Kdo jsou nejvýznamnější muži po boku Putina, kteří stojí za ruskou invazí na Ukrajinu?

V přítomnosti diktátora znervózní i ti nejmocnější.
04. března 2022
 
Hlavní stránka Nové články

Nahrávka jednání ruského prezidenta Vladimíra Putina s Radou bezpečnosti Ruské Federace, které fakticky započalo válečný konflikt, oblétla svět. Důvodem svolání rady bylo uznání nezávislosti „lidových republik“, Doněcké a Luhanské. Setkání se účastnili nejdůležitější státní představitelé, kteří ve svých plamenných projevech postupně uznávali nezávislost takzvaných lidových republik. Kdo jsou tito státníci a nejbližší spolupracovníci ruského prezidenta, kteří schválili ruskou invazi na území Ukrajiny? 

Vladimir Putin

Rada bezpečnosti Ruské federace funguje od roku 1992 a jejími členy jsou nejdůležitější státní představitelé, šéfové státní obrany a bezpečnostních agentur. V čele rady stojí ruský prezident, který tuto radu svolal. Projevy státníků jevily známky agrese, mnozí z nich vinili ze situace na Ukrajině Spojené státy, Ukrajince nazývali fašisty a srovnávali ukrajinská vojska s těmi německými v roce 1992. Někteří z členů nastínili možný pokus o poslední šanci diplomatického jednání se Západem, to se ale nesetkalo se souhlasem prezidenta. 

A kdo patří mezi státníky? 

Ministr zahraničí Sergej Lavrov, jehož ostrá slova zvedají ze židlí 

Sergej Lavrov
Sergej Lavrov • Zdroj: Profimedia

Velmi sebevědomý a přímý, i tak by se dal popsat ministr zahraničí, Sergej Lavrov. Západ ve své řeči obvinil z porušení „všech dohod“ a dokonce porušil v souvislosti s Ukrajinou termín genocida, které se podle jeho názoru Ukrajinci dopouští na rusky mluvících obyvatelích žijících v oblasti Donbasu. Vyjádření na tomto zasedání nebylo jediné, které způsobilo rozruch. Na úterním zasedání Rady OSN v moment, kdy dostal ruský ministr zahraničí slovo, opustila sál přibližně stovka diplomatů, primárně ze západních zemí. Ve svých 71 letech se stal jedním z hlavních mluvčích invaze na Ukrajinu. Ve své padesátileté diplomatické kariéře zažil Studenou válku a také pád Sovětského svazu. Je zodpovědný za řízení vztahů se Západem. 

Špion Alexandr Bortnikov 

O něco méně sebejistě působil ředitel ruské tajné služby. Ve svých 70 letech se stal jednou z nejvíc loajálních postav okolí Vladimira Putina. Vůči jeho rozkazům je velmi servilní, stejně jako celá ruská tajná služba pod jeho vedením. Jde o velmi kontroverzní postavu ruské historie. Spolu s desítkami dalších Rusů figuroval na seznamu sankcí, které vznikly jako odpověď na válku o východ Ukrajiny. Vstup mu byl odepřen například do zemí Evropské unie a Kanady. Velkou část svého života zasvětil špionáži, v KGB se stal učitelem mladého Putina. 

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Sergej Šojgu, ten, kdo dal povel k invazi 

Ministr obrany, podobně jako Lavrov, jeden z nejbližších lidí kolem Putina. Před deseti lety ho Putin jmenoval ministrem s hlavním úkolem dohlížet na reformu ruské armády. Důvodem byla nespokojenost s válkou s Gruzií v roce 2008. Jako ministr byl Šojgu zodpovědný za anexi Krymu a také intervenci do Sýrie. Na veřejnosti vystupuje jen sporadicky, nerad komunikuje s novináři a o osobním životě ho neuslyšíte mluvit nikdy. Za deset let ve funkci poskytl pouze jeden rozhovor pro moskevský deník, zahraniční novináři u něj mají smůlu.

Problematický Dmitrij Medveděv

Dmitrij Medveděv a Vladimir Putin
Dmitrij Medveděv a Vladimir Putin • Zdroj: Profimedia

Místopředseda Rady bezpečnosti, bývalý prezident a předseda vlády, bývalý předseda představenstva Gazpromu. I Dmitrij Medveděv toho má ve svém politickém životopise mnoho. Jeden z nejbližších Putinových lidí, kterého v jeho kariéře potkaly nejen vzestupy, ale také trpké pády. Byl obviněn z korupce, i to bylo důvodem, proč byl na pozici předsedy vlády nahrazen úředníkem Mikhailem Mišustinem

Vjacheslav Volodin 

Předseda Státní dumy Federálního shromáždění Ruské federace, tedy dolní komory Federálního shromáždění, v jejímž čele je od roku 2016. Stejnou funkci zastával už mezi lety 1999 a 2011, společnou minulost má i s ruskou politickou stranou Jednotné Rusko. Stejně jako Bortnikov se nachází na sankčním seznamu Evropské unie, který vznikl v reakci na anexi Krymu. Do Evropské unie nemůže vstoupit a stejně tak byly zmraženy všechny jeho majetky.

zasedání OSN
zasedání OSN • Zdroj: Profimedia

Jediná žena, ukrajinská rodačka Valentina Matvijenko 

Její politická kariéra započala už v 80. letech. Je členkou politické strany Jednotné Rusko, mezi lety 2003 až 2011 plnila funkci starostky Petrohradu. Narodila se na východní Ukrajině, v malém městě Šepetivka. Po účasti na anexi Krymu byla na základě rozhodnutí zastupitelstva svého rodného města zapsána na „tabuli ostudy města“ jako číslo jedna. Stejně tak na ni byly uvaleny sankce Evropské unie, kam nesmí vstoupit stejně jako do USA, Austrálie, Kanady, Ukrajiny a Švýcarska. Ani jí se nevyhnula korupční aféra. Údajně je skutečným vlastníkem ruské banky, jejímž ředitelem je její syn. 

Blízký přítel, Nikolaj Patrushev

Generální tajemník Bezpečnostní rady, dlouholetý pracovník sovětské tajné služby KGB a mezi lety 1999 až 2008 také ředitel ruské tajné služby FSB. Neskrývá názor, že tajné služby jsou nejsilnějším orgánem v Rusku. S Vladimirem Putinem jsou dlouholetí přátelé, znají se ještě z dob KGB, kde oba působili. Často se o něm mluví jako o jednom z Putinových následovníků. 

Nenápadný Mikhail Mišustin 

Mikhail Mišustin
Mikhail Mišustin • Zdroj: Profimedia

Premiér promluvil velmi krátce, navrhl však, že by bylo možné naposledy jednat se Západem. Pokud nedojde k dosažení očekávaných výsledků, slíbil, že i v případě tvrdých sankcí zajistí chod ekonomiky. S tímto slibem bude mít zřejmě plno práce, ekonomické sankce, které jsou na Rusko nyní uvaleny, se totiž nedají srovnat s žádným známým příkladem z historie.

Veřejné ponížení Sergeje Naryškyna 

Jízlivé poznámky, skákání do řeči a usměrňování. To vše si vysloužil Naryškyn, který při svém projevu nebyl schopen říct souvislou větu. Jeho reakce na Putinovy otázky vyvolala na sociálních sítích řadu domněnek. Lidé naráželi na to, že je velmi nervózní a zadrhává se, vůbec nepůsobí sebevědomě a přesvědčivě. Není přitom žádný začátečník. V čele tajné služby je od roku 2016, předtím působil jako předseda Státní Dumy, dolní komory parlamentu nebo jako šéf kremelské prezidentské kanceláře. Jako jeden z mála se pokusil nastínit šanci poslední šance pro Západ, což se prezidentovi nelíbilo. To dal také jasně najevo. Naryškyna rozhodil tak, že šéf tajné služby raději uznání nezávislosti podpořil. 

Vladimir Kolokolcev 

Stál v čele ruské policie, nyní je ministrem vnitra. Do policejní služby nastoupil v roce 1982 a v rámci této organizace vystřídal několik pozic. V roce 1997 začal pracovat pro Ministerstvo vnitra, v roce 2012 se za Medveděvovy vlády stal ministrem vnitra. 

Ministr komunikace Igor Shchogolev 

Začínal jako editor ruské státní zpravodajské agentury TASS, vypracoval se na seniorního editora pro evropské země. V roce 1993 byl zahraničním korespondentem agentury TASS v Paříži, v roce 1997 začal celou agenturu řídit. V této funkci pokrýval hlavně aktivity tehdejšího prezidenta, Borise Jelcina. V roce 2008 se stal ministrem komunikací a masových médií, v roce 2012 se stal asistentem prezidenta Ruské Federace. Stejně jako předchozí státníci, i on se nachází na sankčním seznamu a vstup mu byl odepřen na území Spojených států a Kanady. 

Osobní strážce Viktor Zolotov 

U bezpečnostních složek se pohybuje od 70. let, zde se seznámil s Vladimirem Putinem při práci v Petrohradě. Od roku 2016 zastává post velitele ruské Národní gardy. Je jedním z nejbližších Putinových spojenců, v minulosti mu dokonce dělal bodyguarda. Je spojen s korupční kauzou, kterou v minulosti odhaloval Fond boje s korupcí, který založil ruský opoziční politik, Alexej Navalnyj. 

protiválečné demonstrace
protiválečné demonstrace • Zdroj: Patrik Uhlíř / MAFRA / Profimedia

Pochybnosti o přímém přenosu 

Celý záznam byl považován za živé vysílání, po jeho odvysílání se však začaly objevovat nejasnosti, které potvrdily, že šlo o předtočený a sestříhaný materiál. Novináři i běžní uživatelé sociálních sítí po celém světě začali poukazovat na některé pochybné situace ze záznamu, například hodinky ministra obrany Sergeje Šojgi, které ukazovaly čas 12:47, přitom v Moskvě v té době mělo být kolem 18:00. To, že video bylo předtočené, na konci úterní tiskové konference nakonec potvrdil i tiskový mluvčí Kremlu.

„Šlo o mimořádné setkání Bezpečnostní rady, které svolal prezident jako odpověď na mimořádnou situaci dvou republik. Bylo extrémně důležité prezentovat argumenty hlavy státu, argumenty dalších zúčastněných členů a jejich úhly pohledu na tuto velmi, velmi důležitou problematiku. Stejně tak bylo důležité, aby to viděli ruští občané, ale také zahraničí. Některé nuance ze zasedání nebyly ve videu zahrnuty. Obvykle jsou rozhodnutí tohoto orgánu prezentována pouze hlavou státu, v tomto výjimečném případě bylo nutné využít tohoto neobvyklého, otevřeného formátu,“ 

vyjádřil se k situaci Dmitry Peskov

Sankcí přibývá 

I přesto, že většina z těchto státníků nesmí vstoupit do některých zemí již od dob anexe Krymu, v reakci na současnou situaci jsou na ně uvalovány další sankce. Zákaz vstupu do země přišel například od Nového Zélandu, sankce dále posiluje také Austrálie, Japonsko Spojené státy, Evropská unie nebo Kanada. 

Zdroje: Deník, CNN Prima, Meduza, NY Times, Daily Mail, iDnes.cz, Aktuálně.cz, The Guardian, ČTK 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Studentka marketingové komunikace a žurnalistiky. Pokud mě nenajdete na házenkářském hřišti, budu nejspíš na brunchi v některé z pražských kaváren nebo ve víru velkoměsta. Miluju sport všeho druhu - ať už aktivně nebo jako fanynka. Baví mě móda, kosmetika, světové dění, cestování a čtení.
Barbora Večeřová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks