Jak spí miliardáři: Co udělají pro sladký spánek aneb Dýchej jako boháč

Není všechno zlato, co se třpytí. Ti, co ho mají dostatek, o tom vědí své. Ale pro klidný spánek a dobré zdraví si mohou leccos dovolit.
07. října 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Kdekdo si řekne, že je skvělé mít mraky peněz, nemuset nic a jen se válet. Jenže zdání trochu klame, protože ti, co mají vše, pro to také musejí hýbnout svým zlatým pozadím. Navíc jim často majetek, přemíra práce nebo jiné obavy mohou způsobit poruchy spánku. Jenže si pak mohou dovolit zařídit si ložnici s takovými podmínkami, jež by našli třeba jen v solných jeskyních nebo vysokých horách. Jak spí milionáři? 

Dwayne Johnson

Kvalitní spánek začíná u dechu! 

Na rozdíl od Ernesta Hemingwaye, který řekl:

„Miluji spánek. Můj život má tendenci se rozpadat, když jsem vzhůru“,

dnešní podnikatelé toho příliš nezmůžou, když jsou v posteli a jejich mysl bloumá někde v bezvědomí. 

Vedoucím představitelům, jako je generální ředitel společnosti Apple Tim Cook, který se každé ráno probouzí ve 3:45, aby získal náskok před svými e-maily, které denně obdrží, je spánek spíše přítěží než kvalitním pomocníkem. Tito lidé totiž potřebují neustále pracovat, aby se udrželi na vrcholu nejen svých povinností, ale také na vrcholu mezi fungující konkurencí. 

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

Někdo má možná "genetické" štěstí, že mu skutečně stačí pár hodin spánku a je fit, více však převládá fakt, že bez kvalitního spánku to zkrátka nejde. 

"Osm hodin denně je hranice, která je potřebná pro zdravé fungování organismu. Při kvalitním spánku regenerujeme psychicky i fyzicky, lépe funguje dlouhodobá paměť a nesmíme opomenout metabolické procesy,"

řekla pr LP-Life.cz MUDr. Andrea Duchačová z fakultní nemocnice Ústí n./ Labem.

Spánek versus kariéra

Vyplatí se tak vůbec spánek? Měl by být pro lidi, kteří vedou globální podniky, obětován spánek kvůli produktivitě? Rozhodně ne, protože zdraví máme všichni jen jedno. Jenže vyprávějte to těm, kterým mozek neustále pracuje a myšlenky snad ani není možné zastavit. Ti pak přejdou do stavu setrvačníkového bdění, kdy se spánek už ani nehlásí o slovo, ačkoliv se oni sami cítí mrzutí a unavení. 

Sergio Marchionne
Sergio Marchionne • Zdroj: Profimedia

Hledat univerzální cestu, jak nejlépe usnout, je skoro stejné jako hledat jehlu v kupce sena. Samozřejmě že ji můžete najít, ale jaká je pravděpodobnost, že se to povede zrovna vám?

Přesto existují způsoby, které stojí za to vyzkoušet, abychom navázali se svými spánkem přátelskou rovinu. 

"Naučit se kvalitně, dostatečně a hlavně efektivně spát, je nutností. Vím, že to zní hrozně, "učit se spát". Jenže v dnešní době to jinak nejde. Alespoň v noci musíme nechat odpočinout nejen naše tělo, ale hlavně - a především, i naši mysl. Vyprázdnit si hlavu je mnohdy velmi těžké, ale existují techniky, jak se to naučit. Zdravý spánek je totiž nezbytnou součástí dobré životosprávy. Je neméně důležitý než stravovací návyky, sport nebo kulturní zušlechťování,"

říká pro LP-Life spánkový poradce Petr Horný

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m, Okolí Prahy

The Sleepless Elite

Termín, který vymyslel Wall Street Journal, „Sleepless Elite“ jsou ti šťastnější - lidé narození s „Thatcherovým genem“ - genetickou mutací, kterou vlastní 1-3 % světové populace, a která způsobuje, že tito lidé vyžadují méně spánku k tomu, aby mohli fungovat zcela normálně. Zatímco zbytek světa spí, oni tvrdošíjně pracují na svých plánech. Ba co víc, jsou u toho zcela "fresh". Tak si pojďme zmínit alespoň pár z nich. 

Donald Trump
Donald Trump • Zdroj: Profimedia

Tak například bývalý prezident Spojených států, Donald Trump, 75 letý "děda" a miliardář v jednom, měl po dlouhá desetiletí svůj rozvrh tak nabitý, že spával 3 až 4 hodiny denně. Jinak na tom není ale také Angela Jean Ahrendts, DBE, americká podnikatelka, která dříve působila jako senior viceprezidentka maloobchodu společnosti Apple Inc. Ta se nechala slyšet, že trpí bolesmtmi hlavy, pokud spí déle jak 6 hodin. Uvedla, že každé ráno vstává o půl páté, aby se cítila co možná nejlépe. 

Angela Jean Ahrendts
Angela Jean Ahrendts • Zdroj: Profimedia

I dnes již zesnulý, bývalý generální ředitel Chrysler Fiat, Sergio Marchionne vstával každé ráno ve 3:30, aby zkontroloval evropské trhy. Jeho bývalí zaměstnanci tvrdí, že vynalezl „osmý den“ v týdnu. Také Indra Nooyi, jedna ze sta nejbohatších žen světa a bývalá generální ředitelka společnosti Pepsi co., během svého studia na Yale každý den pracovala od půlnoci do pěti hodin ráno jako recepční. I dnes, již v důchodovém věku, nespí déle jak 5 hodin denně. 

Třeba ho "zmáčknout"

Zatímco se zdá, že někteří jaksi nepotřebují spát vůbec, jiní se pokoušejí klasickou osmihodinový limit poněkud "ořezat" a ve skrytu duše doufají, že to jejich mysl vezme za své. To byl i případ zakladatelky Huffington Post Arianny Huffington, která se snažila sama sebe předvědčit, že šest hodin spánku je skvělý poměr k 18 hodinovým pracovním zápřahům. Nakonec se zhroutila, a od té doby je vyznavačkou praktik zdravého spánku. 

Arianna Huffington
Arianna Huffington • Zdroj: Profimedia

To generální ředitel Twitteru, Jack Dorsey na to šel jinak. Svou ranní rutinu postavil na dechu a meditaci, protože jak sám říká:

"Bez dechu to zkrátka nejde. Jakmile víte, že potřebujete pracovat více než kdo jiný a na spánek vám tolik času nezbývá, musíte se naučit dýchat. Ne proto, že by dech snad dokázal zmírnit únavu, ale abyste uklidnili tělo, které se tak nachází ve stresové situaci."

S tím souhlasí také fitness trenér Zdenek Dzur, který říká:

"Spánek je velice důležitý pro celkové fyzické zdraví. Jakmile nespíme, tělo to pozná a naše srdce tluče jak o závod. Důvodem je přirozený pokles hladiny krevního cukru a mělčí dech. A to je ten problém, protože jakmile nedýcháme z hluboka, může se nám snadno zamotat hlava a můžeme omdlít."

Jack Dorsey
Jack Dorsey • Zdroj: Profimedia

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson, který je pověstný tím, že nevynechá jediný trénink, sice toho také příliš nenaspí, ale i on je zastáncem toho, že když už jdete cvičit brzy ráno, kvalitní dech je zkrátka nutnost:

"Každé tělo potřebuje dostatek kyslíku, aby mohlo fungovat. Při sportu pak o to víc, když dostatečně nespíte a navíc zvedáte těžké váhy. Je potřeba myslet na základy, než se pustíte do samotného cvičení."

Dwayne „The Rock“ Johnson
Dwayne „The Rock“ Johnson • Zdroj: Profimedia

Ale zpět ke spánku. Tady to totiž všechno začíná. I během spánku totiž musíme dýchat, aby se tělo okysličovalo a my zároveň zbavovali tělo oxidu uhličitého. 

Optimální režim spánku

Ten, jak se zdá, není tak úplně jednoduché najít. Je potřeba zkoušet, co nám vyhovuje, a díky moderní technice si navodit ty nejlepší podmínky. A ne, lézt kvůli spánku na vrchol Himalájí opravdu nebudete muset. Je však třeba si uvědomit, že i když si myslíte, že spát nemusíte, spánek samotný by nikdy neměl nijak negativně působit na zdravý a vyvážený životní styl. To v praxi znamená, že vnucovat svému tělu nepřirozený plán spánku zkrátka nemá smysl. 

Místo toho prozkoumejte, co vám nejlépe vyhovuje, a držte se toho, abyste pak ze svých bdělých hodin získali maximum.

Spící žena
Spící žena • Zdroj: Pixabay

Hypoxická zařízení

Na horách se dobře spí. To všichni víme. Co ale dělat ve chvíli, kdy nemáme čas letět do Aspenu, a přesto se potřebujeme vyspat? Pak přicházejí na řadu hypoxická zařízení. Aneb systémy pro normobarickou modifikaci atmosféry s redukovaným obsahem kyslíku, které umí simulovat vysokohorské prostředí. Pobyt v takovém prostředí dodává tělu energii a má blahodárný účinek na lidský organismus. Ten totiž reaguje kontrolovanou hypoxií, která má dle mnohých výzkumů velice příznivý vliv na zdraví a následně také výkon člověka jako takový. Spánek v takovém prostředí trénuje plíce, zpomaluje stárnutí, zvyšuje odolnost proti infarktu a osvěží tělo a mysl novou dávkou energie do dalšího dne.

K základním kladům patří výrazné zlepšení využitelnosti kyslíku v organismu. Jeho nedostatek nutí organismus maximálně efektivně pracovat s kyslíkem, který má k dispozici. To v lidském těle spustí procesy vedoucí k lepšímu prokrvení orgánů, zvýšení množství aktivního hemoglobinu, zlepšení funkcionality buněčných mitochondrií a zhuštění sítě tepenných vlásečnic. Tuto technologii, která byla původně vyvinuta pro výcvik pilotů a kosmonautů, dnes využívají hlavně sportovci, například i čeští biatlonisté nebo cyklističtí závodníci.

Laicky řečeno jde především o to, že si náš organismus postupně zvykne na fakt, že má méně kyslíku, jelikož ho víc nebude potřebovat a ve chvíli, kdy se dostaneme do prostředí, kde bude kyslíku více, projeví se to jednoznačně na rostoucí výkonnosti. 

"Obecně lze říci, že jsme zvyklí na průměrné množství kyslíku v organismu kolem 21%. S hypoxickým zařízením se tělo postupně adaptuje na hodnotu 15%. Tím zvýší alveorální vlákna svou propustnost. Dalo by se říci, že hypoxická zařízení fungují jako aerobní trénink,"

řekl jednatel společnosti zabývající se touto problematikou, Bc. Jaroslav Beránek, který dodal: 

"To, že lidé obecně špatně spí, je holý fakt. Kvalitnější spánek je však jen jedním z mnoha benefitů na této "hypoxické" cestě."

Jednou z možností, jak mít toto plně na dosah, je možnost instalace hypoxického systému, který v každé ložnici vytváří mírné hypoxické prostředí, což v praxi znamená prostor pro hlubší a kvalitnější spánek, lepší regeneraci a celkové posílení organismu. Jediné, co musíte dělat Vy, je dýchat. Vaše tělo se postupně stává odolnějším, předcházíte chorobám a jdete vstříc dobré kondici.

Systém zvaný Longevity vytváří prostředí pro spánek v simulované nadmořské výšce, jímž si podstatně zvyšujete šanci na delší a produktivnější život.

Spokojeně spící žena
Spokojeně spící žena • Zdroj: Pixabay

60 vteřin

Pokud chcete spát, být výkonní a k tomu ještě zdraví, je dech skutečně tím, na co byste měli zaměřit svou primární pozornost. No a pokud chcete začít tak trochu svépomocí, zkusit tohle jednoduché dechové cvičení:

Lehněte si na záda, zavřete oči a uvolněte se. Nadechujte se nosem a počítejte do čtyř. Zadržte dech na 7 sekund a pak vydechněte ústy po dobu 8 sekund. Možná se vám napoprvé stane, že vydechnete rychleji, zkuste si nastavit intenzitu výdechu tak, aby vám vyšla na celých osm sekund. Jednoduše si počítejte na osm dob po celý výdech. 

Jedním z propagátorů této metody je Andrew Weil, populární americký lékař, který kombinuje metody alternativního lékařství a medicíny založené na faktech. Je také autorem populární knihy Spontánní uzdravení.

Spící muž
Spící muž • Zdroj: Pixabay

„Když začnete takto dýchat, pravděpodobně budete chtít skončit po dvou nebo čtyřech opakováních, pokud ale vytrváte, nakonec se propracujete až k osmi,“

říká.

„Na počátku sice může být těžké dodržet tento rytmus, ale nakonec zjistíte, že díky tomu, že jste pány svého dechu, usínáte rychleji, váš spánek je mnohem hlubší a co víc, ráno se probouzíte plni energie."

Pokud jste si mysleli, že bohatství, spánek a dech spolu nesouvisí, pak zbystřete! Protože ti největší boháči toho sice možná moc nenaspí, ale když už si lehnou, vědí přesně, kde je to nejlepší. 

Zdroje: sleepopolis.com, cnbc.com, forbes.com, yogajournal.com, businessinsider.com, kniha Spontánní uzdravení, vlastní dotazování

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks