Rychlá zpověď - převozník pražský Zdeněk Bergman: První vlna koronaviru byla pro nás horší než povodně

O podnikání v době covidové, o lásce k lodím a Janu Nepomuckém
22. prosince 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Zdeněk Bergman je znám jako převozník pražský, sám se tak tituluje. V roce 1993 začal provozovat přívoz na Vltavě u Karlova mostu a na vodním kanále Čertovka. Stal se autorem designu a projektů všech osmnácti přístavišť Pražských Benátek na řece Vltavě a Berounce. Dodnes tak vozí nejen turisty po Vltavě, ale také je vzdělává, protože je zároveň ředitelem Muzea Karlova mostu. Jeho firma Pražské Benátky se také zasloužila o mnoho dobročinného. Například loď Hermes pro lidi bez domova funguje už 14 let. S podnikatelem jsme si v rozhovoru pro LP-Life.cz povídali nejen o jeho podnikání v době covidové, ale také o nadpřirozených jevech, které Praha dokáže člověku ukázat.

Zdeněk Bergman.

Video

Ráda bych se zeptala, když máme ten konec roku, jak byste zhodnotil poslední dva koronavirové roky. Jak se ta doba podepsala na vás a na Pražských Benátkách?

Ta první vlna loni byla daleko horší, protože jsme ještě neuměli řešit dotace a náhrady mezd. Propouštěli jsme lidi a snižovali náklady. Druhá vlna už byla lepší v tom, že nám stát v té těžké situaci vykrýval mzdy, takže jsme nemuseli propouštět lidi a přečkali jsme to. Samozřejmě i díky rezervám, které jsme měli.

Vy vlastně firmu budujete už od roku 1993 a pokud něco tak dlouho budujete, jak to pak s tou psychikou podnikatele zamává?

Já jsem kvůli tomu přibral 30 kilo. Dalo by se říct, že jsem jako jateční vepři, kteří mi však závidí mé rychlé váhové přírůstky. (smích)

Vy jste v jednom rozhovoru dokonce uvedl, že koronavirová krize byla horší než povodně…

To je dobrý postřeh. Zažil jsem dvě povodně, v letech 2002 a 2013. Naše firma od té doby staví protipovodňová hrazení na Alšově nábřeží. Ta povodeň v roce 2002 byla v podstatě ekonomicky mírnější. I když byla víc jak dvojnásobná než v roce 2013 a Prahou protékalo okolo 6 tisíc kubíků vody. Voda ale jak rychle přišla, tak i rychle odešla. Museli jsme tehdy čekat jen asi 14 dní a mohli jsme znovu vyplout. Turisté do Prahy začali znovu okamžitě jezdit, a navíc tam zafungoval i takový pocit sounáležitosti, že chtěli Praze pomoci a jezdili sem. Za to jim moc děkujeme.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

A teď během koronaviru se to rozbíhalo pomaleji?

My k tomu už skoro patnáct let provozujeme i Muzeum Karlova mostu a plavby jsou tak spojeny i s návštěvou muzea. Takže velká část turistů, kteří s námi jezdí, jsou milovníci historie a mají rádi Prahu. Ještě před krizí jsme zavedli na lodích audio výklad ve více jak dnes 22 jazycích. Díky jednorázovým sluchátkům na palubách našich lodí navíc cestující z celého světa dostanou kompletní výklad ve své mateřštině, a to je hodně důležité. Proto je naše služba tak atraktivní pro zahraničního návštěvníka Prahy.

Na začátku jsme museli propustit i kapitány a museli se stabilizovat. Uzavřeli jsme se do takové šetrné ulity. Po první vlně s námi jezdilo víc než 80 procent Čechů. V letošním roce, jak Češi mohli znovu jezdit do celého světa, se to postupně upozaďovalo a dnes, kromě českých škol, které významně chodí do Muzea Karlova Mostu, máme kolem 95 procent zahraničních návštěvníků.

V Rychlé zpovědí jste uvedl, že vám ta krize dala to, že jste více s lidmi. To znamená, že se může stát, když si koupím lístek na vaši plavbu, že budete kormidlovat vy?

Já kormidluji běžně a dřív jsem to dělal častěji, ale samozřejmě když podnikáte, tak vás to vcucne a spíše se věnujete administrativě a organizování. Ale kvůli tomu, že se teď snažíme šetřit lidský kapitál, tak jezdím zejména v pátek, sobotu, neděli na lodi Nepomuk. Je to takový návrat a zároveň je to šance si užít to, co mám rád, tedy starou Prahu, Vltavu a kormidlování.

Kde se to ve vás vzalo, že jste se rozhodl v 90. letech takto podnikat přímo u Karlova mostu?

Je dlužno přiznat, že na místech, kde fungujeme, do té doby nic nebylo. Devadesátá léta nám dala šanci to zkusit. Já jsem studoval stavební průmyslovku v Dušní ulici na Starém Městě, věnoval jsem se vodním stavbám a vodnímu hospodářství, a to i na vysoké škole, a musím říct, že už od dětství jsem nemyslel na nic jiného než na krásné lodě a na historii.

Jeden můj děda byl učitel dějepisu a češtiny a druhý děda byl architekt. U něho jsem také od 14 studoval v Praze. Druhý děda, ten učitel, byl zase navíc rybář, takže jsem vyrůstal u břehu Velkého rybníka u Karlových Varů. Takže to u mě bylo jasné už od mala a vždy jsem myslel zejména na krásné lodě. S našimi jsme také jezdili hodně po historických památkách, a to i v Praze. Procházky Prahou pro mě byly vždy nádherné a doteď nemusím jezdit ani na dovolené, protože samotná Praha je pro mě ten největší odpočinek a je to nejkrásnější místo na světě.

A dožili se prarodiče vašeho úspěchu?

Jeden děda, ten učitel, mi umřel dřív, když jsem byl ještě dítě. Ale s druhým dědou jsem normálně vyrůstal a dožil se bohatě věku po revoluci. Na začátku jsme dlouhou dobu byli malinká živnost, měl jsem jen 2 lodě. Na první loď jsem si vydělal prací v severní Itálii a druhou loď jsem si půjčil. Vše to postupně přišlo až po deseti letech práce.

Děda mě také učil veškerou stavařskou konstrukci. Všechny lodě, které provozujeme, jsem si sám navrhl a postavil. V podstatě toho truhláře jsem naučil a přesvědčil, že se to má udělat tak, jak si to představuji a jak to chci. To byl jeho přímý vliv a u toho děda ještě byl.

A předpokládám, že byl šťastný…

Ano, to určitě. Ještě bych k tomu dodal, že mě i všechny mé děti pokřtili Křížovníci, kteří mě samotného přivedli k hluboké víře, protože víra není nic jiného než poznání. A poznání bych každému přál, protože najednou se vám ten svět změní z toho dvojrozměrného pohledu na vícerozměrný, který je nejen o hlubokém poznání víry, ale i o lásce.

Křížovníci s červenou hvězdou nejsou domovem jen pro mě, ale byli zásadní pro mého dědu, kterému, při Pražském povstání v roce 1945, pilíř podloubí kláštera v Křížovnické ulici, doslova zachránil život. Tehdy se za něj schoval a německým vojákům projíždějícím okolo se ho nepodařilo zastřelit dávkou z kulometu. Vděčím za to Svaté Anežce České.

Teď bych tedy ráda přešla k tomu, co děláte. Moc se mi líbí tradice vodních Svatojánských slavností Navalis.

Navalis je tradice stará více jak 300 let. První Navalis byly v roce 1715. Navalis je dobročinný podnik oslavující Svatého Jana Nepomuckého. Dokonce z těch třinácti ročníků, které jsme v novodobé historii uskutečnili, jsem tři roky platil ze svých peněz. Je to exteriérový pražský projekt na řece Vltavě, kde neplatí nikdo žádné vstupné. Je to jediná historická tradiční slavnost a jediný pražský původní folklór.

První rok vyšel na 9,4 milionů korun a my se jen týden před akcí dozvěděli, že město, přestože schválilo grant, nakonec podporu stáhlo. V té chvíli jsem se musel rozhodnout, jestli to budu dělat dál, nebo to odpískám a už to nikdy neudělám. Nakonec se nám to podařilo uspořádat a myslím si, že to bylo dobré rozhodnutí. Nelituji toho.

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m, Praha 4

K tomu musím říct, že největší zážitek, jaký jsem v životě měl, a z mého pohledu to bylo také nejúspěšnější loďařské dílo, které se nám podařilo, bylo, když jsme pro Benátčany v Čechách vytvořili Bissonu Praga, které oni spontánně říkají Nepomuceno. Je to proto, že na přídi má sochu Nepomuka. Je to dílo, které vytvořilo 38 řezbářů z České republiky za dva měsíce a Benátčané z toho byli opravdu nadšení. Když jsme to poprvé před dvěma lety předvedli, tak to bylo, jako kdybychom zvítězili na Olympiádě. Byli jsme mistři benátského světa.

Fascinují vás italské Benátky?

Myslím, že kdokoliv tam byl, tak to chápe. Prostě je to vodní svět a je to náš velký vzor. Mimo jiné Praha a Benátky odjakživa úzce komunikovaly a spolupracovaly. Také spousta pražských a českých pamětihodností a kulturních a uměleckých památek je vytvořena buď s benátským vlivem, anebo přímo benátskými umělci. Například mozaika na Zlaté bráně u vstupu do katedrály svatého Víta, tu vytvořil Benátčan, což málokdo ví. Naopak jediná socha, která stojí na břehu Canal Grande v Benátkách, je socha Jana Nepomuckého. My jsme také Benátčany trochu vyhecovali, aby ji opravili. To bylo při prvních Navalis, kdy sem přijelo sto gondoliérů a dvacet lodí. Zároveň je to patron gondoliérů a jeden z hlavních patronů Benátek.

Ještě bych se zaměřila na vaši dobročinnost. Jak vás napadlo vytvořit pro lidi bez domova loď?

To nenapadlo mě. S tím přišel bývalý pražský primátor Pavel Bém, který je autor myšlenky a zároveň člověk, který za tím vším stojí. My jsme vysoutěžili zakázku a museli jsme tu loď odevzdat v přesném termínu, který jsme měli poměrně přísně na konci ledna roku 2007, a prvního února už tam byli první lidé bez domova, celková kapacita je 240 lidí. A už druhého února začalo mrznout, takže jsme určitě pomohli lidem v nouzi, zachránilo jim to možná i život, ale určitě zdraví.

Jaké další charitativní projekty máte?

My se teď snažíme spíše přežít a snažíme se i udržet Navalis, protože to je takové dotknutí se Genia Loci staré Prahy a tradice našich předků. Kdo nezná historii, tak je odsouzen si ji zopakovat a my nyní připravujeme knížku o Navalis, kam se nám podařilo získat zajímavé informace o tom, co se dělo nejen v době baroka, ale i v 19. a 20. století. Dokonce komunisté v roce 1948 zneužili obrovskou pouť lidí do Prahy k Svatému Janu Nepomuckému a udělali z toho přehlídku 600 traktorů jako oslavu sta let od konce roboty u nás. Tím ale na dlouhou dobu pořádání Navalis přerušili.

Ta kniha řeší i to, proč například Jan Nepomucký je tak rozšířen ve světě, kde se stalo to, že je nejrozšířenějším Českým světcem. Máme zmínky o tom, že je rozšířen i v Číně a Indii. V Americe jsou po něm také pojmenovaná města. Na Kubě je kostel Sv. Jana Nepomuckého, který se nám podařilo opravit.

Vy jste zmínil, že se nyní spíše snažíte přežívat. Já jsem se někde dočetla, že vaše mzdové náklady měsíčně činí 3,6 milionů korun. Je to možné?

Tak to bylo přibližně před krizí, kdy jsme zaměstnávali okolo 100 lidí. Nyní zaměstnáváme méně jak polovinu původního počtu zaměstnanců. Odvody a superhrubá mzda je velkou zátěží naší firmy.

Mě to napadlo, když jsem se nedávno koukala na cenu vstupenek na Čerty na Čertovce, které vyšly na 670 korun. To mi přijde docela dost…

Ano, to je celkem dost. Ale když je to vytržené z kontextu, tak to tak možná působí. My to máme složité v tom, že jsme prostě služba, a ta je vždy personálně a tedy i mzdově náročná. Tím, že máme malé lodě, tak máme na relativně malý počet cestujících jednoho kapitána. Navíc ještě máme personál, který je samozřejmě potřebný k tomu, abychom lodě  odbavovali a v případě čertů máte 20 herců, které ještě musíte připravit a produkčně zajistit. Naše Muzeum Karlova mostu navíc funguje dlouhodobě bez jakékoli finanční podpory. Takže jsme zvolili cenu, která se nám zdála adekvátní. Akce byla úplně vyprodaná, takže si myslím, že cena byla asi odpovídající.

Ještě bych se zeptala, když máte takovou zálibu v historii, co si myslíte o Chobotnicích z II. patra?

Tak mě to minulo, já už jsem byl trochu starší, když to pouštěli, ale považuji to za skvělý seriál.

Spíš mě zajímá ta scéna na Čertovce, jestli z toho místa cítíte nějakou magii a nadpřirozenost?

Když bychom se měli bavit o zázracích, tak musím říct, že jsem zažil takový osobní zázrak, kdy jsem viděl svatou Anežku v době, kdy jsem měl technické a organizační problémy při stavbě lodi pro bezdomovce Hermes. Jsem přesvědčen, že tehdy mi pomohla Svatá Anežka Česká. Praha je plná zázraků, a když uděláte muzeum u paty Karlova mostu, v podstatě u paty Juditina mostu, tak vám neustále chodí lidé, kteří hledají ezoterično, mají v ruce virgule a podobně. Nicméně si ale myslím, že v Praze je silná energie, ze které vyvěrá spousta inspirace. Musíme si však uvědomit, že Prahu vybudovalo křesťanství a naši předci v hluboké víře v Boha.

Jaké jsou plány do budoucna?

Připravujeme elektrofikaci našich lodí a připravujeme se na Evropský Greendeal. Ekologie je v dnešní době důležitý úkol pro nás všechny.

Na co se můžeme v příštím roce těšit?

V příštím roce přijedou do Prahy na Svatojánské slavnosti Navalis historické lodě z řeky Neretvy. Jsou to lodě z města Metkovič, kde je kostel Svatého Jana Nepomuckého a je to tam jejich hlavní patron.

Moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Jaká je nebo byla idea Pražských Benátek?

Pražské Benátky vždy zprostředkovávaly a zprostředkovávají génius loci Staré Prahy.

Jmenujte jeden rozdíl Pražskými Benátkami a italskými Benátkami?

V Pražských Benátkách je voda sladká a věch pravých italských Benátkách slaná.

Existuje jediná pozitivní věc, kterou vám koronavirus dal?

Je to pro mě návrat k podstatě, sice jsme se šoupli o 12 let zpátky v historii firmy, ale víc kormidluju a jsem víc s lidma.

Kdybyste se mohl narodit v době minulé, kdo byste byl?

Převozník pražský u Karlova mostu.

Který ročník Čertů na Čertovce byl nejlepší a proč?

My se snažíme, aby ten každý poslední byl nejlepší. Snažíme se je každý rok vylepšovat. Takže tenhle poslední.

Jaký váš dobročinný počin měl největší úspěch?

Když se nám podařilo za tři měsíce pro hlavní město Prahu postavit loď pro lidi bez domova Herma a hned na začátku února začalo mrznout a mohlo se tam nastěhovat 240 bezdomovců.

Prozraďte mi o sobě pikantnost, kterou nikdo neví.

Zlomili mě otužilci a začala mi dělat dobře studená voda.

Je Karlův most opravdu postaven z vajec?

Ano, akorát ve Velvarech to pořád špatně chápou, takže vždycky po vajíčkobraní přicházejí vejconoši v čele s jejich předsedou Spolku natvrdlých z Velvar, což je starosta pan Volák, a nosí nám do Muzea Karlova Mostu a na Karlův most vejce natvrdo.

Který národ na svých plavbách jen nerad vidíte?

Letité zkušenosti z cestovního ruchu jsou různé, ale my jsme pořídili do lodí audia, takže každý dostane jednorázová sluchátka a máme 22 světových jazyků. Takže všechny ty národy si dají sluchátka do uší a ani nedutají a poslouchají informace o Staré Praze.

Co pro vás znamenají Vánoce v jedné větě?

Je to narození spasitele Ježíška, my žijeme na půdorysu křesťanského světa a ta láska, kterou prožívám, tak jí vlastně vděčím za domov, který mám.

Kde na světě jste viděl nejkrásnější betlém?

V Bavorsku uprostřed Kimm See, kde jsou Benediktýnky. Mají tam několik betlémů, ale ten nejznámější a největší je s Ježíškem, který tančí. Ale musím říct, že asi ten nejkrásnější na světě máme tady u Kapucínů na Hradčanech.

Koho ze současných politiků byste označil jako za sympatického člověka?

Senátor a starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa, který je vizionář a podporovatel splavnění Vltavy pro turistickou a rekreační plavbu. Jsem rád, že jsme s lodí mohli projet celou vltavskou kaskádu až na Hlubokou a do Českých Budějovic.

Která léta byla pro podnikatele Vánocemi a proč?

Byly to devadesátky, všichni jsme měli očekávání, všichni měli otevřené dveře na úřadech. Ta doba byla revoluční, sice divoká a rychlá, ale přála podnikání.

Kdo by podle vás měl být příštím prezidentem Česka?

Charakterní a čestný slušný člověk, takového bych chtěl volit, pokud možno ne s negativní historií, která by pro nás dnes nebyla přípustná.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Co se vám nejvíc líbilo na naší výstavě betlémů v Muzeu Karlova Mostu?

Vy!
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

Bergman v Benátkách.
Zdeněk Bergman.
Bissona Praga.
Čerti na Čertovce.
Navalis.
Navalis 2010.
Navalis.
S kardinálem Dominikem Dukou.
Bergman s kolegy.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks