Zatímco české manželky přivírají oči na všechno, nejbohatší muži světa nedokáží své ženy uspokojit

České manželky přesně ví, co by chtěly, ale jen málokterá dokáže snění přenést v realitu.
11. října 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Chápavé, vstřícné a tolerantní ženy rády tvrdí, že jsou se svým partnerem šťastné, protože je šťastný On. No a On je šťastný, protože ona je chápavá, vstřícná a tolerantní. Jak si na tom ale stojí české manželky v porovnání s jinými národnostmi? Fungují naše manželství partnerství skutečně jinak?

Jeff Bezos

A tak se pak může stát, že taková žena zcela zapomene na to, kdo je, jen aby uspokojila svého muže. Jezdí s ním na chalupu, když chalupaření je to poslední, co by měla ráda, Finsko se jako výlet k moři jeví doslova jako idyla a On je přece jen tím, kdo nakonec prodá chalupu, až jeden z nich odejde na onen svět. 

Ta o Popelce

Pohádka, kterou všichni známe a co si budeme povídat, asi každá žena si někdy posteskla, že Popelka to sice jednoduché neměla, ale závěr příběhu se zkrátka povedl. No aby ne. Vzala si prince, z chudých poměrů se přemístila do paláce a co víc, žila se svým hodným mužem šťastná nejspíš až do smrti. A to je nejen štěstí Popelčino, ale i většiny jiných princezen, pokud zrovna nevzešly z pera bratří Grimmů.

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m, Praha 10

Jenže tak to v reálném životě zkrátka nechodí, zejména ne v instituci zvané "manželství".

České ženy jsou chtě nechtě pořád ovlivněny tím, že tady byla dlouhá éra nesvobody a jejich jediná naděje, jak se osamostatnit a utéct ze spárů rodičů, bylo vdát se a zůstat ve spárech svého muže. A porodit mu dítě. Nebo rovnou dvě.

České manželky přesně ví, co by chtěly, ale jen málokterá v tom dokáže udělat pořádek a snění přenést v realitu. Snít o manželství je věc jedna, mít snové manželství pak věc druhá. 

Někdy se ale pohádka o Popelce vzdálí realitě tak moc, že si člověk až říká, jestli je tohle vůbec možné. Smutným příkladem je například příběh Ireny Neffové, dcery českého spisovatele Ondřeje Neffa, kterou zavraždil její manžel Robert Neff Novák. Ten nejprve tvrdil, že se jeho žena ztratila a dokonce ji i usilovně hledal, až se nakonec ukázalo, že ji zavraždil a tělo zakopal. Přitom ji dlouhou dobu manipuloval, mentálně terorizoval a ponižoval.

Ondřej Neff
Ondřej Neff • Zdroj: Profimedia

Irena Neffová však není jediným "zlým" příkladem, kolik toho některé české "manželky" musí zažívat. Týraná byla také zpěvačka Helena Zeťová, která si ve vztahu s hokejistou Jaroslavem Bednářem zažívala doslova peklo. Rozpovídala se o tom kdysi v talkshow Adély Banášové:

"Měla jsem slušný sebevědomí, ale když vás někdo párkrát přetáhne hokejkou, tak to sebevědomí jde dolů."

Helena Zeťová
Helena Zeťová • Zdroj: Profimedia

V dobrém i zlém

Ruce novomanželů měnících si snubní prsteny
Ruce novomanželů měnících si snubní prsteny • Zdroj: Freepik

Tak přesně vypadá manželský slib a ruku na srdce, tohle už máme dávno za sebou.

"Dnešní manželství jsou spolu jen v tom dobrém, jakmile přijde to horší, jeden z páru má tendenci vzít nohy na ramena a jít o dům dál. Manželství již nehledá řešení, tím je zkrátka rozchod,"

řekla pro LP-Life.cz Milada Musilová z Poradny pro manželství, rodinu a mezilidské vztahy.

Ženy si vdávají v naději, že právě ony budou tou Popelkou a velmi záhy zjistí, že to ne vždy lze zhmotnit. Přitom receptem na dlouholeté manželství je hlavně tolerance, vzájemná láska a pochopení jeden druhého.

Za dlouhověká manželství považují odborníci vztah, ve kterém spolu manželé v „dobrém i zlém“ vydrželi více než 40 let. Jaká to krásná představa.

V naší populaci žije ve věku 55 let a více téměř 39 % celkové ženské populace, z toho je téměř 50 % žen vdaných. V populaci žije ve věku 55 let a více téměř 33 % mužů a z nich je téměř 55 % mužů ženatých.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m, Okolí Prahy

"Bohužel manželství, a stejně jako každý partnerský vztah, už dnes není bráno "navždy", jako tomu bylo dříve. Lidé v dnešní době stresu stále někam spěchají a neumějí čelit problémům. Spíše se jim vyhýbají a raději, než by překlenuli problematické období, vztah ukončí. Přelétavost, rozpady manželství, těžké a složité rozvody a tahanice o majetek, děti a peníze jsou často velmi dlouhý proces, kdy lidé ztrácejí sami sebe i svou identitu. A musím souhlasit s tím, že české ženy jsou skutečně svazovány mnoha předsudky. Často tolerují domácí násilí, protože se o něm bojí hovořit, stydí se. Přivírají oči a situaci nechávají často dojít za hranice normálu,"

souhlasí pro LP-Life terapeutka Alžběta Homolová

Kvalita nad kvantitou

V dlouholetých manželstvích řeší páry především kvalitu vztahu. Ta je ale podmíněna nejen tím, zda jsou oba přítomní schopní na vztahu pracovat a být tolerantní, ale také tím, jak dobře se jim žije. 

V Poradně pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy Rakovník provedli výzkum dlouholetých manželství.

„Jedním z důvodů, který nás vedl k zamyšlení nad dlouhověkými manželstvími, byl i nárůst počtu klientů ve věku nad 65 let a zvyšující se délka manželství klientů,“

vysvětluje psycholožka Marcela Škábová.

A dodává:

„V našem průzkumu celkem odpovědělo 52 manželských párů ve věku od 58 do 95 let. Doba jejich manželství trvala od 40 do 71 let.“

Důvody, které přivádějí do poradny klienty starší 65 let, jsou velice často spojeny s problematikou vlastního partnerského vztahu.

Vliv má i okolí a zdravotní stav

Dlouholetí manželé často řeší problémy svých dospělých dětí nebo vnoučat v rámci soužití více generací. Mívají i obavy o život svých dospělých nezávislých dětí a vnoučat, kteří s nimi nežijí a pouze je navštěvují. Problémy jejich blízkých se pak promítají do jejich partnerského života.

Dále dlouhověcí manželé řeší problémy v komunikaci, ekonomickou situaci, problémy související se změnami chování jednoho nebo obou manželů. Velmi často se potýkají se svými zdravotními problémy nebo s různými onemocněními svého protějšku.

Dalším častým důvodem, se kterým přicházejí dlouholetí manželé, je změna způsobu života v souvislosti s ukončením profesní kariéry, změnou jejich zdraví, které ovlivňuje jejich schopnost postarat se o sebe. A tady začíná problém.

Celý život si stěžujeme, že kdybychom nemuseli do práce, bylo by to vlastně fajn, no a když tam nemusíme, je to tak nějak k ničemu, protože nevíme, do čeho "píchnout". Začneme se nudit a být na partnerovi závislí a problém je na světě. Tělo se ozývá a my, namísto abychom začali něco dělat, upadáme to apatie lítosti a hledání chyb ve svém protějšku. 

Problém to ale není jen u starších jedinců. Doba je taková, že chyby vlastně hledá každý v každém a je jedno, zdali jsou spolu rok nebo více. Ani bohatství a dobré společenské postavení vám nakonec nezaručí, že váš vztah vydrží. 

"Dalším problémem i zde jsou sociální média. Každý víme o každém, sledujeme osobnosti a známé táře show byznysu, a i tady je dlouhodobý vztah spíše zvláštností. Na sociálních médiích se každý prezentuje tak, jak chce vypadat, takže i týrané ženy, nebo ženy, s nimiž je psychicky manipulováno, do tohoto smyšleného světa utíkají, a projektují si své lepší já,"

tvrdí Homolová.

Bohatství zkrátka není záruka

Své o tom vědí i ženy bohatých mužů. Těm, na první pohled zdá se, nic nechybí, ale i zde je třeba si uvědomit, že ani ony nemají kolikrát na růžích ustláno. Běžná žena tak možná toleruje, že její manžel po práci zajde na jedno a více piv, ale věčer se vrátí a je rád, že má na stole teplou večeři a vedle sebe milující ženu. Oproti tomu takový hollywoodský herec, byznysman nebo politik nejde ani na pivo a kolikrát se domů vrací, když už celá rodina spí a ráno vstává, když mají všichni ještě půlnoc.

Výsledkem pak je to, že ženy takových mužů si sice mohou dovolit kde co, mohou nakupovat, cestovat a bavit se, ale na samém konci tohoto pozlátka vlastně zjistí, že nemají to, co by si přály nejvíc - náruč milujícího muže!

A zde přiichází ženská revolta, kdy ženy - bez ohledu na své společenské postavení - od svých mužů utíkají, protože se nudí nebo mají pocit, že jim život zbytečně utíká mezi prsty.

Miliardář Jeff Bezos na cestě do vesmíru (Foto: Mark Bezos, Jeff Bezos, Oliver Daemen, Wally Funk)
Miliardář Jeff Bezos na cestě do vesmíru (Foto: Mark Bezos, Jeff Bezos, Oliver Daemen, Wally Funk) • Zdroj: Profimedia

A že bohatsví není zárukou spokojeného manželství? Samozřejmě! Podívejme se například na manželský život dvou nejbohatších mužů, kteří kdy obývali planetu Zemi. Oba byli rozvedeni se svými manželkami, což je vskutku alarmující. Pokud ani Bill Gates a Jeff Bezos nedokáží udržet své manželky šťastné a udržet si úspěšné manželství, jaké štěstí musí mít ostatní muži, aby své ženy uspokojili? Prostě to není žádná legrace. Většina manželství funguje, když má stabilní finanční zajištění, jelikož právě finance jsou druhým nejčastějším důvodem pro hádky a dokonce i druhou nejčastější příčinou všech rozvodů.

"Ano, Bill Gates a Jeff Bezos mají dost peněz, aby dokázali živit po poměrně dlouhou dobu každého člověka na Zemi. Ale i jejich manželství skončila rozvodem. Proč? Jako rozvodový právník si myslím, že čím více vyděláte, tím větší potíže mezi párem mohou vzniknout. Podle Americké akademie manželských právníků obecně platí, že rozvody v obdobích ekonomického růstu, kdy příjmy rostou plošně, spíše nabírají, než klesají,"

řekl LP-Life Marc Holland, rozvodový právník působící v Kalifornii.

Možná si boháči za peníze nekoupí štěstí, a možná Bill a Jeff nejsou nejhezčí kluci, jaké kdy Bůh stvořili, ale oba jsou vysoce inteligentní a šíleně bohatí, což jistě svůj vliv hraje. A to je - aspoň Jeff Bezos - dokážou vynést doslova až do vesmíru!

Zelené vdovy

Manželky bohatých a úspěšných, ale také pracovně velmi vytížených, mužů. Hmotně velmi dobře zabezpečené, často ale jako synonymum ženy v domácnosti. Jejich označení vzniklo podle zeleně, která obklopuje satelitní městečka, ve kterých žijí. Označení vdova pak symbolizuje to, že žijí většinu času samy bez manžela.

Osamělá žena hledící do dáli
Osamělá žena hledící do dáli • Zdroj: Freepik

Většinová konzumní společnost je označuje za šťastné ženy. Zelené vdovy ale často bývají svým bezcílným životem, jehož jediným životním údělem je být krásnou manželkou úspěšného muže, znechuceny a unuděny. Často propadají pití alkoholu, užívání antidepresiv případně mají i sebevražedné sklony. Společnost je často nechápe, lidé se domnívají, že zelené vdovy se nemusí nudit, mohou pracovat, věnovat se charitativní činnosti, nebo mohou trávit čas nějakou zájmovou činností.

Mají zdánlivě vše a přitom jakoby neměly nic. Život v luxusu zkrátka neznamená rodinné štěstí. 

"Těm, co to neznají, to musí připadat jako nesmysl. Máte přece všechno? Tak to vám tak asi může chybět?"

řekla pro LP-Life.cz Petra, manželka vlivného muže a dodala:

"Není všechno zlato, co se třpytí. Nákupy, výlety, drahé večeře, to všechno je moc fajn, jen to zkrátka nemáte s kým sdílet."

Historie vs. současnost

Dříve bylo normální, že byly ženy doma a staraly se o potomky. Nikdo se jich neptal, zda chtějí nebo ne, tehdejší společnost tak byla nastavená.

"Na nějaké pocity štěstí se příliš nehrálo, člověk byl rád, že zvládl všechnu tu práci a péči o potomky,"

řekla pro LP-Life.cz, pětaosmdesátiletá Božena Pavlásková a dodala:

"Navíc byl manžel nepopiratelnou autoritou, tedy alespoň u nás v rodině ano."

Od skutečné idyly to mělo hodně daleko, ale ani tak Boženu nenapadlo, že by svého muže opustila nebo že by přemýšlela, jestli se jí tak vůbec líbí žít. 

Proč bohatství není zárukou spokojenosti?

Protože to, že máte všechno, ještě neznamená, že vám nebude něco chybět. Drahá auta, krásné šaty, miliónové večírky přece nejsou zárukou toho, že se žena bude cítit milovaná a chtěná svým mužem. A zaplácnout díru v srdci tučným kontem je jako do slepeného hrnku zas a znovu lít kafe. Stejně ho nikdy neslepíte tak, aby byl jako nový.

Zdroje: region.rozhlas.cz, Dnes, sama.cz, www.ceskatelevize.cz, vlastní dotazování 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks