Paradoxy v pohledu na dýchací onemocnění. Lékaři nebo léčitelé?

JLo praktikuje akupunkuru, Lady Gaga se léčí marihuanou, Muhammad Ali nedá dopustit na reflexní terapii, Uma Thurman věří v sílu drahých kamenů.
01. prosince 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Mnoho lidí se rozhodlo říct lékům a lékařům dost a uchyluje se k alternativním způsobům léčby. Podle světové zdravotnické organizace (WHO) patří mezi nejrozšířenější metody indická ajurvéda a čínská medicína. V těsném závěsu za nimi následuje homeopatie a léčba bylinkami. Západní medicína byla do žebříčku zařazena také, překvapivě se však ocitla až na pátém místě. Přitom i mnoho celebrit světového formátu alternativní medicínu využívá a praktikuje a hledá různá netradiční řešení.

Jennifer Lopez často vyhledává akupunkturu.

Alternativní medicína válcující tu západní

Zatímco západní medicína nabízí ověřitelné účinky léčby, ta alternativní nabízí pouze dohady založené na důvěře pacientů. Léky a přístroje jsou nahrazeny bylinkami, jehlami a někdy jen nadpřirozenou energií. Proč je západní medicína vytlačována na okraj? Je dobré zvážit fakt, že akutní medicína týkající se například operací zlomenin, chirurgické zákroky apod. je na vysoké úrovni... Nicméně absentuje celostní přístup například při chronických onemocněních.

Ajurvéda

Žena na ajurvédě
Žena na ajurvédě • Zdroj: Unsplash

Zdraví je v ajurvédě definováno jako stav harmonie těla a mysli, zatímco disharmonie je projevem nemoci. Před závislostí na lécích dává přednost užívání přírodních produktů. Z pohledu ajurvédské medicíny je například pro léčbu vlhkého kašle účinná zejména lékořice, skořice, chebule (guduchi), bazalka indická a zázvor. Při suchém kašli je třeba pít hodně zázvorového čaje s medem.

Jóga

Žena cvičící jógu.
Žena cvičící jógu. • Zdroj: Unsplash

Jóga je setkání tří prvků v jednom bodě - těla, dechu a vědomí. Jinak dýcháme, když spíme, jinak když jsme v dobré náladě a veselí, jinak při prožívání smutku, jinak při stresu.

„Co je ještě zajímavější a jogíni to dobře znají, že zde platí i biologická zpětná vazba, čili že dýcháním se dá ovlivnit naše nálada,“

říká pro LP-Life.cz Jozef Blesák, lektor a učitel jógy. Prostřednictvím dechu lze ovlivnit dokonce i funkce některých orgánů, což jogíni využívají k podpoře léčebných procesů. V jógové praxi existuje mnoho různých dechových vzorců a technik. Tato součást jógy se nazývá pránájáma.

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m, Praha 10

„V zemích Východu patřila dechová cvičení po celá tisíciletí k základům zdravovědy. Dálný východ zastával názor, že dech je jeden z prostředků, jak z těla vyloučit škodliviny. Čína a Indie rozpracovaly dechová cvičení do nejmenších podrobností. Kolikrát se nadechnout levou dírkou a kolikrát pravou, kdy vydechnout a kdy dech zadržet. Jógová cvičení pro rozvoj dýchacího aparátu jsou ideálním prostředkem při rehabilitaci po onemocnění koronavirem,“

prozrazuje instruktor jógy.

Prstová jóga.
Prstová jóga. • Zdroj: Unsplash

Dech zrcadlí náš vztah ke světu. Budeme-li dýchat povrchně, všechny orgány v našem těle budou také pracovat povrchně. Když budeme dýchat zhluboka, zásobení našeho těla kyslíkem bude dokonalejší. Někdo si možná řekne: „vždyť dýchám už 60 let a teď se mám učit dýchat?“ Ve skutečnosti dýchá běžný člověk tak, že využívá kapacitu svých plic zhruba z jedné třetiny. Lze tedy říci, že jde o velmi povrchní dýchání. Proto je třeba lidi v rámci kurzu naučit dýchat do jednotlivých částí plic, a to do bránice, do hrudníku a do plicních hrotů pod klíčními kostmi.

Povšimněme si jedné maličkosti. Když máme radost, nadýmá se nám hruď, cítíme příjemné pocity na přední straně hrudníku. V případě příjemných emocí dýcháme přední stranou hrudníku. Naopak je to tehdy, když cítíme úzkost. Ta hrudník svírá. Orient učí, že úzkost lze překonat tím, že se naučíme dýchat zády. Zní to podivně...

Lena cvičící jógu.
Lena cvičící jógu. • Zdroj: Unsplash

Dech byl spojován s délkou života. Kdo rychle dýchá, žije krátce - hmyz několik dní, želva století. Udělali bychom možná dobře, kdybychom se řídili příslovím, které bylo pro Orient typické: „Člověk má v životě určený počet nádechů a závisí na něm, jak s nimi naloží“.

Lidové léčitelství

vyprávěla Ida Petrovičová, žena, která miluje přírodu.
vyprávěla Ida Petrovičová, žena, která miluje přírodu. • Zdroj: Se zvolením Idy Petrovičové

O léčbě bylinkami nám v rozhovoru pro LP-Life.cz vyprávěla Ida Petrovičová, žena, která miluje přírodu. Přírodní léčba onemocnění dýchací soustavy pomocí bylinek patří mezi tu nejčastěji využívanou.

„Jistě to souvisí s tím, že zatímco bez jídla vydržíme několik týdnů a bez vody několik dní, tak bez kyslíku jen několik minut. Takže je zřejmé, že dýchací soustava a její aktuální stav představovala a vždy bude představovat prioritní oblast bylinné léčby. Asi neexistuje člověk, který by neznal ani jedinou bylinku proti nemocem dýchací soustavy. Ať už jsou to první jarní bylinky, jako je podběl léčivý, petrklíč jarní a vyšší, plicník lékařský, bez černý nebo lípa malolistá, anebo letní bylinky, jako jsou mateřídouška, jitrocel kopinatý nebo divizna velkokvětá, šalvěj lékařská či sléz lesní,“

říká bylinkářka.

Penthouse Troja 309m
Penthouse Troja 309m, Praha 7

Při léčbě dýchací soustavy je vždy třeba si uvědomit, že bylinky mají širokospektré účinky a nesprávně namíchaná bylinková směs nebude mít ani zdaleka takové účinky jako když znáte látky, které byliny obsahují a na základě toho je správně zkombinujete.

„Samozřejmě, že mnozí bylinkáři spoléhají i na svou intuici, což je obrovský dar, díky kterému se setkáte s tím, že na určitý problém vám dokážou nabídnout unikátní léčivou bylinnou směs. Avšak ať se rozhodnete pro jakoukoli léčbu, vždy platí pravidlo, že v první řadě by každý z nás měl být zodpovědný za své zdraví,“

říká bylinkářka.

Čínská medicína

Čínská medicína.
Čínská medicína. • Zdroj: Unsplash

Podstatou světa a života je proudění síly čchi, která je ve všem, co existuje. Skládá se ze dvou sil – jang a jin. Přibližme si nyní na konkrétním příkladu, jak čínská medicína vysvětluje např. onemocnění plic. Při normálním stavu klesá čchi plic dolů a celkově řídí i všechny sestupné pohyby v těle. Při narušení této její funkce se začne v hrudi zadržovat, což vyvolá kašel. Stagnace čchi plic však současně znamená i zásah do celého systému lidského organismu. Ovlivní ledviny, neboť k nim voda sestupuje i díky sestupování plicní čchi, bude blokovat funkci jater, ovlivní srdce, postihne slezinu. Další možný přesun onemocnění je na tlusté střevo. Nedostatečná podpora sestupných pohybů ze strany čchi plic může způsobit stagnaci i ve střevě a může způsobit zácpu. Disharmonií bude trpět i nos. Začne se ucpávat.

K nastolení rovnováhy se používá celá řada metod, které se třídí do osmi skupin. Souhrnně se nazývají „osm metod pa-fa“. Jsou jimi metody pocení, zvracení, sestupného pohybu, harmonizování, zahřívání, pročišťování, doplňování a rozptylování. Vždy se při tom samozřejmě myslí na práci s energií čchi. Rovnováha jin a jang se nastoluje akupunkturou a bylinkami.

Klasická medicína

Lékař.
Lékař. • Zdroj: Unsplash

Většina pacientů věří v reálnou pomoc, tedy ve vyléčení. Když proto klasická léčba nepomáhá, obracejí se na alternativní medicínu.

„Stačí doporučit pacientovi, aby si přečetl nějakou kritickou knížku o alternativní medicíně. Normálně myslící čtenář by měl pochopit, že celá AM je sbírkou mylných, naivních, hloupých a podvodných metod a bude věřit jen dnešní medicíně a jejím ověřeným postupům. Každému, kdo přesto v účinnost metod AM věří, pak naléhavě doporučuji, aby se vydal k léčiteli jen poté, co byl řádně vyšetřen klasickou medicínou a byla vyloučena závažná nemoc,“

říká Jiří Heřt, český lékař.

Oxygenoterapie

Většina lidí nechápe, jaký je rozdíl mezi kyslíkem a vzduchem. Obyčejný vzduch, který dýcháme, obsahuje jen 21% kyslíku. Zbytek tvoří škodliviny, které se často podepisují na našem zdraví. Čistý, koncentrovaný kyslík – až na 98 %, kterého se můžeme nadechnout během oxygenoterapie, má už úplně jinou kvalitu.

Tetanie

Tetanie se projevuje bolestivými křečemi svalů. Hlavní příčinou tetanického syndromu je nedostatek hořčíku v těle. Pacienti hluboce dýchají se zvýšenou frekvencí a lapají po dechu. V takových případech se doporučuje dýchání do papírového sáčku, což vede ke zvýšení hladiny oxidu uhličitého v těle.

Zdravotní problémy se nevyhýbají ani celebritám

Co všechno zkusily?

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez.
Jennifer Lopez. • Zdroj: Profimedia

Mnozí se podivují nad jejím stále mladistvým a oslnivým vzhledem. Hledají za ním plastiky i botox, ale v pozadí stojí zcela jiné jehly. Akupunkturní. Sama často vyhledává tuto techniku klasické čínské medicíny, která jí naplno rozproudí energii v těle a odblokuje zanesené dráhy.

Lady Gaga

Lady Gaga
Lady Gaga • Zdroj: Profimedia

Umí si užívat i alternativní medicínu. Po marihuaně sáhla jako po alternativním léčebném prostředku k odbourání stresu a špatných psychických stavů. Léčba samozřejmě probíhala pod dohledem lékařů. Nebo to alespoň tvrdila.

Muhammad Ali

Muhammad Ali.
Muhammad Ali. • Zdroj: Profimedia

Jeden z nejslavnějších boxerských šampionů na světě věřil, že vyhrávat a regenerovat mu pomáhá reflexní terapie a masáž speciálních bodů na těle. Zjevně mu tyto techniky pomáhaly být tělesně zdatnějším než jeho soupeři.

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow
Gwyneth Paltrow • Zdroj: Profimedia

V roce 2004 udělala obrovskou reklamu baňkování. Objevila se na červeném koberci s odhalenými rameny a posetá modřinami. Nešlo však o následek domácího násilí, ale právě baňkování. To zanechává na těle modřiny, jako byste se dostali do sporu právě s Muhammadem Alim.

Uma Thurman

Uma Thurman.
Uma Thurman. • Zdroj: Profimedia

Věří v sílu drahých kamenů. A nejenom diamantů. Náhrdelníky s polodrahokamy mění podle nálady a stejně tak u ní doma byste našli třeba i vodu nabíjenou kameny. Bez kamínků na těle ji prakticky nepotkáte. Věří i na jejich ochranný potenciál před špatnými energiemi.

Richard Gere

Richard Gere
Richard Gere • Zdroj: Profimedia

Nikdy se netajil tím, že mu západní způsob života nevyhovuje a mysl orientuje spíše na východ. Tento stále šarmantní herec prakticky celý svůj dospělý život praktikuje různé meditační techniky. Podle vlastních slov ho zbavily nejen stresu, ale pomohly mu překonat i mnohá chronická onemocnění, včetně nespavosti a depresí.

Madonna

Madonna.
Madonna. • Zdroj: Profimedia

Fanynka alternativních přístupů k životu i léčbě. V roce 2004 přiznala, že zkusila i urinoterapii. Zařadila se tedy do řad lidí, kteří využívají moč nejen v rámci erotických her, ale i léčení.

Navzdory neustálým pokrokům v oblasti medicíny nelze dosud všechny nemoci vyléčit a člověk proto hledá uzdravení jinde, ne vždy však správným způsobem. Problémem jsou i chronické choroby, se kterými si klasická medicína nejednou neví rady. A zde se otevírá prostor pro alternativní medicínu.

Zdroje: Pluska, Domacaliecba.sk, Aktuality, Sisyfos, Slovenský pacient, vlastní dotazování

 

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (1)

Akupunktura.
View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
137 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu, Praha 5 - Smíchov
Praha 5

Pronájem luxusního bytu, Praha 5 - Smíchov

2 + KK 68 m², bal. 6 m²
25 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6
Praha 6

Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
44 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
29 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej - Praha

9 + 1 364 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m

2 + KK 108 m², ter. 32 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m

5 + KK 249 m², bal. 10 m², ter. 16 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 400m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 400m

6 + KK 400 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

3 + KK 100 m², bal. 13 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2
Praha 5

Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2

2 + KK 53 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks