Naše plíce: Resuscitace. Příběh, který napsal sám život

Zástava dechu přichází nečekaně. Znalost první pomoci může zachránit lidský život.
18. února 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Jelikož zástava dechu přichází náhle, každá vteřina je nesmírně důležitá. V běžném životě se s ní můžeme setkat poměrně snadno. Stačí vdechnutí jídla nebo prudká alergická reakce a zástava dechu je na světě. Během několika minut dochází k zástavě oběhu a ztrátě vědomí. Proto je důležité, jednat co nejrychleji, zajistit volnou průchodnost dýchacích cest a ihned volat záchrannou službu na celostátní tísňové lince 155. Okamžitá první pomoc výrazně zvyšuje šanci přežití, jak dokazuje příběh záchranáře Tomáše.

Práce zdravotnického záchranáře přináší velkou dávku adrenalinu. Každý den je neopakovatelný a přináší mnoho emocí. Velkou roli hraje také čas, protože záleží na každé vteřině. Výjezdová skupina se obvykle skládá z řidiče a zdravotnického záchranáře. Celý tým ve vážnějších případech doplní i lékař, který je v posádce jediný, kdo má pravomoci vykonávat lékařské výkony a podávat pacientovi léky. 

Náhlý výjezd

Tomáš působí u záchranné služby šestým rokem. Jeho rutinní pracovní den se skládá z výjezdů k nejrůznějším dopravním nehodám, úrazům, kolapsovým stavům či alergickým reakcím. Záchranáři jsou zvyklí na rychlý pokyn k přesunu, ale tento náhlý výjezd k pacientovi v bezvědomí byl přeci jen něčím výjimečný. 

Dvoučlenná posádka míří kvapným krokem do vozu a vyráží do centra města, kde došlo ke kolapsu staršího muže, který se nyní neprobírá. Dusné počasí takovému stavu nahrává. Jinak tomu nebylo ani v tomto případě. Cestou k pacientovi si posádka předává úkoly a připravuje potřebné vybavení.

Vybavení sanitky.
Vybavení sanitky. • Zdroj: Pixabay.com/PixelHeini

Instrukce v průběhu cesty

Znenadání se z radiostanice ozve hlášení:

“Tomáši, Honzo, zde operační středisko.”

“Operační, tady Tomáš, povídej,” 

ozývá se již standardní reakce na volání. 

“Tomáši, zde operační, v tuto chvíli již zahajujeme telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci (TANR) s přítomnými svědky,” 

zní upřesňující informace během cesty. 

“Operační, tady Tomáš, zprávě jsem rozuměl, předpokládaný dojezd na místo události do dvou minut. Dotaz na lékařskou výjezdovou skupinu, prosím?” 

Po vyhodnocení situace operační středisko automaticky směruje lékaře na místo události.

“Tomáši, zde operační, lékař se v tuto chvíli uvolnil z jiného výjezdu nedaleko od vás, přesměrujeme jej ihned za vámi.” 

“Operační, zde Tomáš, rozuměl jsem, díky, konec.” 

V mezičase si posádka upřesňuje nové informace, protože již ví, jaký shon ji po příjezdu bude čekat. Po příjezdu na místo Tomáš rychle rozděluje jednotlivé vybavení, kterého není málo. Pro resuscitaci je nutné vzít monitor životních funkcí s implementovaným defibrilátorem, odsávačku, malou tašku s kyslíkovou lahví, dva batohy. Ve voze se nachází ještě volně položený samorozpínací vak, který slouží k provádění umělého dýchání.

Sestřička zahajuje zkušební resuscitaci.
Sestřička zahajuje zkušební resuscitaci. • Zdroj: Freepik.com
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m, Praha 5

Hra o čas

Po příjezdu na místo není čas ztrácet čas. V běhu k pacientovi Tomáš křičí na kolegu rychlé pokyny: 

“Zapínám monitor, kleknu si za hlavu a ověřím stav vědomí a dýchání, pokud to bude potřebné, tak začnu stlačovat hrudník a ty mu mezi tím nalepíš defibrilační elektrody a budeš připraven mě vystřídat ve stlačování hrudníku.” 

To je ale jenom začátek. V mezičase je třeba připravit kyslíkovou láhev, připojit samorozpínací vak a zajistit přístup do žilního systému k možnosti podání léků po příjezdu lékaře.

Resuscitace ještě před příjezdem záchranných složek

Svědci události mezitím poskytují pacientovi kvalitní laickou resuscitaci, ke které byli navedeni pomocí asistenta tísňové linky.

“Vedete si skvěle, výborná práce! Děkujeme za spolupráci, my si pána bereme,” 

chválí přítomné svědky člen záchranného týmu. Tomáš si kleká za hlavu pacienta a zjišťuje, zda se opravdu jedná o zástavu dechu, bezvědomí a nepřítomnost pulzu na velkých tepnách. Jeho kolega zatím lepí na pacientův hrudník defibrilační elektrody, přesně podle předchozích instrukcí. Kooperace mezi členy týmu je nesmírně důležitá. Hrudník je třeba neustále stlačovat i během nabíjení defibrilátoru. I těch několik málo vteřin mezi nabíjením defibrilátoru je žádoucí nepřestávat se stlačováním. Zazní siréna defibrilátoru, která značí jeho nabití pro aplikaci výboje. Kontrola okolí, zdali je podání výboje bezpečné a nikomu neublíží, probíhá za simultánního povelu:

“Všichni pryč, nedotýkat se pacienta!” 

Všechno je v pořádku, vzduch čistý. 

“Pal!” 

zní rozkaz kolegovi, aby aplikoval výboj a pokračoval ve stlačování hrudníku. Tomáš začíná provádět umělé dýchání samorozpínacím vakem a s kolegou, který neustále stlačuje hrudník, se střídají v poměru 30:2. 

Zdravotník s pacientem.
Zdravotník s pacientem. • Zdroj: Pixabay.com/Bokskapet

Lékař přijíždí na místo

Jakmile na místo přijíždí lékař, přebírá si defibrátor a pokračuje v podávání dalších defibrilačních výbojů. Poté provede zajištění dýchacích cest (tzv. intubaci) a indikuje podání potřebných léků. Ještě jeden výboj a začne docházet k obnově spontánního oběhu. Pacientovo srdce začíná znovu bít. Pokyny lékaře znějí jasně:

“Takže pánové, klasická postresuscitační péče prosím. Saturace, kapnografie, krevní tlak a dvanáctisvodové EKG.”

Po splnění těchto úkonů a vyhodnocení získaných informaci lékařem se celý tým může připravit na přenesení pacienta do sanitky a následný transport do nemocnice.

Intubace.
Intubace. • Zdroj: Pixabay.com/Orlobs

První pomoc má smysl

Tomáš se v mezičase snaží najít svědka, který pacienta začal pohotově resuscitovat.

“Kde je ten pán, co stlačoval hrudník?” 

Přihlížející svědkové se kolem sebe nejistě rozhlížejí, protože neví, z jakého důvodu dotyčného zdravotník hledá. Tomáš si uvědomí, že jeho dotaz zprvu nezněl příliš přívětivě, proto pokračuje již mnohem přívětivějším tónem:

“Mohli byste tedy vyřídit kolegovi, že si vedl fakt skvěle a v tuto chvíli zachránil pánovi život?”

Svědci již s velkou úlevou poukazují na pána a tlačí ho dopředu před zraky přítomných zdravotníků. 

“Ehm, no, to jsem rád, to by snad udělal každý, ne?” 

Dere ze sebe překvapený pán. 

“To se bohužel nevidí tak často, lidi to buď neumí, nebo se bojí a vy jste si podle kolegů vedl fakt skvěle, děkujeme Vám. V tuto chvíli jste zachránil lidský život,”

vstupuje do konverzace přítomný lékař.

Tomáš si konečně mohl sundat promočený respirátor a na chvíli si odpočinout. Navzdory náročnosti práce Tomáše těší, že dnešní výjezd dopadl dobře. Do nemocnice s pacientem odjíždějí s pocitem, že za ten zachráněný lidský život všechna ta námaha opravdu stojí. Každý den, nehledě na denní či noční dobu, ani na rozmary počasí, zdravotníci bojují za to, aby lidé mohli odcházet domů “po svých”.

Trénink první pomoci.
Trénink první pomoci. • Zdroj: Freepik.com

Jak poskytnout první pomoc

Poskytnutí první pomoci je přímo vymezeno zákonem, jako povinnost každého občana. Přesto se mnoho lidí kvůli nedostatečným vědomostem bojí první pomoc poskytnout. Kromě znalostí správného postupu je nutné zachovat chladnou hlavu a neohrozit sebe, ani nikoho jiného. Je několik druhů první pomoci, které se odvíjejí od dané situace. V případě bezvědomí se používá resuscitace, při které je nutné zajistit průchodnost dýchacích cest, masáž srdce a umělé dýchání z úst do úst. Laická resuscitace před očekávaným příjezdem záchranářů by měla vypadat takto: 

  • Pokleknout před osobu v bezvědomí a zjistit její reakci zatřesením rameny. Nutné je zkontrolovat, zda osoba dýchá. 
  • Uvolnit dýchací cesty záklonem hlavy a zvednutím brady.
  • Sledovat reakce těla, zda pacient volně a pravidelně dýchá (zvedá se mu hrudník či břicho, z úst nebo nosu proudí vzduch).
  • Masáž srdce v kombinaci s umělým dýcháním. Po 30 stlačení hrudníku se pacientovi zakloní hlava a provedou se 2 vdechy vzduchu do plic. Nezačne-li se mu zvedat hrudník, opakuje se po celou dobu do příjezdu záchranné služby. Nejdůležitější je nepřerušovat stlačování hrudníku. 

Pokud si přesto nebudete vědět rady, můžete se obrátit právě na operátora záchranné linky, tak jako to udělal jeden z hrdinů našeho příběhu. Nácvik resuscitace je nutné provádět pod dohledem školených osob. Pokud by vás příběh inspiroval a chtěli byste zdokonalit své znalosti první pomoci, můžete se přihlásit do kurzu Základy první pomoci. Český červený kříž provádí školení v první pomoci prostřednictvích Oblastních spolků. Ty jsou určeny lidem všech věkových kategorií. Nikdy nevíte, kdy se dostanete do situace, kde tyto znalosti pomohou zachránit lidský život... 

Naše plíce

Logo Naše plíce
Logo Naše plíce • Zdroj: archiv Naše plíce

Jako mediální partner realitní kanceláře Y&T Luxury Property bychom vás rádi vyzvali k podpoře sbírky pořádané Nadačním fondem Naše plíce: Darujme plicní ultrazvuk VFN na Karláku.
Naše plíce, založené realitní kanceláří během první vlny pandemie COVID-19, se věnují podpoře léčby respiratorních onemocnění u dospělých a dětí.

"Již dříve jsme jako dárce podporovali různé charitativní projekty,"

říká zakladatelka realitní kanceláře Elena Jakubovič. 

"Tentokrát chceme jít o krok dál a dlouhodobě pomáhat českým odborníkům a nemocnicím."

A proč spojení realitního byznysu a péče o zdravé plíce? Elena Jakubovič a její tým věří, že dobře vybraný dům nebo byt, je tím místem, kde se vám bude dýchat s lehkostí. A tento pocit by měli zažívat všichni.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem nenapravitelný optimista, s úsměvem lze zvládnout vše lépe. Vystudovala jsem mediální komunikace, miluji četbu, velká města a cestování. Relaxuji tancem a při hraní golfu zlepšuji trpělivost, která mi občas chybí.
Sabina Štaubertová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
19 860 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze
Praha 5

Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze

9 + 2 576 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
55 315 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m

3 + 1 106 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

126 m²
8 887 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

Atypický 92 m²
6 879 994 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8
Praha 8

Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8

4 + KK 186 m², ter. 50 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu
Praha 7

Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu

1758 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517

Atypický 517 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem coworking a servisované kanceláře
Praha 1

Pronájem coworking a servisované kanceláře

Atypický 1000 m², ter. 1000 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse kancelář k pronájmu
Praha 2

Luxusní penthouse kancelář k pronájmu

6 + KK 800 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2
Praha 2

Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -
Praha 1

Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -

2 + KK 73 m², bal. 4 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 118 m²
37 052 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 460 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 335 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2
Praha 1

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2

Atypický 459 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 287 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200

Atypický 200 m²
79 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²

4 + KK 465 m², ter. 144 m²
40 251 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42

2 + KK 42 m²
8 810 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
18 184 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108

108 m²
47 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55

Atypický 55 m²
26 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41

Atypický 48 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408

Atypický 408 m²
194 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204
Praha 8

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204

Atypický 204 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

222 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30

Atypický 30 m²
12 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100

Atypický 100 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks