Denní i noční centra v Praze jsou aktuálně zcela plná. Mrazivé počasí ohrožuje každý den velký počet lidí bez domova. Praha proto dnes otevře dočasnou celodenní ubytovnu pro nejvážnější případy. I v ubytovacích zařízeních také pokračuje pravidelné testování lidí bez domova na covid-19.
vysvětluje Milena Johnová, radní pro sociální politiku a zdravotnictví. Sociální pracovníci očekávají, že kapacita nově otevřeného hostelu bude velmi brzy zaplněna. Město počítá s provozem dočasného ubytování po dobu následujících 2 až 3 týdnů. V méně komfortních noclehárnách se tím pádem uvolní lůžka pro další osoby bez domova.
Druhé nejlidnatější město v Austrálii, Melbourne, vstoupí do pětidenního uzamčení kvůli pandemii koronaviru Divákům tenisové turnaje Australian Open tak zablokovali většinu zápasů.
Ve čtvrtek totiž hlavní město státu Victorie registrovalo 13 pozitivních případů, přičemž byly všechny spojeny s vysoce nakažlivou britskou mutací. Melbourne se uzavře od dnešní půlnoci.
řekl premiér státu Victorie Daniel Andrews novinářům. Andrews také uvedl, že šíření britské varianty viru bylo mnohem rychlejší než předchozí ohniska v zemi.
Už v pondělí 15. února se v 18 hodin pod záštitou starostky Jany Černochové a místostarostky Alexandry Udženija městské části Praha 2 rozsvítí Tančící dům na modro. U příležitosti mezinárodního dne Angelmanova syndromu a na pomoc rodinám, které se každý den potýkají s nelehkým osudem. Děti s Angelmanovým syndromem, jinak také syndromem šťastného dítěte, trpí vzácným genetickým onemocněním. Problémy s pohybem, opožděný vývoj nebo epilepsie. Říká se jim také andělské děti, to proto, že se často hlasitě smějí.
S takovým osudem se v České republice potýká více než 100 rodin, i proto chce Praha 2 symbolickým rozsvícením Tančícího domu přispět k popularizaci této nemoci, která u nás není dostatečně známá a která má velkou naději na léčbu. Onemocnění je v tuto chvíli nevyléčitelné, ovšem odborníci věří, že léčba je nadosah.
Burj Khalifa, Cleveland Tower, Mercedes-Benz Superdome nebo Niagárské vodopády, jedny z několika monumentů, které každý rok na znamení Angelmanova syndromu svítí po celém světě modrou barvou. A to s jediným cílem – podpořit výzkum tohoto vzácného onemocnění. Praha se tedy od pondělí stane také součástí.
Český politik Dominik Feri ve svých čtyřiadvaceti letech boří Instagram! Už delší dobu patří mezi influencerskou špičku, a to především díky velmi dobrému zmapování situace s pandemií koronaviru. Své sledující neustále zásobuje novinkami ve vládních opatření a děním z poslanecké sněmovny, nechává tak nahlédnout do českého politického světa. A evidentně se mu to vyplácí! Včera mladý politik přesáhl hranici jednoho milionu sledujících a dotáhl se tak na umělkyni Silvii Mahdalovou nebo populárního moderátora Leoše Mareše. Od večera dostal Feri spoustu gratulací, které si zasloužil svými typickými žlutými vykřičníky. Černý vykřičník na žlutém podkladu a kraťoučký – maximálně výstižný – text, který reportuje nejnovější informace okolo koronaviru, to je Feriho klíč k úspěchu.
oznámil ve svém příspěvku. Ještě před pandemií měl Feri na svém účtu 100 tisíc fanoušků, za necelý rok mu tak přibylo více jak 900 tisíc sledujících.
Britská ekonomika se těsně vyhne dvojitému poklesu a během dvou let by se měla vrátit na úroveň před COVID-19, podle ekonomů v průzkumu agentury Reuters. Země utrpěla nejvyšší počet obětí souvisejících s pandemií koronaviru v Evropě, vláda tak musela znovu zavést přísná opatření, aby se pokusila zastavit šíření viru.
Předpovídalo se, že hrubý domácí produkt se v tomto čtvrtletí sníží o 3 %, což je více než dvojnásobek předpovídaného minulého měsíce. Británie však patří mezi přední země v aplikaci vakcín pro svou populaci a očekává se, že HDP ve druhém čtvrtletí vzroste o 4,7 %, protože je pravděpodobné, že některá omezení budou zrušena. Podle odborníků prudký pokles pozitivních případů v Británii naznačuje, že bude vláda moci od 22. února stanovit plány na znovuotevření škol, následované maloobchodníky a sektorem spotřebitelských služeb.
Pro rok 2021 jako celek byla revize prognózy růstu snížena na 4,7 % z 4,9%. Na otázku, jak dlouho potrvá, než ekonomika dosáhne úrovně před koronavirem, odpověděl Samuel Tombs ze společnosti Pantheon Macroeconomics do dvou let od nynějška.