Top hledané
Výsledky (0)
Zabezpečení nemovitostí je čím dál důležitější.

Domácnost s bezpečnostním systémem. Zbytečnost, nebo povinnost?

Barbora Večeřová
13. července 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Zabezpečovací systémy se stávají nedílnou součástí domů

V současné době je naše bezpečí čím dál důležitější. Stále více domácností si soukromí chrání a pořizuje si spolehlivé zabezpečovací systémy, které rodinu a samozřejmě také majetek ochrání před případným zlodějem. Jak si bydlení nejlépe zabezpečit a vyplatí se vůbec pořídit si takový zabezpečovací systém? 

Ložnice
Bar
Sauna
Obývací pokoj

Počet vloupání roste, situaci zhoršila i pandemie

Podle policejních statistik počet vloupání do rodinných domů i bytů neustále narůstá. V roce 2020 jsme sice mohli sledovat snižování trendu vloupání, v minulém roce začal ale opět pomalu stoupat. Nepomohla tomu ani pandemie. Každým měsícem se průměr vloupání zvyšoval, například v lednu policie zaznamenala 433 případů, v únoru to byl jíž téměř dvojnásobek. V letních měsících počet vloupání přesáhl tisíc měsíčně. Není tedy divu, že máme stále větší potřebu se chránit. 

„Pozorujeme zvýšený zájem o zabezpečovací systémy všeho druhu. Sami lidé, kteí si u nás chtějí nějaký bezpečnostní prvek pořídit, nám často svěřují, že se už ve své nemovitosti necítí bezpečně. Velká část z nich zná někoho, kdo se s vloupáním už setkal. Je to dobře, protože v minulosti se na bezpečí nekladl takový důraz, panovala představa, že stačí jen zamykat. Trend se ale postupně mění,“

říká pro LP-Life.cz Jan Šefl ze společnosti věnující se výrobě a instalaci bezpečnostních systémů. 

Luxusní byt Vinohrady - 230m
Luxusní byt Vinohrady - 230m, Praha 2

Jsem pořád doma, nepotřebuju alarm 

O dodatečném zabezpečování domácností panuje řada mýtů. Patří mezi ně například to, že pokud mají lidé domácího mazlíčka, není možné objekt zabezpečit. To už ale dávno neplatí. Díky inovativním technologiím je možné pořídit si takový systém, který s přítomností domácích zvířat pobíhajících po bytě počítá. Mezi další nejčastější mýty patří také to, že systémy nejsou potřeba, pokud je člověk skoro pořád doma. Možná vás to překvapí, ale stále více vloupání se děje právě v takových případech – nejen když je majitel na dovolené, ale právě tehdy, když v noci spí, nebo se klidně jen v některé z místností dívá na televizi. Mezi další argumenty proti systémům patří vysoká cena nebo složitá ovladatelnost. I to je potřeba vyvrátit – cena systému je v porovnání s tím, o co v domácnosti po návštěvě zloděje můžete přijít, nesrovnatelná. A ovladatelnost? Většina systému je ovládána pouhým stiskem tlačítka, což zvládne každý.

Otevřít v galerii (5)
Zabezpečovací systém se dá snadno spojit se smartphonem
Zabezpečovací systém se dá snadno spojit se smartphonemZdroj: Pofimedia

A kdy si dát největší pozor?

Jak asi každého napadne, nejvíce obezřetný by měl být člověk v období své nepřítomnosti, například v případě dovolené. Jak v takovém případě začít? Pro začátek je dobré postupovat úplně od základů. Primární jsou kvalitní bezpečnostní dveře, které budete důsledně zamykat. Pro větší domy je ideální alarm. Nejčastěji se používají detektory s čidlem pohybu nebo snímající rozbití skla umisťované do oken. Pomoct můžou i sousedi. Pokud odjíždíte na delší dobu, poproste je, aby vám dům občas zkontrolovali. Jak si mnozí mylně myslí, zabezpečení není o tom udělat z domu nebo bytu nedobytnou pevnost – často stačí jen úplné základy. 

Otevřít v galerii (5)
Dovolené jsou nejčastějším obdobím, kdy dochází k vloupáním
Dovolené jsou nejčastějším obdobím, kdy dochází k vloupánímZdroj: Profimedia

Sejf, nebo trezor? 

Věděli jste, že do průměrně zabezpečeného bytu se zloděj dostane během několika málo vteřin, maximálně minut? Na to je dobré se připravit. Kromě sjednaného pojištění, které by mělo být samozřejmostí, je dobré ty nejcennější věci schovat na místo, se kterým si případný zloděj tak snadno neporadí. V takovém případě je ideálním řešením sejf. Těch se nabízí množství, od různých velikostí po různé stupně zabezpečení. Při jeho výběru je však nutné zvážit, k čemu bude sloužit. Podle toho se rozhodujete o tom, jestli si pořídíte sejf nebo trezor. A jaký je mezi nimi rozdíl? Sejf je plechová schránka, která sice funguje na principu bezpečnostního zámku a klíče, ale nabízí nižší stupeň ochrany, na rozdíl od něj je je trezor mnohem spolehlivější a jeho prolomení komplikovanější. 

Otevřít v galerii (5)
Sauna
SaunaZdroj: Y&T Luxury Property

Bezpečnostní systém je nedílnou součástí některých nemovitostí

Mnoho lidí v poslední době při pořizování nového bytu nebo domu považuje bezpečnostní systém za samozřejmost. Tomu se také přizpůsobuje trh nemovitostí, který v mnoha případech u některých objektů takový systém nabízí už při jejich prodeji. Je tomu tak hlavně u luxusnějších nemovitostí. Pokud uvažujete o pořízení bytu, který opravdu dbá na vaši bezpečnost a bezpečnost vašeho majetku, možná bude tím pravým pro vás luxusní byt na pražských Vinohradech. Je totiž vybaven dvěma trezory nejvyšší bezpečnostní třídy s inteligentním systémem s integrací 11 kamer, alarmu, bezpečnostních dveří a vstupem přes biometrickou čtečku. V bytě podobného typu se už nemusíte bát, že se setkáte v tváří tvář s nezvaným hostem. 

Luxusní byt Vinohrady - 230m
Luxusní byt Vinohrady - 230m, Praha 2
Otevřít v galerii (5)
Domácí wellness
Domácí wellnessZdroj: Y&T Luxury Property
Otevřít v galerii (5)
Obývací pokoj
Obývací pokoj Zdroj: Y&T Luxury Property

Zdroje: tzb-info.cz, macom-security.cz, chatar-chalupar.cz 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: