Jaký bude rok 2022 pro tuzemské miliardáře a jak to vidí Bill Gates?

Pandemie skončí, ekonomika bude fungovat, ale důvěra ve vlády je podkopána
29. prosince 2021
 
Hlavní stránka Nové články

2022 - pro někoho tuctový letopočet, pro jiného rok plný změn a výzev. 

Karel Janeček, Lilia Khousnoutdinova

Kozí chlívky, boháči a Tygr

„Milionářu blbé, oběsila sa Ti koza.“

Asi víte, že tuto legendární větu jsme mohli slyšet ve filmu Dědictví aneb Kurvahoušigutentag. Od jeho premiéry uplyne příští rok už 30 let. A za tu dobu se poměr milionářů a koz v naší zemi celkem radikálně změnil. Koho myslíte, že je víc?

Kdo hlasuje pro to, že milionáři vítězí nad kozami, má pravdu. Více než 60 procent českých domácností má majetek v hodnotě více než milion korun. Při současných cenách nemovitostí, včetně kozích chlívků, se tomu nelze divit. A kolik že je u nás těch sympatických mečících zvířat s bradkou? Zhruba 200 tisíc. O jejich majetku statistiky nehovoří nic. A mimochodem, českých korunových miliardářů je zhruba 200, takže na jednoho připadá asi tisícovka těchto zvířat.

Rok 2022 bude dle čínského horoskopu ve znamení jiného zvířete - bude to rok Tygra.

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí, Praha 6

Má pravdu kartářka nebo Bill Gates?

Když se podíváte na předpovědi kartářek na rok 2022, je to čtení vlastně o tom, co už známe - občasné vzbouření živlů, vztahů a virů. Někdo změní práci, jiný třeba partnera. Svého času nejbohatší muž planety, Bill Gates (narozen 28. října 1955, v čínském znamení Koza), to vidí v poněkud jasnějších barvách. Dává velkou naději, ale rovněž varuje před nebezpečím, které se mu ukázalo během pandemie koronaviru. Každopádně by se jemu osobně podle čínského horoskopu mělo dařit takřka ve všech oblastech a jeho majetek by se mohl ještě zvětšit.

„Jeden konkrétní problém by mohl zhatit vše dobré, co by nás v roce 2022 mohlo potkat - nedůvěra lidí vůči vládám."

říká Bill Gates.

Kůň si vesele zařehtá

Nejznámějším tuzemským miliardářem je expremiér Andrej Babiš (narozen 2. září 1954, v čínském horoskopu Kůň). Jeho Agrofert mu vygeneroval majetek ve výši zhruba 70 miliard korun. I když neobhájil pozici premiéra, měl by ho teoreticky v roce Tygra čekat vzestup. Že by to nějak souviselo s prezidentskou volbou, o které se spekuluje? Těžko říct, protože prezidentské volby budou až v roce 2023, tak se nechme překvapit. Každopádně si nedávno koupil obytný vůz, kterým by se v rámci kampaně dala pohodlně naše země objíždět.

Andrej Babiš
Andrej Babiš • Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

„Ke kandidatuře se vyjádřím příští rok po vyhlášení voleb. Záležet bude hlavně na názoru mé rodiny, která mě tam nechce, stejně jako mě nechtějí v politice."

říká Andrej Babiš.

Skok za 125 miliard i se schodkem

Petr Kellner (narozen 20. května 1964, dle čínského horoskopu Drak, zemřel 27. března 2021) si odskočil zalyžovat vrtulníkem. To se mu stalo osudným. Nejbohatšího Čecha tak v čele žebříčku miliardářů vystřídala jeho manželka Renáta (narozena 4.července 1967, v čínském horoskopu Koza) s rodinou. A už víme, že pro Kozy by měl být rok 2022 úspěšný - i z hlediska hodnoty jejich majetku. Co nás překvapuje, je poměrně široký rozptyl odhadu aktiv společnosti PPF, kterou společně po Petru Kellnerovi zdědili. Časopis Euro uvádí odhad 250 miliard korun, Forbes 375 miliard. Rozdíl je 125 miliard korun. Neuvěřitelný balík peněz.

Letos nas opustil nejbohatší Čech, Petr Kellner
Letos nas opustil nejbohatší Čech, Petr Kellner • Zdroj: Profimedia

Co všechno lze za tyto miliardy pořídit? Třeba skoro 17 tisíc bytů v Praze. Žádné garsonky - každý o rozloze 100 metrů čtverečních. A jen tak mezi námi - víte, ve kterém měsíci roku 2021 byl státní rozpočet ve schodku 125 miliard korun? Nemusíte nikde hledat tiskovou zprávu ministerstva financí, odpověď je v úvodu tohoto odstavce. V březnu.

Zajíc a Krysa pod jednou střechou

Do majetku PPF by mohl promluvit Daniel Křetinský (narozen 9. července 1975, dle čínského horoskopu Zajíc), kterému aktuálně patří v žebříčku českých miliardářů třetí místo. Aktivní skóre hodnoty majetku osciluje někde kolem 85 miliard korun. Zajíc by měl dle čínských hvězdopravců prožít klidný rok ve všech oblastech - tedy i ve vztazích. 

Přítelkyní Daniela Křetínského je parkurová jezdkyně Anna (narozena 26. listopadu 1996, v čínském horoskopu Krysa). Pohled na její předpověď říká, že příští rok by měl být pozitivním v oblasti práce a kariéry, pokud se tedy Krysa do pracovních úkolů pořádně zakousne.

Daniel Křetinský
Daniel Křetinský • Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Místem jejich seznámení nebyla stáj, ale nějaká společenská akce, kam otec Anny zval obchodní partnery. Ano, Anna je dcerou zesnulého Petra Kellnera. Pokud by se ti dva vzali, mohlo by dojít k zajímavému propojení dvou úspěšných firem a nárůstu hodnoty majetku. A co praví partnerský horoskop těchto dvou čínských znamení? Zajíc a Krysa mají podobný pohled na svět, tudíž jim nehrozí velké rozepře a rozumí si i po stránce erotických radovánek. 

Anna Kellnerová
Anna Kellnerová • Zdroj: Profimedia

Od stíracích losů přes lyže k teplu domova...

Aby ta naše hitparáda top boháčů byla kompletní, sluší se zmínit Karel Komárek ml. (narozen 15. března 1969, dle čínského horoskopu Kohout), mezi jehož nejznámější aktiva patří loterijní společnost Sazka a který se pyšní odhadovaným majetkem ve výši zhruba 100 miliard korun. Kohouty by v roce 2022 měly čekat v pracovních i osobních záležitostech pozitiva, ale hrozí jim i chirurgický zákrok. Nicméně i ten by se měl podařit.

Zhruba stovkou miliard disponuje i Radovan Vítek (narozen 22.ledna 1971, v čínském horoskopu Vepř), jenž se zase zhlédnul v investicích do nemovitostí všeho druhu. Vepře by měl potkat rok plný změn a měli by si dávat pozor hlavně na pomluvy.

Pomyslný seznam těch nejmajetnějších doplňuje také Patrik Tkáč (narozen 3. června 1973, dle čínského horoskopu Buvol), který krom nemovitostí a mediální skupiny vlastní například několik svahů na horách, které jsou vybaveny lanovkami, a my si na nich můžeme díky tomu za nemalý peníz užívat svištící sníh pod lyžemi. Všechny Buvoly čeká sice komplikovaný rok, ale ve finále by všechno mělo dobře dopadnout. Když tomu hlavně oni budou věřit.

Patrik Tkáč, Karolína Tkáčová, Iveta Tkáčová
Patrik Tkáč, Karolína Tkáčová, Iveta Tkáčová • Zdroj: Profimedia

Vy, co jste zažili devadesátá léta, si dobře vybavíte také jméno Pavla Tykače (narozen 15. května 1964, v čínském horoskopu Drak) a s ním spojenou firmu Motoinvest, která měla významné podíly, mimo jiné, i v několika zkrachovalých bankách. Můžeme jmenovat například Agrobanku nebo Kreditní a průmyslovou banku Plzeň. Zkrátka ne každá investice se povede. V každém případě se z toho Pavel Tykač oklepal a na přelomu tisíciletí se vrátil na investiční scénu. Díky obchodům s akciemi a měnami vydělal miliardy a dnes možná s radostí sleduje zvyšující se ceny energií, protože patří mezi její producenty. Zároveň se s manželkou angažují v několika charitativních projektech. Draci by si podle rad hvězd měli v roce 2022 nechat zajít chuť na půjčky. 

Pavel Tykač
Pavel Tykač • Zdroj: Iveta Lhotská / MAFRA / Profimedia

Slavík nebo prezident

Karel Janeček (narozen 26. července 1973, dle čínského horoskopu Buvol) mezi českou smetánkou nevyčnívá svým majetkem, protože má na kontě "pouze" necelé 3 miliardy, což ho v žebříčku řadí až někam na 84. pozici, ale dává o sobě hodně mediálně vědět. Jeho vystoupení na slavičím večeru v přímém televizním přenosu sledovalo zhruba 1,3 milionů televizních diváků. Následné komentáře a hodnocení jeho proslovu prakticky na všech platformách se dostaly k uším a očím všech gramotných občanů. Mnozí to označují za počátek prezidentské kampaně. A navíc se teď konečně oženil a pro svatbu se svou vyvolenou si zvolil magické datum - 21.12.2021. Už jsme říkali, že Buvoli nebudou mít v roce 2022 zrovna na růžích ustláno, ale síla jejich vůle a odhodlání může přinést ovoce.

„Politologové někdy rozlišují mezi dvěma rozdílnými politickými systémy. V jednom jdou lidé do politiky, aby zbohatli, ve druhém zbohatnou a pak jdou do politiky. Podle mě není ani jedno ideální,“

říká pro LP-Life politolog Andrew Roberts.

Pokud vám ty výše zmíněné miliardy trochu pomotaly hlavu a vyvolaly trochu závisti, tak vězte, že velký majetek a život v luxusu nikomu negarantuje lepší spánek, větší chuť k jídlu nebo úžasnější prožitek ze sexu. I o tom život je. Nebo ne?

Zdroje: eagri.cz, KPMG, Forbes, Euro, E15.cz, denik.cz, extra.cz, Deloitte, mediaguru.cz, archiv.hn.cz, cnbc.com, Lidové noviny, spektrumzdravi.cz

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (2)

trafika
Pečená kachna
View photo gallery

O autorovi

Od malička jsem měl tendenci mít ke všemu nějakou poznámku. Tak to teď uplatňuji před mikrofonem, kamerou a klávesnicí...
Joža Kolář - 50 let
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks