Top hledané
Výsledky (0)
Buďte i vy u proměny Salmovského paláce. Vítejte v Salm Modern!

Proměna Salmovského paláce v centrum moderního umění

Eva Ledecká
01. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Keith Haring

Národní galerie v Praze čítá několik budov a pár z nich je i na Hradčanském náměstí. Je to například Salmovský palác, který ačkoliv je na nejprestižnější pražské adrese, je jedním z těch málo navštěvovaných. A jak řekl ředitel Národní galerie Jiří Fajt, právě tohle je cílem změnit.

Přijďte na vernisáž 1. 12. v 18:00

Se změnou se začíná již 1. 12., kdy Národní galerie všechny zve na veřejně přístupnou vernisáž v Salmovském paláci, která se koná od 18:00. Začne zde unikátní výstava s názvem Možnosti dialogu, která zde představí luxusní moderní díla česká, ale především ta světová. Jsou mezi nimi zastoupeni umělci, kteří doposud nikdy nebyli v Čechách k vidění.

Obdivovat tak můžete například díla Andyho Warhola, Franka Stelly, Krištofa Kintery, obrovské plátno Jeana-Michela Basquiata, Františka Skály a mnoha dalších. Je zde vystaveno celkem na 1200 děl různého formátu: od kresby, přes malby, sochy, instalace, fotografie až po audiovizuální umění.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Zajímavosti o projektu, které byste měli vědět

Luxusní výstava vznikla díky spolupráci NGP, Staatliche Kunstsammlungen Dresden (SKD) a uměleckou sbírkou umění Eriky Hoffmann. Erika Hoffmann sbírala umění po desetiletí se svým manželem a v březnu letošního roku se rozhodla tyto vzácné kousky darovat galerii v Drážďanech. Jedná se o jednu z hlavních událostí v současném uměleckém světě.

Název Možnosti dialogu byl inspirován filmem Jana Švankmajera z roku 1982 a cílem je nacházet dialog ve společnosti v dnešní složité době, kdy jsou sociální konfrontace dosti rozbouřené.

Tato výstava je první částí programové řady Salm Modern. V rámci tohoto cyklu budou představeny expozice věnované světovému modernímu umění v kontextu prací českých umělců. Expozice se budou obměňovat přibližně v ročních cyklech. Součástí je i expozice věnovaná mladým umělcům, absolventům, pro které bude velmi motivující vystavování děl spolu s mistry světového moderního umění. Tato část se bude obměňovat každé 3 měsíce.

Jedná se o velký projekt Národní galerie, která díky spolupráci s významnými zahraničními galeriemi přinese do Prahy nový vítr v podobě moderního umění světové úrovně.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Národní galerie
Národní galerie v Praze Staroměstské nám. 12 110 15 Praha 1
(+420) 224 301 122