Top hledané
Výsledky (0)
Život bez obalů je jistě dobrým krokem ke zlepšení životního prostředí. Při tomto životním stylu však budete muset zapomenout na spoustu věcí, na které jste zvyklí. Dokázali byste to?

7 věcí, kterých se musíte vzdát, pokud chcete žít stylem Waste Free!

Eva Ledecká
16. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Kondomy jsou nepřípustné!

Snahou těch, kteří vyznávají životní styl Waste Free (neboli „bez obalu“) je vyhýbat se co nejvíce plastům, odpadům a jednorázovému zboží. Vybrali jsme 7 věcí z našeho běžného života, na které byste museli v případě tohoto životního stylu zapomenout! Šli byste do toho? 

Kondomy

Jak řeší příznivci stylu Zero Waste kondomy? Těžko říct, proti početí samozřejmě existují i jiné metody. Proti pohlavním nemocem vás však žádné prášky ani tělísko neuchrání. Tady jsme lehce v koncích! Jednou možnou ochranou je konec sexu... což by však pravděpodobně odradilo i toho nejzarputilešího "Zero Waste" jedince. Druhou možností je 100% věrnost. :)

Elektronické cigarety

Elektronické cigarety používá stále více lidí – kuřáků, kteří si chtějí méně ničit své zdraví. Život bez obalů však kouření v podstatě zakazuje. Sama cigareta má plastové součástky, navíc se musí dokupovat náplně. Ani ke klasickým cigaretám v krabičkách se vrátit nemůžete. Životní styl Waste Free je zkrátka pro nekuřáky!

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Kontaktní čočky

Otto Wichterle byl jedním z nejvýraznějších vynálezců 20. století. Měkké kontaktní čočky, o jejichž zdokonalení a celosvětové rozšíření se zasloužil, nosí lidé po celém světě. Zastánci Zero Waste je však musí nahradit dioptrickými brýlemi, které jim mohou na rozdíl od čoček vydržet po celý život. A nejedná se jen o čočky samotné. Také voda určená k jejich uchování a čištění je v plastech a čočky se ukládají do plastového pouzdra. Takže, bohužel!

Dekorativní kosmetika

Zastánkyně životního stylu Waste Free si nemohou kupovat dekorativní kosmetiku. Proč? Je přeci v jednorázových obalech. Dočetli jsme se, že možnosti tu jsou: můžete si rty barvit červenou řepou, namíchat si speciální make-up z kurkumy, kakaa, skořice. Ano, i to se prodává v obalech, ale je to pořád menší zlo, než si malá balení kosmetiky kupovat v drogérii. Možná je však v tomto případě nejlepší nemalovat se vůbec, nemyslíte?

Vložky a tampony

Na klasické vložky a tampony, milé dámy, rovnou zapomeňte. Chcete-li žít Zero Waste, musíte si pořídit menstruační kalíšek, který je mimochodem velmi doporučován samotnými doktory. Dá se používat opakovaně a je považován za nejhygieničtější variantu. Další možností jsou látkové vložky, které se dají prát. Mnohým to může připadat jako cesta do pravěku, jak jste na tom vy?

Léky

Léky jsou hlavním problémem. Ty totiž bez obalu rozhodně neseženete. Tady připadá v úvahu jen velmi dbát o to, abyste jednoduše neonemocněli a pokud se tak už stane, zkoušejte bylinky a styl léčby našich předků. Kašel možná takto vyléčíte, při vážnějších potížích se však žádné experimenty nevyplácí. Tady ani zastánci Zero Waste zkrátka nemají šanci!

Hračky a dětské pomůcky

Naše milé dětičky používají a jedí to, co jim my dospělí dáme. Je nemůžeme vinit z toho, že produkují spoustu odpadů, když jim dáváme malá pitíčka a sušenky balené po jedné, když se učí plavat v plastovém kruhu či s plastovými křidélky, když je jejich hrneček, lžička i talířek, ze kterého jedí z plastu. Nemohou ani za to, že jejich úžasná tatrovka, bábovičky, kachnička do vany nebo dokonce samotný milovaný dudlík je z umělé hmoty! Jak žijí děti „bez obalových“ rodičů? Jídlo by se dalo vyřešit jednoduše, ale zakazovat hračky, které jsou téměř všechny bohužel z umělé hmoty, a které mají všechny ostatní děti? Na to asi člověk potřebuje hodně velkou sílu a velmi rozumné potomstvo!

Jak se žije bez obalu? O nástrahách a zkušenostech s životním stylem Waste Free si můžete přečíst ZDE.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Životní styl Waste Free na vlastní kůži!
Zobrazit článek
100% recyklovatelné žabky od Ipanema & STARCK!
Zobrazit článek