Tři dny po spuštění očkování proti koronaviru v Moskvě, kde tamější vláda využívá vakcínu Sputnik V, začíná očkovat také Velká Británie. Využije přitom vakcínu od společnosti Pfizer-BioNTech, kterou britský regulační úřad schválil v minulém týdnu. Dnes by měly být podány úvodní dávky zdravotníkům v první linii, pečovatelským pracovníkům a osobám starším 80 let.
Premiér Boris Johnson uvedl, že přípravy vakcinace jsou jedním z největších civilních logistických projektů v historii Spojeného království. Jde o největší očkovací akci v historii země. Britský ministr zdravotnictví Matt Hancock uvedl, že tento týden bude historickým okamžikem. Nejprve se bude očkovat v padesáti vybraných nemocnicích a následně se připojí i menší zdravotnická střediska a lékařské ordinace. Vakcína přichází v době, kdy je Velká Británie třetí nejpostiženější zemí v Evropě s více než 1,7 milionem potvrzených případů a více než 60 000 úmrtími, spojeními s nemocí COVID-19. Královna Alžběta II. již před pár dny uvedla, že se nechá očkovat.
Meziměsíčně se tržby v maloobchodě za potraviny zvýšily o více než 3,2 procenta. V meziročním srovnání pak ještě o jednu desetinu procenta více. Opatření proti šíření koronaviru, kvůli kterým byla v letošním roce řada prodejen převážně nepotravinářského zboží uzavřena nebo měla omezený provoz, naopak zapříčinily pokles tržeb za nepotravinářské zboží. Meziročně sice jen o 0,2 %, ale meziměsíčně skoro o 4 procentní body. Velmi markantní je propad tržeb u obchodů s oděvy a obuví (- 36,5 %) a výrobky pro kulturu, sport a rekreaci (- 18, 8 %). Posilovaly naopak nákupy prostřednictvím internetu nebo zásilkové služby (+ 31,5 %).
Austrálie zavede zítra v parlamentu zákony, které nařizují Facebooku a Googlu, aby vyjednaly, kolik zaplatí místním mediálním vydavatelům za sdílený zpravodajský obsah. Jde o první podobný krok na světě, který by měl ochránit nezávislou žurnalistiku. Internetoví giganti se však bouří a tvrdí, že na webové stránky australských médií každoročně přivádějí davy čtenářů.
řekl novinářům v hlavním městě novinářům australský ministr financí Josh Frydenberg. Austrálie se snažila přinutit technologické giganty k jednáním s mediálními vydavateli již dříve, ale k žádné spolupráci nedošlo.
Půjde o jeho první koncert od roku 2017. Šestadvacetiletý kanadský zpěvák je pravděpodobně nejdiskutovanější pěveckou hvězdou poslední dekády. Proslavil se ve velmi mladém věku a několikrát objel svět. V listopadu 2016 koncertoval i v pražské O2 Aréně. Teď chystá speciální silvestrovský živý koncert ve spolupráci se společností T-Mobile. Mělo by jít o velkolepou show u příležitosti oslavy příchodu Nového roku 2021. Pro zákazníky tohoto mobilního obra bude přístup k live streamu zdarma, ostatní za něj zaplatí 25 dolarů (zhruba 550 českých korun).
vzkázal svým fanouškům Bieber, který v letošním roce vydal své nové album Changes a připsal si tři nominace na prestižní ceny Grammy.
Společnost IKEA přistoupila k ráznému kroku. Po desítkách let ruší vydávání svého ikonického katalogu, který prošel rukama stovek milionů zákazníků po celém světě. Švédská firma uvedla, že tak činí v reakci na rostoucí popularitu online nakupování. Podle vedení společnosti se jedná o velmi emocionální, ale zároveň také racionální rozhodnutí. Katalog nekončí jen ve své tištěné, ale také digitální verzi.
uvedl ve svém prohlášení Konrad Grüss, výkonný ředitel společnosti IKEA. IKEA katalog začala vydávat ve Švédsku v roce 1951. Jen v roce 2016 vytiskla více než 200 milionů jeho kopií ve 32 jazycích.