Jakými nemocemi trpí světové i české osobnosti?

Peníze jim sice ulehčují život, ale zdraví jim nezaručí.
07. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Ačkoliv se může zdát, že celebrity mají lepší život než obyčejní smrtelníci, ani jim se nevyhýbají problémy se zdravím. Za peníze a slávu si zdraví zkrátka nekoupíte.

Petra Kvitová - I přes své světové výkony se potýká s astmatem

Muskovo přiznání

Své o tom ví i podnikatel v oblasti technologie Elon Musk, který během své účasti v Saturday Night Live odhalil, že trpí Aspergerovým syndromem.

Přiznání Elona Muska odstartovalo světový zájem o Aspergerův syndrom, jíž trpí řada známých osobností
Přiznání Elona Muska odstartovalo světový zájem o Aspergerův syndrom, jíž trpí řada známých osobností • Zdroj: Profimedia

Aspergerův syndrom je onemocnění, které řadíme do tzv. pervazivních vývojových poruch. Pervazivní vývojové poruchy jsou poruchy prostupující takzvaně vším – negativně ovlivňují pohybovou, řečovou, emotivní, kognitivní (tj. poznávací a paměťovou) a celou psychosociální úroveň nemocného a znemožňují mu normální zařazení a adaptaci ve společnosti.

„Ne vždy mám volnou ruku v tom, jak a o čem mohu mluvit, takže dnes mám skvělou příležitost říct, co chci a pochlubit se, že zde píšu historii jako první člověk s Aspergerem, který tuto skvělou show hostil.”

(zdroj: https://www.bbc.com)

Jeho komentář vyvolal potlesk všech posluchačů studia.

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město, Praha 1

Aspergerův syndrom je v podstatě jistým druhem autismu. Lidé trpící tímto onemocněním tak vnímají prostředí kolem sebe odlišně od ostatních lidí.

Musk o svém stavu vtipkoval a nechal se slyšet, že je „prvním člověkem s Aspergerem“, který hostil významnou televizní show – to vše za hlasitého jásotu publika.

Bylo to poprvé, kdy Musk hovořil o svém stavu. Navíc v pořadu, který od jeho počátku hostila řada významných celebrit, včetněNěkteří lidé na sociálních médiích však jeho tvrzení zpochybnili. Poukázali na to, že komik Dan Aykroyd, který veřejně hovořil o svých zkušenostech s Tourettovým a Aspergerovým syndromem, dříve hostil SNL.

Kontroverzní aktivistka Greta Thunberg
Kontroverzní aktivistka Greta Thunberg • Zdroj: Profimedia

Musk však není jedinou známou tváří, která se potýká s nějakou nemocí. Aspergerovým syndromem trpí i Steve Jobs, Susan Boyle, Woody Allen, Bill Gates, Daryl Hannah i známá kontroverzní "dětská" aktivistka Greta Thunberg.

Sheenova daň za bujaré večírky

Své přiznání učinil také herec a komik známý především ze Sitcomu Dva a půl chlapa, Charlie Sheen, u něhož lékaři diagnostikovali onemocnění virem HIV v roce 2011. Herec ihned poté začal užívat antiretrovirové léky, které u něj však rozvinuly vznik demence. Proto se obrátil na alternativní metody léčby u šarlatána, kterého později zažaloval.

Herci se dařilo svou nemoc celé čtyři roky tajit. Proto není divu, že v momentě, kdy to veřejně oznámil, vyvolal značnou paniku. Účastníkům svých bujarých večírků do té doby údajně platil horentní sumy za mlčenlivost.

Bujarý život Charlieho Sheena, jedna nekončící party, si vyžádal svou daň
Bujarý život Charlieho Sheena, jedna nekončící party, si vyžádal svou daň • Zdroj: Profimedia

Podobně jako Musk, i Sheen nakonec svůj coming out oznámil v přímém přenosu pořadu Today Show televizní stanice NBC. Nemoc však nebyla jediným důvodem, za přiznáním stálo i údajné vydírání z řad jeho přátel:

„Věřil jsem jim, pustil jsem si je hodně blízko a myslel jsem si, že mi pomohou, ale oni mě zradili,“

posteskl si Sheen.

Sám ke své nemoci pak řekl:

„Začalo to strašnými bolestmi hlavy. Domníval jsem se, že mám nádor na mozku, a že je to můj konec. Je těžké přijmout ta tři písmena”.

(zdroj: https://www.bbc.com)

Toto zjištění herce ovlivnilo natolik, že řešení nacházel v jediném – v drogách. Zcela se stáhl do ústraní.

Sheen se tak stal příkladem toho, jak popularita může zacvičit s životem plným alkoholu, drog a bujarých večírků.

Modeling jako cesta osvěty

Světoznámé modelky, Gigi a Bellu Hadid, zná každý. Málokdo ale ví, že modeling mají v krvi hlavně díky své matce, bývalé modelce Yolandě, která patřila ve své době mezi modelingovou špičku. Yolanda už roky bojuje s lymfatickou boreliózou, ale své zdravotní problémy dlouho tajila. Poprvé o tom promluvila ve své knižní prvotině v roce 2012. Přiznala, že počátky nebyly vůbec snadné, dokonce myslela i na sebevraždu, naději však našla ve zdravém životním stylu. Zvolnila tempo, nechala si odstranit prsní implantáty a svou pozornost upřela k modelingové dráze svých dcer. Zároveň se nechala slyšet, že díky slávě získané modelingem, může být správným příkladem pro ty, kteří toto onemocnění podceňují. 

Yolanda Hadid už roky bojuje s lymfatickou boreliózou
Yolanda Hadid už roky bojuje s lymfatickou boreliózou • Zdroj: Profimedia

Ani české celebrity a známé tváře nemají na růžích ustláno

Známá česká tenistka, vítězka Wimbledonu a olympijská medailistka z Rio de Janeira Petra Kvitová se potýká s velmi nepříjemnou nemocí s ohledem na její povolání. Držitelka několika tenisových titulů má od dětství astma. Kdo toto onemocnění zná, ví, jak výrazně ovlivňuje pohodu sportujících jedinců. Způsobuje silný kašel, dušnost, sípání či bolest na prsou.

(zdroj: www.ordinace.cz)

Petra Kvitová podává světové výkony, i když ji trápí astma
Petra Kvitová podává světové výkony, i když ji trápí astma • Zdroj: Profimedia

Kvitová se tak neobejde bez inhalátoru a sama přiznává, že jí nemoc při hře velmi omezuje, protože se poměrně brzy unaví a špatně se jí dýchá.

Jana Krausová se synem Davidem. I Janu trápí celiakie
Jana Krausová se synem Davidem. I Janu trápí celiakie • Zdroj: Robert Klejch / CNC / Profimedia

I život Jany Krausové nepříjemně ovlivnila nemoc. Trpí celiakií. Nevěděla o ní do svých 51 let, přitom ji roky trápila nevysvětlitelná únava a bolesti svalů. Na problém herečka přišla sama díky detoxikační kúře, kterou si naordinovala. Vysadila mléčné produkty, mouku i cukr a najednou se cítila výrazně lépe. Nebylo jí těžko a přestala být tolik unavená. Když svou zkušenost s detoxem zmínila před lékaři, udělali jí gastroskopii a celiakie se potvrdila. Celiakie obnáší značné omezení či úplné vynechání potravin obsahujících lepek.

(zdroj: prozeny.cz)

Oblíbená herečka Jana Hlaváčová je jednou z krasavic českého herectví
Oblíbená herečka Jana Hlaváčová je jednou z krasavic českého herectví • Zdroj: Profimedia

Herečka Jana Hlaváčová je oblíbená jednak díky divadelní kariéře, ale také pro své filmové a televizní role. I této geniální české herečce však lékaři diagnostikovali vážnou nemoc – a bohužel rovnou dvě. Jana Hlaváčová má Parkinsonovu chorobu, a navíc trpí depresemi. Dříve se jí střídala horší období s lepšími, kdy normálně pracovala a hrála, nebo se naopak léčila v klidu domova. Posledních několik let se už ale herečka na veřejnosti vůbec neukazuje. Zdravotní stav ji údajně upoutal na lůžko a do své smrti se o ni staral manžel Luděk Munzar a dcera Barbora Munzarová.

(zdroj: prozeny.cz)

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

Volba je na nás...

Být slavný, úspěšný a bohatý neznamená být zdravý. I celebrity o tom vědí své. Ani oni nemají vždy na růžích ustláno, ani jim se nevyhýbá strach, životní překážky a dny, kdy je jim ouvej. Důležité však je si ze všeho odnést to, co je třeba. Dalai Lama jednou řekl:

"Hlavním smyslem života je být šťastný."

Žít tak, jak nejlépe umíte, pracovat tvrdě na svých cílech a dělat věci, které vás naplňují a dělají vám radost. Z každé slabosti je třeba vyjít jako silnější, každou slzu nahradit úsměvem a přeorientovat svou mysl natolik, že díky ní nakonec uzdravíte i fyzické tělo. Důležité je to nevzdat a dál bojovat za své sny, protože každá negace nás učí najít ten správný směr své další cesty, ale také změnit něco, co jsme do té doby nedělali tak úplně správně. Přijmout, pochopit, odpustit sobě a možná i druhým a nakonec se stát lepší verzí sebe sama. Nemoc není nepřítel, jen dobrý ukazatel toho, co je potřeba v našem životě udělat jinak. Každá nemoc je zároveň i odrazem toho, jak smýšlíme nejen o sobě, ale i o světě kolem a to, když pochopíte, vám může pomoci žít lépe. Protože "věř a víra tvá tě uzdraví!". Když totiž udravíte duši, uzdravíte následně i své tělo. Volba není na osudu, ale na každém z nás! 

 

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
137 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6
Praha 6

Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
44 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
29 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej - Praha

9 + 1 364 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m

2 + KK 108 m², ter. 32 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m

5 + KK 249 m², bal. 10 m², ter. 16 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 400m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 400m

6 + KK 400 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

3 + KK 100 m², bal. 13 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2
Praha 5

Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2

2 + KK 53 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks