Je největším stadionem na světě, který pojme 8 fotbalových hřišť. Festivalu Open House Praha se ho letos podařilo zpřístupnit veřejnosti. Až tento kolos spatříte na vlastní oči, položíte si stejnou otázku jako my: Co s ním?
V roce 1994 zde byl pořádán poslední všesokolský slet, poté se tu konalo několik nezapomenutelných hudebních koncertů. Od roku 2002 si ho na 30 let pronajala AC Sparta Praha, celkem má 80 různých nájemců. Stojí však před ním jedna velká neznámá. Na objektu, který je neupotřebitelný pro komerční použití, dožívá statika i konstrukce. Roční náklady jsou okolo 30 milionů Kč, výnosy pouhých 7 milionů Kč.
A co tedy bude se Strahovským stadionem? Nejspíš se bude bourat a na uvolněném místě se postaví domy s byty. Část stadionu se však bude muset zachovat – betonové tribuny na západní straně jsou památkově chráněné. Takže nějaký prostor se bude dál využívat pro sportovní účely.
Za první republiky nesl název Masarykův státní stadion. První stavba byla ze dřeva. Nedaleké vysokoškolské koleje v době slávy stadiou sloužily jako šatny a pokoje pro sportovce. Proto neodpovídají standardu: chodby jsou příliš velké (důležité pro nástupy cvičenců) a pokoje malé. Všechny 3 strahovské stadiony jsou namířené v jedné ose na Bílou Horu.
1882: První všesokolský slet
1885: První spartakiáda
1985: Poslední spartakiáda
1994: Poslední všesokolský slet
1990: První koncert kapely Rolling Stones
2002: Poslední kulturní akce: Ozzfest, na kterém vystoupil Ozzy Osbourne