Hlavní stránka Nové články

S Miroslavou Němcovou se scházíme pravidelně. Rozhovory s ní jsou více než příjemnou záležitostí. Loni byla úspěšně zvolena do Senátu a po roce na novém působišti nás zajímalo, kam její kroky povedou dál. Už několik let je totiž doslova „tlačena“ na kandidaturu na prezidentku naší země a toto téma se stává čím dál víc palčivějším. Naše setkání se uskutečnilo pár týdnů před volbami. Miroslava Němcová nešetří na adresu současné vlády kritikou a její názory i návrhy řešení jsou více než k zamyšlení. Každopádně tentokráte jsme si popovídali hlavně o případné kandidatuře na hlavu státu.

Miroslava Němcová

Video

Když jsem zmínila, že s vámi chystám rozhovor, tak mi všichni řekli, ať vám vyřídím, že už byste měla konečně kandidovat.

Cítím, že tlak se zvyšuje, je to přirozené. Mandát současného prezidenta se blíží ke konci. Ale není dobré rozhodovat se pod tlakem.

Dělala jsem rozhovor s Danuší Nerudovou a Adélou Šípovou, které spolu s vámi zařadil časopis Heroine do ankety o budoucí prezidentku. Co vy si o tom myslíte, kromě toho, že je to na vás velký tlak, protože vaše jméno jako potenciální kandidát rezonuje už mnoho let? Myslíte si, že by žena, ať už vy, nebo kdokoliv jiný, na Hradě „uklidila“ lépe?

Já to neumím rozdělit na svět žen a mužů. Pořád jsem přesvědčená o tom, že ty světy jsou propojené a máme v nich žít spolu, a jsem si jista, že má rozhodnout to, kdo je lepší. Nechci říct, že za všech okolností žena na Hradě bude lepší než všichni dobří a kvalifikovaní muži. Takhle jednoduché to není a já se tomu bráním.

Na druhou stranu i vidím ve společnosti touhu po něčem, co by znamenalo velkou změnu. To se projevuje právě v důrazu na ženský element v politice. Řekla bych, že určitá připravenost ve společnosti pro takovouto velkou změnu je.

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m, Praha 7

A co na to vaše okolí? Jestliže vás tlačí kolegové a novináři, tak to je jedna věc, ale zajímá mě, co si o tom myslí vaše rodina?

Bavíme se o tom doma. Nelze se o tom nebavit. Můj manžel vždy držel po celou dobu mé politické kariéry takový postoj, že jak se rozhodnu, tak se rozhodnu dobře a on mě bude podporovat. Cítím ale, že na roli prvního muže by se moc netěšil. Ale neříká to

Takže jediné, co vás tlačí ke zdi, je ten tlak, který je nepříjemný?

Tlak a hlavně to, že člověk si opravdu musí být ve chvíli, kdy učiní rozhodnutí, vědom toho, že má dost sil, energie a schopností, aby mohl jít naplno.

Ale tak těch vy máte dost...

Teď mám, ale co se stane za rok, nikdo neví. Proto si myslím, že není možné rok a něco dopředu vyhlašovat rozhodnutí a že to má být po zralé úvaze. To není tak, že se domluvíme, že půjdeme spolu na kafe a pak si zavoláme, že z toho sešlo. Toto je něco jiného.

Jak hodně dělám rozhovory s politiky, tak se hlavně ptám, zejména žen, proč je jich v politice tak málo. A ony, i muži, mi říkají, že je to nehostinné prostředí nejen pro muže, ale hlavně pro ženy. Máte kolem sebe také ženy, které za vámi chodí pro rady, jak třeba v politice lépe uspět, protože to není skutečně pro každého?

Setkávám se s tím, že třeba ženy, které chtějí vstoupit do politiky, nebo studentky, které to zajímá, ať už studují politologii, společenské vědy nebo žurnalistiku, chtějí prokouknout ten politický svět a vidět trochu do jeho pozadí, tak se mě ptají na tyto otázky a vždy skončíme na tom triviálním, jestli by pomohly nebo nepomohly k většímu zastoupení žen kvóty.

Já jsem odpůrce kvót, protože si myslím, že to rozhodně nic neřeší, a jako příklad uvádím, že moje politická strana ODS měla jako jediná předsedkyni Senátu, Libuši Benešovou, a předsedkyni Poslanecké sněmovny, což jsem byla já. Nepotřebovali jsme k tomu kvóty. Myslím si, že jsme byly prostě schopné se prosadit, a tento princip se mi líbí ve všech oborech. Neumím si představit žádný obor, kterému by prospělo, kdyby tam byly povinné kvóty, kolik tam smí sedět mužů a kolik tam smí sedět žen.

Ale taky jste si prošla svým, a ne každý toto vydrží. Já si pamatuji, jak jste říkala, že vám také chodily výhružný e-maily.

To chodí a chodí to úplně každému, možná že ženám více než mužům, protože když jste srab a píšete anonymy, tak se většinou nějak vyžíváte v tom, že je posíláte ženám. Takto to prostě funguje.

Já je nečtu, mám zařízený systém, takže se ke mně ani nedostanou. Teď už jsem se naučila tomu, že mě nic nemůže v tomto ohledu rozhodit. Dřív mě trápilo, když chodily výhružky, jak mou maminku na vozíčku shodí ze schodů a podobně. Nespala jsem z toho. A teď jsem si zavedla systém, kdy se to ke mně vůbec nedostane a ti psychopati, ať si píšou, co chtějí.

Ona někdy ta nevědomost je sladká. Nicméně, co jsem si všimla, protože vás sleduji na Facebooku, tak jste se tam pustila do paní Maláčové...

A dostaneme se k tomu, že nemůžete říct, že ve světě politiky a mužů jsou všechny ženy v každém případě lepším řešením. Anebo obráceně, že muži jsou lepším řešením třeba ve škole, kde je většina žen.

Není to tak. Do paní ministryně Maláčové jsem se pustila proto, že už mně prostě přetekl pohár trpělivosti. Ona si skutečně myslí, že může jakoukoliv lež omílat do nekonečna a že se slušní lidé neozvou. Tím, že máte v sobě brzdu a říkáte si, že na tohle slušný člověk nereaguje, tato slova a argumenty nepoužije, tak nakonec můžete vypadat jako slaboch. Tak jsem si řekla, že to ne a když to tak chce, tak to bude podle principu, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

A ozve se vám takto někdo, když se do někoho přes sítě pustíte? Konfrontuje vás zpětně?

To ne, v tomto ohledu se mi nestalo, že bych své výhrady na Facebooku formulovala vůči nějaké osobě a ona by se mi ozvala a řekla pojďme si sednout a pojďme si to probrat. To se mi ještě nestalo, ale ozývají se čtenáři, kteří jsou buďto na jedné, nebo na druhé straně a líbí se jim více moje argumenty, nebo argumenty druhé strany.

Na druhou stranu v případě paní Maláčové, pokud věří tomu, co dělá, tak by se měla ozvat a stát si za svým, ne?

My už jsme se takto střetly v Senátu při nějaké diskuzi, kdy se chovala způsobem, který opravdu nepatří na veřejnou senátní debatu. Tak jsem ji šla upozornit, že by se mohla chovat, jak náleží. A neříkám jí to jenom já.

Například teď jsem viděla debatu, kde byla s Markétou Pekarovou Adamavou a s Tomiem Okamurou. Můžete stokrát s někým nesouhlasit, ale to, co tam paní ministryně předváděla, byl projev nevychované osoby.

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ, Okolí Prahy

Tak pojďme spíš k vám. Řekněte mi, vy už jste v Senátu rok?

Teď v říjnu to bude rok.

A jak se vám tady daří? Kromě toho, že jsem vás nemohla najít, protože jste se přestěhovala. Jak to vnímáte, byl to posun, krok dopředu?

Byla to mimořádně šťastná změna v mém životě. Nečekala jsem, že tak příznivě na mě zapůsobí, protože jsem si říkala, že je to stále Parlament. Sněmovna nebo Senát, jsou to dvě komory Parlamentu a dělají hodně podobnou práci. Ale významný rozdíl, který oceňuji opravdu každý den a těším se z toho, je v atmosféře, která tady je. Prolínají se tady různé názory senátorek a senátorů, ale chovají se k sobě velmi noblesně a velmi zdvořile, což mi vyhovuje.

Nefackují se? Tam někde u pultíků?

Ne, což je úplně senzační a je to podle mě dáno dvěma příčinami. První je ta, že přímá volba, která probíhá v druhém kole, nedovolí postup extrémistům, ať zprava nebo zleva, a lidé v druhém kole rozhodnou pro nějakého konsensuálního politika. To se tady projeví.

Druhá věc je, že musíte splnit podmínku 40 let věku, a to znamená, že už máte za sebou nějakou kariéru, něco jste si vyzkoušela v osobním životě, prošla jste výhrami a prohrami. Už je člověk usazenější. To mi v tomto ohledu velmi vyhovuje. Mám pocit, že jsem se restartovala, všechny síly se obnovily a ohromně jsem spokojená.

A co se vám za ten rok povedlo, co byste vypíchla?

Ten rok byl komplikovaný tím, že byl ještě pořád podbarven tím koronavirovým šílenstvím, takže akce, které se vždy děly, jako je setkání nebo besedy, byly limitované a omezené.

Ale na co se zaměřuji, co je moje silná parketa a s čím jsem i do voleb šla, je být tím, kdo posílí v Senátu povědomí, že jsme pilířem demokratické společnosti. Pojistkou proti všem možným excesům, které se mohou stát ve vládě, ve Sněmovně nebo na úrovni prezidenta. Což se teď děje.

Podle mě nemáme prezidenta ani předsedu vlády ani většinu ve Sněmovně, která by byla garantem toho, že nebudou porušovány demokratické principy. A to tedy ve všech svých vystoupeních a ve všem, co dělám, prosazuji a setkávám se s pozitivním ohlasem.

A co u vás doma? Když jsme spolu mluvily naposledy, tak jste se chystali na čtyřicetileté výročí?

To už asi padesátileté. Padesáté výročí jsme měli.

A byli jste v Itálii, jak jste plánovali?

Měli jsme jet dokonce do La Scaly v Miláně. Měli jsme vstupenku, pak jsme ji museli rušit, protože i La Scala se zavřela a máme to přeložené na letošní listopad, tak třeba se to podaří letos.

Snad se tedy hranice nezavřou. Nicméně co je u vás ještě nového?  Něco z toho rodinného života. Nestala jste se znovu babičkou?

Babičkou ne. Každým rokem mě ale čím dál tím víc baví zahradničení, protože přeci jen za ty čtyři roky, co se snažím zahradu vybudovat, tak už jsou vidět nějaké výsledky. Živý plot, který měl půl metru, už má dva metry a najednou to, co bylo dřív jen pokus omyl, tak už ty omyly mám za sebou a už se mi i víc daří něco zajímavého vypěstovat.

Tak to je jedna veliká radost. Řekla bych, že druhou radostí, když můžu a mám čas, tak je ježdění na kole. Koupila jsem si novější model elektrokola, abych na něm dojela dál než na tom prvním, a snažím se dělat něco pro svou osobní kondici.

Řekla bych, že mám ohromné štěstí, že jsme zdraví, že je rodina v pořádku. Když si někdy večer stýskám, tak vždy mám v sobě vnitřní povel, který říká: zastav se a řekni si, jsou zdraví, máme se rádi a všechno běží dobře, takže se nic zlého neděje. V soukromém životě bych tedy řekla, že jak byl přechod ze Sněmovny do Senátu velkým restartem, tak tady nebylo třeba nic restartovat. Jsem spokojená, že to běží tak, jak to běží.

To je dobře, a to mi také připomíná, že v jednom z rozhovorů jste mi říkala, že syn je lékař a že se na vás často zlobí, že kontroly flákáte.

Ano, tak u toho zůstal, to se nezměnilo. Akorát že teď už má, myslím, vybroušenou formu, jak mi sděluje své námitky. Protože jednou tak třeba za měsíc mi přijde esemeska nebo mail a je tam jen „dtto“, jakože už mi jednou řekl, co mám dělat, a teď už to nehodlá opakovat (smích).

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak jste dříve mluvila o tornádu na jižní Moravě. Postihlo to někoho vašeho blízkého?

Z jižní Moravy mám manžela, ale ze Znojma. To nebyla oblast, kterou to potkalo, ale vedle území, kterým se prohnalo tornádo, kousek od obce Hrušky, je Moravský Žižkov. Vzdušnou čarou, jestli se nemýlím, jsou to dva až tři kilometry. A v Moravském Žižkově máme kamaráda vinaře. Kupujeme od něj léta víno. Navštěvujeme se, obdivuji ho, protože je to mladý člověk, který je podle mě úžasný, narodil se pro to být vinařem a nikdy si nestýská. Ale tehdy zažil šok. Sice nebyli chyceni úplně tak jako ty Hrušky, ale později napsal e-mail, který mě vždy dostane, když si na to vzpomenu.

Napsal: ‚Nikdy jsem si nemyslel, že když napíšu, že mi to vlastně vzalo jen střechu, zničilo auto a dvě třetiny vinice, tak že jsem dopadl dobře. A jestli se říká, že chlapi nebrečí, tak od pátku nejsem chlap.‘.

Ale uběhly tři měsíce a ty jeho zprávy už jsou pozitivnější. Obnovuje vinici, daří se mu a s ohromným elánem pomáhá i sestře, které tornádo vzalo dům.

Ještě jsem se chtěla zeptat na Afghánistán, protože jsem u vás nezaznamenala, že byste to komentovala. Jaký je váš názor?

Nejsem spokojená s vývojem v Afghánistánu. Myslím si, že Američané a jejich spojenci neměli odcházet. Ten odchod byl navíc podivně zbrklý, který opravdu ukázal v nahotě, že na to nebyli připraveni. Talibán táhl vítězně od města k městu, jako by tam nemusel čelit vůbec žádnému odporu.

Západní civilizace nebyla schopná opravdu adekvátně zareagovat, ani diplomaticky, ani vojensky, ani nakonec humanitárně. Kdyby na to byli lépe připraveni, tak měli evakuační plány jednak pro svoje vojáky, tak spolupracovníky či pro citlivé osoby, které se tam ocitly v jakémkoliv postavení, například maminka od dětí, která tam byla se svými rodiči a manžela má ve střední Evropě.

Myslíte, že to posílí tendence proti migrantům a posílí voliče SPD?

Nevím. Může se to stát, protože vybudit strach je vždy to nejjednodušší a vést se na vlně strachu a paniky vám získá vždy mediální pozornost. Ale vzhledem k tomu, že se sem uprchlíci nehrnou a když už, tak chtějí do Německa, tak doufám, že těch lidí, kteří by podlehli tomu, že jsme ohroženou zemí, že jich mnoho nebude. Věřím, že lidé mají dost rozumu, aby pochopili, že vzbuzováním strachu s nimi část politické scény velmi nefér manipuluje.

A na závěr, proč by měli lidé jít k volbám?

Každá volba je příležitost. A každý máme jeden hlas. Pro mě je to vždy ohromná možnost říct, co v životě chci a co nechci. A když se této možnosti vzdám, tak dávám prostor, aby za mě rozhodl někdo jiný, a to já prostě v životě neudělám. Já si chci řídit svůj život do té míry, do jaké mohu, a volby jsou pro mě v tomto smyslu nástrojem.

Moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Rychlá zpověď:

Co vás během září nejvíce potěšilo?

Viděla jsem úžasný koncert bratří Ebenů v Moravském Krumlově a výstavu Muchovy epopeje. Potom jsem byla na úžasné výstavě Jiřího Anderleho v Pavlíkově, jeho rodné obci na Rakovnicku. To byly dva veliké zážitky, a kromě jiného vždycky zahrada.

Kterou stranu byste finančně podpořila?

Jsem členkou ODS, tak je to jasné.

Četla jste poslední Babišovu knihu? Co na ni říkáte?

Nikdo nikdy nečetl žádnou Babišovu knihu, protože Andrej Babiš starší nikdy žádnou knihu nenapsal. Všechno je to podvod, on podepíše něco, co sepsali jiní. Kdyby se mu to hodilo do krámu, tak se určí jako autor Bible nebo Babičky. Takže nikdo od něj nikdy nic nečetl.

Kdo si myslíte, že v říjnu vyhraje volby?

Když jsem členkou ODS a máme koalici Spolu, tak věřím, že to dotáhneme do vítězného konce.

Co byste vzkázala lidem, co odmítají očkováni proti koronaviru?

Řekla bych jim, že jsou dospělí. Slyšeli toho už tolik, a jestli si stále neví rady, tak ať se obrátí na někoho, komu důvěřují nebo na svého lékaře. Ať se rozhodnou, jsou dospělí.

Co se našim politikům za poslední rok povedlo?

Myslím, že Vládě proti její vůli se podařilo rozprášit ruskou špionážní síť na ruské ambasádě v Praze a nebýt Vrbětic, tak by se k tomu neodhodlala. Z toho já mám radost.

Jakou oblast veřejného života kromě kultury byste označila za tu, která je nejvíc ve stínu?

Mám ráda větu od Františka Ladislava Riegera, který říkával: Práce a vědění, je naše spasení. Tak já bych vyzdvihla to vědění a velmi bych se zaměřila na vědu a výzkum. To nás postaví na nohy.

Už je čas zeptat se vážně: budete kandidovat na prezidentku?

Ten správný čas na to ještě není.

Jste milovnice kultury, co chcete ještě do konce roku stihnout navštívit?

Mám toho hodně. Jdu na úžasný koncert Miroslava Sekery. Možná, kdo viděl film Amadeus, tak si vzpomene na malinkého Wolfganga Amadea Mozarta, kterého hrál už tehdy geniální Mirek Sekera jako malej chlapeček. Na to se moc těším. Pak mám předplatné do České filharmonie, premiéry v Národním divadle Lazebníka sevillského, knižní veletrh v Havlíčkově Brodě, koncert Václava Hudečka, adventní koncerty, a ještě určitě něco přibude.

Která událost vás letos emočně zasáhla.

Byly dvě. Třicet tisíc bílých křížů na Staroměstském náměstí a tornádo na jižní Moravě.

Jaký jste udělala naposledy dobrý skutek?

Tady platí to hezké české - uděláš-li dobrý skutek, tak o tom mlč, ale ten, kdo něco tvým dobrým skutkem získal, tak by si to měl pamatovat.

Uskutečnil se první let neastronautů do kosmu, letěla byste taky?

Mě ten vesmír přitahuje, ale nemyslím si, že jsem typ, co by mohl letět raketou, ale dívat se ze země na hvězdy - u toho asi zůstanu.

Co byste vzkázala našemu prezidentovi?

Aby se mu zlepšilo zdraví.

Co by podle vás nyní nejvíce pomohlo Evropě?

Myslím, že by jí pomohlo, kdyby se soustředila na dvě klíčové věci. První je kybernetická bezpečnost nás všech, kteří žijeme v Evropě a druhá, aby tlačila jednotlivé členské země, aby rozumně hospodařily, aby nezadlužily všechny generace po nás.

Máme tři měsíce do Vánoc - máte nějaké svoje vysněné letošní přání?

Já miluju Vánoce a každý rok se na ně těším, a kromě zdraví bych si hrozně přála odletět do Francouzské Polynésie.
Tak to vám budu držet palce.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

Na zahradě.
S košíkem hub.
Se psem.
Na cestách.
Na zahradě.
Miroslava Němcová v Senátu.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks