Nechte si otestovat protilátky proti onemocnění COVID-19

Od roku 2021 běží několik výzkumů, jejichž cílem je zjistit počet lidí, kteří ani nevědí, že COVID překonali
10. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Končí vám karanténa? Měli jste před více než týdnem příznaky a rádi byste si ověřili, zda jste neprodělali onemocnění COVID-19? Úspěšně jste se z onemocnění zotavili a rádi byste si otestovali hladinu protilátek? Máte možnost! Protilátky si můžete nechat otestovat ve většině laboratoří, v nichž je možné absolvovat klasické testy na koronavirus (antigenní, molekulární atd.). Na některé testy navíc přispívají vybrané zdravotní pojišťovny. Seznam laboratoří najdete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví.

Dívka v roušce a s náplastí na rameni po očkování na Covid-19

V posledních měsících se naše společnost rozdělila do dvou skupin. A v rámci nich ještě dokonce do podskupin. Neočkovaní se cítí diskriminovaní. Očkovaní se rozdělují na ty, kdo mají Pfizer (privilegovaní), Modernu, Johnsona.... jednu nebo dvě dávky. Problémy, neshody a dokonce hádky se objevují mezi partnery, kamarády, kolegy, rodinnými příslušníky. Někteří očkovaní lékaři ztrácejí klienty, kteří jsou stále stoupenci toho se neočkovat. Zkrátka, svět se rozdělil na dva tábory.

Zkumavky s krevními vzorky
Zkumavky s krevními vzorky • Zdroj: Freepik

Problematika protilátek je v mnohém ještě složitější, než celá problematika očkování. Pojďme se na ni ale podívat očima těch nejpovolanějších, kteří se nám pokusí vysvětlit, jak to funguje. 

Jakou informaci nám test přinese?

"Výsledek stanovení protilátek je známkou reakce organismu na virus SARS-CoV-2," 

říká medicínská ředitelka laboratoře Aeskulab, Libuše Arnoštová. Zde stav protilátek detekují ze žilní krve prostřednictvím sérologického testu CLIA, v jehož rámci se kvantitativně detekuje stav protilátek IgG, které se tvoří 14 až 21 dnů po infikování.

Pro koho je test vhodný?

Nechat se otestovat je dle informací dostupných na webu laboratoře Aeskulab obecně doporučováno každému, kdo v předchozích měsících prodělal zánět horních cest dýchacích či měl krátkodobé příznaky virového onemocnění. Nebo pokud zakončujete karanténu, jste bez zdravotních obtíží a chcete se ujistit, zdali jste onemocnění neprodělali.

Nabírání vzorku kapilární krve
Nabírání vzorku kapilární krve • Zdroj: Pixabay

Test naopak není vhodný pro aktuálně nemocné, s příznaky Covid 19, horečkou či dráždivým kašlem. Stejně jako pro lidi v preventivní karanténě kvůli podezření na infekci Covid 19. Pojďme si ale protilátky probrat o něco podrobněji.

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2, Praha 1

Protilátky IgM a IgG

Poté, co je člověk infikován virem COVID-19 se, jak stojí na webových stránkách laboratoře EUC, v lidském organismu začínají vytvářet protilátky. Nejprve, a to 3. až 15. den po objevení prvních příznaků, se jedná o protilátky IgM, které jsou po dalších zhruba sedmi dnech následovány protilátkami IgG. Tím, jak se pacient uzdravuje, hladina protilátek IgM klesá a hladina protilátek IgG stoupá. Titr IgG protilátek ve fázi uzdravování se může zvýšit čtyřikrát nebo více ve srovnání s časnou akutní fází infekce. Na právě probíhající onemocnění, nebo onemocnění ve své finální fázi poukazují i protilátky IgA, které se vytvářejí na sliznicích i při nízké virové náloži, a to i u tzv. bezpříznakových pacientů.

Pracovník laboratoře zpracovává test na koronavirus
Pracovník laboratoře zpracovává test na koronavirus • Zdroj: Freepik

Tři způsoby identifikace infekce

Do ještě větších podrobností jde MUDr. Michal Palkovič, PhD. z Ústavu soudního lékařství a medicínských expertiz JLF UK ve slovenském Martině. Ten protilátkovou detekci definuje jako jeden ze tří způsobů identifikace infekce virem SARS-COV-2. Spolu s detekcí genetického materiálu uvnitř viru a detekcí vnějších virových proteinů.

"Protilátky IgA, IgM I IgG se identifikují v krevním séru po odběru krve. Detekce může proběhnout rychlotestem, semi-kvantitativně, nebo kvalitativně. Rychlotestem se stanovují specifické protilátky skupiny IgM poukazující na akutní fázi infekce (do cca 7 - 10 dní po infikování) a skupiny IgG vznikající sérokonverzí přibližně po dalších 7 - 21 dnech a zůstávající v těle až do sérokonverze, což může trvat několik měsíců až let.”

Zkumavky s krví v laboratoři
Zkumavky s krví v laboratoři • Zdroj: Pixabay

Protilátkové rychlotesty v nedaleké minulosti

Na začátku pandemie se protilátkové rychlotesty používaly na rychlý screening přítomnosti infekce. Tehdy dle MUDr. Palkoviče měly své opodstatnění.

"Lidé byli čerstvě infikováni a antigenní testy ještě nebyly dostupné. Vždy se však dělal také RT-PCR test. V druhé vlně bylo třeba vědět, zda není bezpříznakový pacient infikovaným roznašečem, a proto se stále více používaly RT-PCT testy a antigenní rychlotesty v kombinaci s RT-PCR testy.”

Záběr z laboratoře
Záběr z laboratoře • Zdroj: Pixabay

Protilátkové rychlotesty dnes

Dnes se nejvíce testů dělá u hospitalizovaných pacientů.

“Od roku 2021 běží několik výzkumů, jejichž cílem je zjistit počet lidí, kteří ani nevědí, že COVID překonali. Výzkumy se však také zabývají identifikací hladiny protilátek po prodělání infekce a po očkování. Jejich cílem je zase zjistit, jak dlouho budeme chráněni,”

pokračuje MUDr. Palkovič.

"Předpokládá se, že v celosvětovém měřítku bylo virem SARS-COV-2 infikováno přibližně desetkrát víc lidí než těch, kteří byli zachycení testy. A tito lidé budou mít nějakou hladinu protilátek. Tento počet závisí samozřejmě na testovací strategii dané země. Například na Slovensku proběhla dobrovolná celoplošná testování v trvání dvaceti týdnů."

Zpracovávání vzorků v laboratoři
Zpracovávání vzorků v laboratoři • Zdroj: Pixabay

Testy z krve kapilární

Pro COVID protilátkové rychlotesty se používá kapilární krev z prstu do otvoru na celulózový pásek.

“Tyto testy mají velmi vysokou nastavenou tzv. cut - off hodnotu detekce přítomnosti specifických protilátek IgM a IgG. Odčítají se metodou pozitivně přítomné, nebo nepřítomné reakce,”

pokračuje odborník.

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč, Praha 6

Testy z krve žilní

Žilní krev se používá například při stanovení hladiny protilátek metodou ELISA (Enzyme-Linked Immunoosorbent Assays). Jde o velmi citlivou metodu, která je schopná stanovit přesné množství specifických protilátek IgA, IgM a IgG. Z těchto hodnot se dá usoudit jednak akutní infekce, ale také hladina chránících protilátek.

Je třeba se výsledkem testu řídit před očkováním proti covidu?

“Lidský organismus je složitý systém, a proto doporučujeme, aby každý, kdo si chce být jistý jakýmkoli hodnocením výsledků laboratorního testu, se obrátil na svého praktického lékaře,”

pokračuje Libuše Arnoštová z laboratoře Aeskulab.

"Nicméně, pokud máte po prodělaném onemocnění Covid-19 nízkou hodnotu protilátek, je třeba podstoupit očkování.”

Lékař drží zkumavku s krevním vzorkem
Lékař drží zkumavku s krevním vzorkem • Zdroj: Freepik

Kdy testování nemá cenu?

Podle MUDr. Palkoviče naopak stanovování protilátek před očkováním nemá cenu. Protilátky IgA a IgM se, jak jsme se již zmínili, tvoří v raném stádiu infekce do zhruba 7 - 10 dnů po infikování  

"Poté jejich hladina klesá a sérokonverzí narůstají specifické protilátky IgG, které kulminují okolo 1 - 3 měsíců. Po uplynutí této doby postupně klesají."

Průběh nemoci tvorbu protilátek nedeterminuje

Problémem je, že u každého člověka se protilátky tvoří rozdílně. Do určité míry platí, že čím horší byl průběh onemocnění, tím více protilátek se vytvoří. Není to ale pravidlo. U starších lidí je imunitní odpověď podstatně menší, u bezpříznakových si protilátky nevytvoří až 80 procent z nich, takže samotný průběh jejich tvorbu nedeterminuje.

Nevíme, jak vysoká hladina protilátek vydrží

“Když by se tedy někdo otestoval a byla mu detekována vysoká hladina protilátek, nedokážeme říct, jak dlouho vydrží,”

upozorňuje MUDr. Palkovič.

"Víme však, že čím je hladina protilátek vyšší, tím vyšší ochranu před samotnou infekcí či jeho těžkým  průběhem dosáhneme. Teoreticky by se očkování u člověka s vysokou hodnotou protilátek mohlo odložit, ale určitě se mu nedá vyhnout. Další věc je efektivní vynakládání finančních prostředků - cena ELISA testu je pětkrát vyšší než cena mRNA vakcíny.”

Covid-19 zahýbal světovými dějinami
Covid-19 zahýbal světovými dějinami • Zdroj: Freepik

V jaké výši se protilátky pohybují po prodělání covidu a v jaké výši se standardně pohybují po očkování? 

“V této oblasti probíhají studie napříč všemi státy světa. K dispozici jsou nejrůznější výsledky a jejich interpretace, přeci jen se jedná o testování obrovského množství účastníků. Každý člověk má unikátní imunitní systém a existuje celá řada odpovědí na očkování nebo prodělanou chorobu. Proto se na tuto jednoduchou otázku nedá jednoduše odpovědět,”

pokračuje medicínská ředitelka laboratoře Aeskulab, Libuše Arnoštová. S ní souhlasí i MUDr. Palkovič, který zase poukazuje na různé interpretace naměřených hodnot jednotlivými výrobci testů.

"Dnes víme, že protilátková odpověď po překonané infekci je přibližně třetinová oproti hladině protilátek po očkování.”

Osobní zkušenost: Hladina protilátek rychle klesá

Michal Palkovič
Michal Palkovič • Zdroj: se svolením Michala Palkoviče

K tomu MUDr. Palkovič dodává osobní zkušenost.

“Nakazil jsem se 23. 11. 2020 a měl jsem středně těžký průběh nemoci. Rychlotestem jsem měl 5.12. slabě pozitivní IGM (negativní IgG). 9.12. jsem měl slabě pozitivní IgM, ale už také slabě pozitivní IgG. Poté, 14.12. jsem měl negativní IgM a pozitivní IgG, jehož intenzita stále rostla. Dne 19.12. mi byly dělány všeobecné protilátky ELISA testem s hodnotou IgM 3,08 NTU, IgA 33,5 NTU a IgG 13,7 NTU (normální hodnoty jsou méně než 11 NTU). Dne 31.12. 2020 a 29.1. 2020 jsem byl očkovaný mRNA vakcínou. Dne 18. 3. mi byly stanovené protilátky v hodnotě 381 AU/ml (normální hodnoty jsou 15 AU/ml.) Dne 13.5 jsem měl protilátky v hodnotě 282 AU/ml, což je skutečně obrovský pokles!" 

Z toho je dobře vidět, že po infekci jsem měl nízké protilátky a po očkování nepoměrně vyšší. Také je vidět klesající trend ochranných protilátek, a tedy nutnost přeočkování na podzim či v zimě 2021.

Ač se jedná o nelehké téma a laikovi velmi těžko osvětlitelnou problematiku, je jasné, že - i když se nechcete očkovat - můžete si nechat z krve zjistit, zdali jste covid prodělali, nebo ne. Výsledky testu se navíc v laboratořích dozvíte za 45 až 60 minut, můžete si na ně počkat, nebo vám přijdou domů e-mailem či prostřednictvím SMS. Nezapomeňte si rezervovat termín. Ceny testů se pohybují kolem 600 až 700 korun. Na některé testy vybrané pojišťovny přispívají.

Na závěr si tedy shrňme, že informace o přítomnosti protilátek a jejich množství v těle bude v budoucnu důležitým vodítkem pro výběr vakcíny proti Covid-19 a pro rozhodnutí, zda je očkování proti těmto nemoci potřeba. Bude se však jednat o dlouhý a složitý proces, na jehož konci by se svět mohl zase více sjednotit, a spory očkovaní versus neočkovaní utichnout.

Přejme nám všem další trpělivost.

 

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem novinářka, svého času i spisovatelka a fotografka. Máma a nadšená cestovatelka, která už 16 let pendluje mezi dvěma domovy. Které od sebe navíc dělí půl planety. Před 16 lety jsem se zamilovala do Nového Zélandu a Novozélanďana. A poté, co jsem mu na svět přivedla dceru, sedím na dvou židlích. Část roku trávím v Čechách a část v této nesmírně zajímavé ostrovní zemi. Ta sice leží hodně daleko, ale i přesto mě to k ní táhne jako magnet. Když jsem v Čechách, tak spolu s psaním a fotografováním s oblibou vařím, peču, zahradničím (o víkendech), cvičím (každé ráno), starám se o domů a chalupu (průběžně) a chodím na procházky s mým malým pejskem (třikrát denně). Na Zélandu se pak s oblibou vydávám na tracky, ráda plavu pod vodopády a obzvláště miluju dlouhé ranní procházky po pláži. K tomu dobrý jídlo a víno. A držím se hesla, že svět je krásnej a stojí za to na něm být.
Jana Tržilová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
137 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice
Praha 6

Luxusní vila na prodej, Praha 6 - Nebušice

7 + KK 261 m²
44 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6
Praha 6

Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
44 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
29 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
29 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem s výhledem na řeku
Praha 1

Luxusní byt na pronájem s výhledem na řeku

3 + 1 94 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32
Praha 1

Prodej bytu 1+1, Nové Město, 32

1 + 1 32 m²
6 300 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m
Praha 1

Luxusní investiční byt - Praha 1 - 80m

2 + KK 80 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m

2 + KK 108 m², ter. 32 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 400m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 400m

6 + KK 400 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

3 + KK 100 m², bal. 13 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks