Top hledané
Výsledky (0)
Není se čemu divit, že svět kryptoměn zasáhl i mnoho vlivných lidí a osobnosti z řad herců i celebrit. Kdo podlehl skrytému kouzlu kryptoměn?

Známé osobnosti, které podlehly kryptoměně

Mgr. Jana Höger
6. 10. 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Mike Tyson, Bitcoin ATM

Herec Ashton Kutcher

Ashton Kutcher má vlastní kapitálovou firmu, která v posledních letech financuje společnosti jako jsou Uber, Spotify a Airbnb. Jeho společnost investovala do služby BitPay, což je platební procesor, který umožňuje obchodníkům přijímat platby v síti Bitcoin. Uznávaný herec Kutcher je také velký nadšenec moderních technologiích a bedlivě sleduje decentralizované měny.

Trochu z jiného soudku Mike Tyson

Boxerská legenda Mike Tyson vstoupil do partnerství s Bitcoin Direct, aby představil Bitcoin ATM, včetně digitální peněženky pro Android a iOS. Sám pevně věří v "Bitcoinovou revoluci" a jeho obrovský potenciál na poli moderních technologií.

Lionell Messi and Siri Labs, SirinOS
Herec Jamie Foxx
Bitcoin

Zpěvačka Mel B

Všichni ji známe ve spojitosti s dívčím hudebním seskupením Spice Girls. Jméno zpěvačky je spjato se společností CloudHashing v Londýně. Mel B se stala zřejmě jedním z prvních umělců, kteří přijali platby za hudbu v kryptoměně Bitcoin.

Sportovní „star“ Lionel Messi

Fotbalová hvězda Lionel Messi je globálním velvyslancem značky Sirin Labs. Sirin Labs uvede svůj první smartphone na světě s názvem Finney s kryptografickou peněženku. Lionel Messi je stále na výsluní, má více než 90 milionů svých followerů na nejrůznějších sociálních sítí jako jsou Instagram a Facebook, kde se často vyslovuje na adresu kryptoměn. Messi pomáhá šířit povědomí o výhodách decentralizované měny.

Prodej slunného bytu 3+kk, Praha 1 - 104
Prodej slunného bytu 3+kk, Praha 1 - 104, Praha 1

Herec Jamie Foxx

Oscarový herec Jamie Foxx je obecně věrným fanouškem decentralizované měny. Jamie Foxx se podílel na podpoře výměny šifrovacích prostředků společnosti Cobinhood, která investorům umožňuje obchodovat s kryptoměnou s nulovými obchodními poplatky.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Představujeme vám architektonické klenoty tentokrát spojené s knižním světem. Místa, při kterých budete lapat po dechu nad krásou umění, jazykem i luxusním interiérem. Knihovny, které „dobyly“ svět.

7 nejkrásnějších evropských knihoven, které oplývají kouzlem tajemna

Mgr. Jana Höger
14. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Knihovna do Convento de Mafra, Portugalsko

Biblioteca do Convento de Mafra, Portugalsko

Tato knihovna je dlouhá 88 metrů a obsahuje více než 36 000 svazků vázaných v kůži. Za zmínku stojí několik vzácných děl, slavná "Norimberská kronika" (1493), stejně jako několik Biblí nebo první Encyklopedie známá jako Diderot et D'Alembert. Je výjimečná svým čistým, elegantním bílým designem.

Rakousko má hned několik klenotů: Stiftsbibliothek Admont a Rakouskou národní knihovnu

Ve Vídni je Stiftsbibliothek Admont, největší světová klášterní knihovna postavena v roce 1776 a je známá svou barokní architekturou, uměním a rukopisy. Rakouská národní knihovna je nejvýznamnější. Její centrální státní budova byla otevřena v roce 1723 jako královská knihovna. Dominuje mimořádnou kombinací barokního vkusu a tradičního designu knihovny. Nechybí velké mramorové sochy, sloupy a freskové stropy, mramorové podlahy dodávající luxusní barokní pocit.

Strahovská knihovna a Pražské Klementinum v Praze

Nemůžeme opomenout Strahovskou knihovnu v Praze, která se může pochlubit dvěma luxusními velkorysými barokními sály, Filozofickým a Teologickým. Ve Strahovské knihovně jsou uloženy sbírky, které čítají 200 000 svazků. Praha se také pyšní barokní knihovnou pražského Klementina z roku 1622, kde je uloženo 20 tisíc svazků převážně cizojazyčné teologické literatury. Budovu postavili  jezuité u kostela svatého Klementa jako kolej založenou roku 1556 na podnět krále Ferdinanda I. Habsburského až poté z toho vznikla knihovna.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

6 miliónů exemplářů představuje knihovna Trinity College Library, Dublin, Irsko

Jedná se o největší knihovnu v Irsku, ve které jsou takzvané Books of Kells, což jsou vzácné bohatě iluminované rukopisy pravděpodobně z 9. století. Irská národní knihovna uchovává ve svém fondu knihy, tisky, kresby, mapy, fotografie, noviny a také genealogické dokumenty; celkem tato sbírka čítá asi 6 milionů exemplářů. Knihovna vyniká svými luxusními mramorovými bustami jak velkých filozofů, tak spisovatelů. Je jich zde 14. Pocházejí od sochaře Petra Scheemakerse. Za nejlepší bustu ve sbírce je považována busta spisovatel Jonathan Swift Louis Francois Roubiliac.

Biblioteca Joanina, Coimbra, Portugalsko, dala sbohem hmyzu

Zajímavá je především svými luxusními knihami, ale také tím, že se jedná o jednu ze dvou knihoven na světě, která vlastní netopýry k ochraně knih proti hmyzu. Postavena byla v 18. století za vlády portugalského krále Jana V, je součástí Univerzity v Coimbře. Uvnitř jsou tři velké místnosti dělené zdobenými oblouky, které vyhlížejí jako portály. Stěny jsou pokryty dvoupatrovými zlacenými policemi, malované stropy jsou dílem lisabonští umělců Simões Ribeiro a Vicente Nunes, harmonicky splyvající s ostatními dekoracemi. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Strahovská knihovna
Strahovské nádvoří 132/1 118 00 Praha Česká republika
+420 233107718