šesti nahých lidí, kteří jsou skryti v barevných boxech. Tyto boxy se postupně odkrývají od nohou nahoru, což účastníkovi umožňuje posoudit potenciální partnery na základě fyzické přitažlivosti. S každým kolem účastník vyřazuje jednoho z nahých kandidátů, dokud nezůstane poslední, se kterým se setká tváří v tvář.

Zajímavostí je, že až do finálního výběru nejsou vyměněna žádná slova, což dává přednost fyzické přitažlivosti před osobností a verbální komunikací. Účastník tak nemůže posoudit, zda se mu odlišné pohlaví líbí podle hlasu, vzhledu nebo vůně. Vybírá si čistě pohledem na intimní partie. 

Naked Attraction míří do Česka a na Slovensko

„Konečně budou mít díky ÓČKU Češi a Slováci možnost se nejen dívat, ale i přímo zúčastnit,“ prozradil detaily programový ředitel ÓČKA Alexandr Guha. „Jaro je spojeno s navazováním vztahů, randěním a flirtováním, a tak jsme spustili první kolo castingu,“ vysvětlil dále, proč se přihlášky spustily už nyní. Od 20. března je možné se zaregistrovat prostřednictvím vyplnění základního formuláře. Ti, kteří projdou prvním výběrem, obdrží pozvánku k účasti v druhém kole, které zahrnuje osobní pohovory.

Přihlásit se může každý, bez ohledu na orientaci

Každý, kdo je starší 18 let, bez ohledu na sexuální orientaci, tělesné proporce či sexuální preference, má možnost se do této soutěže přihlásit. Nahá seznamka představuje alternativu k neustálému psaní zpráv, rutinním schůzkám a nečekaným překvapením v intimních chvílích. Program také zahrnuje témata týkající se sexuální výchovy, která se snaží vyvracet mylné představy o vztazích, sexualitě a různorodosti lidských těl. 

„Opravdu se může přihlásit kdokoli,“ 

podotkl programový ředitel stanice Očkotv.cz, čímž vyzývá širokou veřejnost k účasti. 

Óčko věří v sílu internetových profilů

„Profily ÓČKA na sociálních sítích patří mezi nejsilnější lifestyle média a máme těsné vazby na trendy online tvůrce, takže jak casting, tak samotné vysílání budou doprovázet online formáty, což je i v porovnání se zahraničním uvedením Naked, které se zaměřilo vesměs na televizní či VOD vysílání, výjimečné,“ doplnila informace marketingová konzultantka ÓČKA Eliška Herciková. Stanice ÓČKO spolupracuje na produkci s Drive Film Factory.

ÓČKO do dnešního dne odvysílalo více než 250 dílů této show v rámci večerního vysílacího bloku O18+. Týdně ji sleduje více než 130 tisíc unikátních diváků, přičemž největší popularitu má mezi svobodnými muži s vysokoškolským vzděláním, u kterých dosahuje podíl na trhu 3,88 procenta.

Reakce diváků jsou však rozporuplné. Neví, co si o tom myslet

Ačkoliv je show úspěšná a po celém světě horlivě sledovaná, podle reakcích na sociálních sítích je jasné, že si lidé moc dobře neumí představit, co je to nahá seznamka. Všichni se naopak obávají, aby tento pořad nevyvolával nějaké negativní myšlenky u mladých lidí a nepobuřoval mládež, která klidně může televizi pozdě večer sledovat. Fotografie a videa se zároveň mohou objevit i na internetu. 

„Jako nápad to může být dobrý, ale jak ochráníme děti. Jak zajistíme, že nic neuvidí, to je prostě divný, seznamovat se, být nahý a nevědět, kdo se na mě dívá. Co když se mi nebude líbit,“ napsal jeden z diskutujících. „Já se na to těším. Konečně něco nového, aspoň bude zábava. Ale já se tam ukazovat raději nebudu,“ dodala jiná nadšená komentující.

Zdroje: iDNESOčkotv.czTheGuardian, autorský text

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze