Ikonická Eiffelovka uzavřela své brány turistům, kvůli extrémním vedrům sužujícím Středozemí. Donald Trump se zmínil o plánech na uzavření přiměří v Gaze. Přímořský rezort v nejtužší diktatuře světa otevřel brány Severokorejcům. Během prázdnin čeká na skauty 1270 táboru, což je nejvíce za poslední 15 let.
Nejvyšší stupeň varování před červenou vlnou veder platí v úterý pro 16 francouzských departementů včetně Île-de-France, kde se nachází Paříž. Vrchol Eiffelovy věže je v úterý a ve středu pro turisty uzavřen a jeho zaměstnanci žádají případné návštěvníky, aby se v úmorném vedru chránili.
Mořská vlna veder ve Středozemním moři v kombinaci s mohutnou tepelnou kupolí způsobuje, že Evropu sužuje krutá vlna veder na začátku léta. Je to vzorec, který se s oteplováním planety objevuje často: Vliv mořských veder ve Středozemním moři se v posledních letech projevuje stále výrazněji a oceánské teplo se podílí na prudkém nárůstu teplot na pevnině, což přispívá ke smrtícím záplavám a ničivým požárům, uvedla CNN.
Izrael souhlasil s "nezbytnými podmínkami" pro uzavření 60denního příměří v Gaze, uvedl americký prezident Donald Trump. Během navrhované dohody "budeme spolupracovat se všemi stranami na ukončení války", sdělil Trump v příspěvku na serveru Truth Social, aniž by upřesnil, o jaké podmínky se jedná.
"Katarci a Egypťané, kteří velmi tvrdě pracovali na tom, aby pomohli nastolit mír, tento konečný návrh dodají. Doufám... že Hamás tuto dohodu přijme, protože se to nezlepší - JEN ZHORŠÍ," napsal Trump .Izraelský velvyslanec při OSN Danny Danon uvedl, že Izrael je "absolutně" připraven na příměří, ale nebylo bezprostředně jasné, zda Hamás přijme podmínky navrhované dohody, uvedla BBC.
Severokorejci se koupali, jezdili na tobogánech a užívali si další vodní aktivity v nově otevřeném mamutím plážovém resortu, informovala ve středu státní média, přestože v zemi platí zákaz vstupu zahraničních turistů. Turistická zóna Wonsan-Kalma na východním pobřeží, která podle Severní Koreje pojme téměř 20 000 lidí, je středobodem snahy diktátora Kim Čong-una o podporu cestovního ruchu jako způsobu, jak zlepšit ekonomiku jeho země, která se potýká s problémy.
Vyhlídky letoviska, které je největším turistickým komplexem v Severní Koreji, však nejsou jasné, protože podle pozorovatelů země pravděpodobně v dohledné době plně neotevře své hranice a nepřijme západní turisty. Oficiální Korejská ústřední tisková agentura uvedla, že areál Wonsan-Kalma zahájil provoz v úterý a přilákal velké množství Severokorejců, kteří si užívali koupání, skluzavky a další atrakce v aquaparku, napsala agentura AP.
Během prázdnin čeká na skauty 1270 táboru, což je nejvíce za poslední 15 let. Zúčastní se jich přibližně 35 000 dětí a 10 000 dospělých dobrovolníků, průměrná cena za účast na skautském táboře se pohybuje kolem 3 000 korun.
"Ve srovnání s rokem 1912, kdy se skauti vydali na první tábor, se svět hluboce proměnil. Oproti tomu tábory příliš velkou změnou neprošly: skautské oddíly stále přijíždí na zelenou louku, kde si vybudují zázemí a prožijí společné dobrodružství bez elektřiny a v určité míře nepohodlí, která vede k rozvoji samostatnosti i spolupráce,"
uvedla tisková mluvčí skautů Barbora Trojak, podle ČTK.