Hlavní stránka Nové články

Herečku Simonu Stašovou není třeba české veřejnosti představovat. Tato úžasná divadelní a filmová herečka zanechala v každém z nás miliony dojmů. Dcera slavné herečky Jiřiny Bohdalové se může pochlubil lecčím, stále však zůstává skromná a hodnocení raději nechává na divácích. I ji postihla pandemie koronaviru, v rozhovoru pro LP-Life.cz se Simona rozpovídala nejen o svých rodičích, ale také rodinném zvířectvu, divadle, pokoře k životu a o plánech do lepších časů.

Herečka Simona Stašová.

Je to rok, co je tu s námi koronavirus. Vy jste se na rok 2020 těšila co se divadla týče. Prosím, zkuste mi rok 2020 popsat, jak jste ho prožila, jak moc zasáhl do vašich plánů, života. Co vám ten rok vzal, ale co naopak dal. 

Snažím se ze všeho si vzít vždycky to lepší. Nemá smysl popisovat, co mi koronavirus vzal.  Mám rodinu ve Švédsku a v Itálii a každý den vidím a slyším, že jsou na tom úplně stejně jako my v Čechách. Byly tady na naší zemičce už jiné nemoci, a to nebylo zdravotnictví a výzkum léčiv na tak vysoké úrovni jako dnes, tak vím, že se z toho dostaneme a že zase bude líp.

Sama jste covid prodělala, díky bohu v té lehčí formě - měla jste strach? Máte z něj pořád strach, z jeho mutací? Necháte se očkovat?

Prodělala jsem tuto nemoc už v září, v té době svítilo sluníčko a já, pokud to šlo, hned po tom prvním ataku, jsem si dala peřinu do křesla na balkon a stonala tam. Instinktivně jsem cítila, že slunce je dobrý lékař a věděla jsem, že v této nemoci vitamin D pomáhá. Je jasné, že jsem udělala dobře, protože, byť jsem měla dýchací potíže, do nemocnice jsem nemusela. Jakmile bude vyhlášeno, že ročníky 65 + se budou moci přihlásit na očkování, přihlásím se. Lidé se očkují už léta na tolik nemocí, které se prakticky díky vakcínám vymýtily, že není o čem dál mluvit.

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

Co vaši rodiče? Maminku jste nepouštěla na krok ven, věřím, že už je očkovaná. Jak váš rodinný život vypadá nyní?

Mému tatínkovi bude 1. července 93 roků a mámě 3. května 90 let. Oba už jsou očkovaní podruhé a jsou v pořádku. Můj táta mi nedávno pogratuloval k mým 66. narozeninám originálním způsobem: „Simono, já ti gratuluju, že k tvým 66. narozeninách ti může pogratulovat tvůj téměř 93 letý táta. Jsi šťastný člověk.“  To je ta nejkrásnější gratulace, kterou jsem kdy slyšela. Táta má pravdu a já si to plně uvědomuju.

Co se týká divadla - až se otevřou divadelní scény, co jako první budete hrát?                          

Ještě si chvilku musíme počkat, protože až se divadla otevřou, tak už bude hej. Je mi jasné, že v té řadě čekatelů na normální život jsme až na tom posledním místě. Až budou moci diváci do hlediště, tak to bude jasné znamení, že jsme všichni vyhráli. Těším se na to moc. Zatím si každý měsíc opakuju texty těch mých devíti divadelních kousků, co mám na repertoáru, abych nevyšla ze cviku a aby se mi nerozklepaly kolena, až přijde ta krásná chvíle, kdy budeme moci předstoupit před diváky. Vím, že to přijde, takže motivaci mám velkou. 

Zkoušíte teď? Kde a co?

Mám připravenou novou komedii s mladými lidmi, mám to zevrubně prostudované, je to kouzelný příběh, dojemný, humorný, hluboký, ale jsem realista a schovám si ji až na příští rok. Mám ráda takzvaně ‚tah na bránu‘, to znamená tvrdě zkoušet tři, čtyři měsíce a pak jít před publikum, ať už v Praze nebo po vlastech českých, a dopilovávat hru s publikem jako s partnerem, s jeho reakcemi. Proto si počkám na příhodnější čas. Divadlo můžete psát do šuplíku jako autor divadelních her, ale je velmi těžké nazkoušet představení do šuplíku, aniž by na konci vaší práce v generálkách jste si neozkoušeli reakci diváků. Je to možné, ale není to ono. Počkám si, připravena jsem.

Loni jste zkoušela komedii s kolegou Ladislavem Frejem Na Zlatém jezeře. Říkáte, že je to hra o stáří a mládí, jak se vzájemně potřebuje, kdo je vaším "mladším" impulsem? Jak se díváte na dnešní mladé v porovnání s vaším mládím bez například internetu?  

Mladí dodávají nám starším energii a chuť jít dál. Vidíme se v nich, vidíme sami sebe, když jsme my byli mladí a žili jsme jako nesmrtelní. Tenhle pocit bychom jim neměli brát. Moc ráda se obklopuji mladými lidmi, a když mě berou, tak je to vlastně pro mě vyznamenání. Když mě můj mladší syn vyzve, abych si s jeho kamarády šla zahrát nějakou stolní hru a poseděla s nimi, popovídala, tak je to pro mě ten největší dárek a potvrzení, že mají chuť se mnou trávit svůj volný čas. Bohužel v této době to není možné, a to je to, co mi tato doba vzala. Ale mám se zase na co těšit, protože vím a udělám pro to všechno, aby mě zas v budoucnu na svůj sedánek mezi mladými vyzvali.

Nemohu opomenout, že na svůj věk vypadáte báječně - dáte nám nějakou radu, jak po šedesátce vypadat stále svěží a fit?

Nebýt líný. To je asi to, co mi moji oba rodiče dali do vínku. Nesednout si a nesmutnit.  Vždycky si najít něco, co mě baví, ať už jsou to pěkné knížky, učení cizích jazyků, nacházení si nových divadelních her, procházky s pejsky, jízda na kole, sledování pěkných filmů, zacvičit si… Jen si nesednout a nesmutnit. Jak se říká ‚nehodit flintu do žita‘.  Prostě mít plán na každý den. To je asi ten nejlepší motor a recept na zpomalení stárnutí.

Vím, že je pro vás smích lék na všechno. Co vás v poslední době rozesmálo k slzám?

Moji dva pejsci, když přijdeme k mámě, a ta má teď trpasličí tříměsíční jezevčici Růženku. Malilinkatý pejsek, moc roztomilý. To, jak si spolu ti tři hrají, je neuvěřitelné divadlo a nikdy se neomrzí. Vidíme do jejich hlaviček, vidíme co si myslí, jak na sebe žárlí, jak se prohánějí po pokoji a pak jsou z té hry unavení, jak už to jednoho přestane bavit a ten druhý na něj doráží, že by si ještě hrál, jak se před sebou schovávají, jakou mají jako pejskové mimiku, jak se smějí. Je to paráda a jsem moc ráda, že máme v rodině tři pejsky. Můj syn si se svou přítelkyní pořídil zase kočičku, a to je další neuvěřitelné divadlo, úplně jiné, než když jsou pohromadě jenom pejskové. Vždycky jsem si myslela, že pes a kočka nejdou dohromady, ale to není pravda. Vidíme nádherně, že kočička je šelma a pejsek je domácí bulík a samozřejmě kočička má navrch, všechno se řídí podle ní. Mít zvířátko doma je pro duši člověka ohromně povzbuzující. Tak nějak pochopíme víc život a jeho zákonitosti.

Když si zadám vaše jméno do čsfd, tak mi vyjede nekonečný seznam. Dokázala byste spočítat, v čem všem jste hrála? Vypíchněte mi pár filmů, na které jste hrdá, které vás bavily, na které natáčení ráda vzpomínáte a proč?

Víte, já tohle hodnocení nechám na divákovi. Film nebo televizi jednou natočím a už si žije svým vlastním životem, už s ním nemám moc společného. Je príma, když někoho u televize potěší repríza nějakého filmu, když mu to něco dá, zamyslí se, zasměje se… Ale já už s tím nemůžu nic dělat, nijak to vylepšit. Divadlo je naprosto něco jiného, pro mě cennějšího, i když pomíjivého. Na rozdíl od filmu je divadlo živý organismus, který se pořád, díky mně na jevišti a díky divákovi v hledišti, vyvíjí. Já můžu při další repríze své chyby opravit, cítím, co diváka baví a co ne, kde jsem ho chytla a kde ztratila, vnímáme se navzájem, a proto divadlo miluju. Je to předávání si emocí a myšlenek a divák je spolutvůrce takového představení. Kdyby mně už život nedovolil vstoupit na jeviště, tak by kus mého já navždy přestal existovat.

Nedávno jste s Lenkou Hatašovou fotily Pelíšky po 21 letech - jaké to bylo? O čem jste debatovali, na co vzpomínali?

Především jsme se setkali po letech s celou tou pelíškovou Šebkovic rodinkou a na chvilku jsme se zase vrátili do toho pocitu před jedenadvaceti lety. Bylo to, jako když se vám vrátí dávný krásný pocit a máte chuť si připomínat všechny detaily a drobnosti z toho tehdejšího života. Zase jsme měli s Mírou Donutilem pocit rodičů s dětmi, které nám vyrostly a vyprávěly všechno, co za tu dobu, co jsme se neviděli, prožily. Ještě dlouho po nafocení foteček, jsme u Lenky Hatašové všichni seděli u kafíčka a nechtělo se nám domů. Bylo to přenádherné setkání, které si určitě všichni poneseme do dalšího života.

Na závěr - na co se tedy těšíte v tomto roce? Představte si, že se v létě vrátíme zpět do normálu.. Co jako první uděláte? Kam pojedete? S kým se potkáte?

Především se postavím na jeviště a budu si uvědomovat, že nic není v životě samozřejmost, a že je život křehký a během chvíle se může změnit.  Určitě si budu víc vážit toho obyčejného normálního běžného života.  

Paní Stašová, mockrát vám děkuji za rozhovor. Přeji hodně zdraví a hodně nových představení.
 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

Herečka se svými syny.
Rodiče Simony Stašové.
Stašová s Ladislavem Freyem ve hře Na zlatém jezeře.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks