Hlavní stránka Nové články

Jiří Votruba je primářem I. kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze již deset let. Mimo jiné je i autorem knihy Plicní rakovina. Většina pacientů pozitivních na Covid-19 si stěžuje na dušnost a špatné dýchání. Nás zajímalo, jak přesně koronavirus napadá plíce. V rozhovoru pro LP-Life.cz otevřeně hovořil i o prvních nakažených v nemocnici a testování léku favipiravir. Plošné uzavření sportovišť je pro něj peklo. 

Jiří Votruba

Video

Vzpomínáte si na moment, kdy VFN začala přijímat první pacienty s nákazou koronaviru?  

Neměl jsem příliš prognostické úvahy, ale honilo se mi hlavou to, že je tady zase pěkně hnusná virová pneumonie (zápal plic). Máme každý rok několik typů takových pneumonií, které jsou někdy víc hnusné, někdy míň. Tehdy jsem měl ale pocit, že tahle je opravdu pěkná, protože nález na CT a snímcích hrudníku u pacientů je velice barvitý.   

Mohl se už tehdy ze zdravotnického hlediska očekávat takhle rychlý a masivní vývoj té nemoci?  

Je masivní vývoj výskytu pozitivních lidí, což vůbec nemusí znamenat  masivní vývoj počtu nemocných. Další věc, že to, co vidíme je nástup lidí, kteří jsou s koronavirem v nemocnici. To ale zase neznamená, že jsou tam nemocní na koronavirus. Nárůst těch, co na tuhle zemřou určitě je. Nicméně kdybychom se podívali do našich statistik, tak zjistíme, že jsou to pacienti, kteří ho mají v době úmrtí, nikoliv, že na něj umřeli. Čili můj pocit z toho celého je, že to je ne úplně dokonale popsaný výskyt jinak obvyklých virových pneumonií, který vídáme každých pár let a že je kolem toho vytvořené obrovské promo. Koronavirus má zřejmě hodně peněz, takže si dokáže zajistit promo.   

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m, Praha 7

Jaký názor máte na ta nařízení. Myslíte si, že kdyby se to v létě tolik nevypustilo, tak by druhá vlna vůbec nemusela probíhat? 

Myslím si, že je třeba chránit oslabené a nemocné jedince, kteří jsou teď opravdu v ohrožení. Že není žádný důvod k tomu, abychom zavírali školy, hospody a podobně. Já ten důvod nevidím a ani jsem od našich epidemiologů neslyšel žádné přesvědčivé důvody, aby se tak dělo. Že se tak děje v celém světě neznamená, že to je správně. To je první věc. Je určitě dobře, když jsou na sebe lidi ohleduplní. Když jde člověk za svým dědou, tak si vezme ústenku a koupí mu respirátor, vitamín D a další léky, které mu pomůžou překonat to rizikové období. Protože teď je rizikové období, nejen na koronavirus, ale i na chřipky a další zlé nemoci.  

Zmínil jste chřipku. Lze koronavirus považovat za chřipku nebo ne?

Jsou to úplně jiné nemoci. Jinak se to chová, jinak to vypadá, má to jiné symptomy a radiologický rozvoj, prostě jiná choroba. Zajímavé je potom ptát se, jestli mají i stejný dlouhodobý důsledek, protože to je podobné. Jelikož obě dvě vedou k ARDS (akutní postižení plic u dospělých), tak mají podobné plicní dlouhodobé důsledky. Akorát se neví, jestli koronavirus těch dlouhodobých následků nemá víc. Má ale ještě zajímavé další projevy - neurologický, kardiologický důsledek. To jsou věci, které moc u chřipky nevidíme.   

Pozitivní pacienti si většinou stěžují na dušnost a špatné dýchání. Jak covid-19 napadá plíce? 

Onemocnění má několik fází. Nejčasnější je fáze cévní, takové té celkové zánětlivé odpovědi. To je hrozně zajímavý, protože ta je mnohem silnější, než třeba u té chřipky. A potom se chytá v plicní tkáni, kde dělá taková ložiska zánětu. Navíc ještě tenhle koronavirový zánět má tendenci mít sekundární infekce (bakteriemi nebo velmi často houbami), což je také zajímavé, není to typické pro všechny viry, je to mnohem častější než u chřipky.   

Nedávno se objevila na trhu novinka, pomocí níž by se pacienti mohli vyšetřit bezdrátovými sondami. Jak by tento přístroj mohl pomoci v boji proti koronaviru? 

Vyšetřování pacientů bezdrátovými sondami by šlo sonograficky, protože u koronaviru vyšetřujeme krev, hleny, radiologii a sonografii. Pravděpodobně myslíte sonografické vyšetření, bezdrátové, a to je něco, co už známe, co je na trhu asi tři roky. Jsme schopni s tím pracovat, pokud by nám to někdo dodal. Sonografické vyšetření je dobré v akutních případech, kdy si řekneme, že ten pacient už má jasný zánět plic a tím pacienty rozdělíme do nějakých skupin. 

Všeobecná fakultní nemocnice byla jedna z prvních, která měla možnost testovat favipiravir a remdesivir. Jak pomohly tyto léky pacientům s covid-19?  

Ještě nemůžeme hodnotit, protože pacientů bylo příliš málo na to, abychom mohli dělat nějaké klinické závěry. A navíc protože jsme ten lék měli a máme k dispozici, tak neděláme žádnou randomizaci, že ho někdo dostane a ten druhý nedostane. Můj subjektivní pocit je, že favipiravir, který jsme tady dávali a dáváme, asi funguje.  

Objevilo se spoustu článku a teorií o tom, že ti, co pijí alkohol nebo kouří cigarety jsou daleko víc odolní proti nákaze. Co je na tom pravdy?

Nikdo neví. Co se týče alkoholu, tak ten je imunosupresivní. Člověk by musel být neustále v lihu aby měl takovou hodnotu alkoholu v krvi, že by zabíjela viry. Takže s tím alkoholem si myslím, že je to hloupost.  

Co se týče kouření, to vím líp. Určitě je to tak, že chronicky kouřící lidi, kteří mají zničené plíce kouřením a nakazí se, tak mají daleko větší problém a mnohem pravděpodobněji mohou zemřít. Je ale pravda, že na nevelkém vzorku asi 300 lidí v Itálii bylo předběžně popsáno, ne prokázáno, ale popsáno, že aktivní kuřáci mají o něco menší šanci, že koronavirus dostanou. Nerad bych z toho dělal nějaké závěry. Je to jedna, a ještě navíc nezaslepená studie, protože tuhle studii nikdo zaslepovat nebude. Že by všichni začali kouřit proto, aby nedostali koronavirus, je samozřejmě nesmysl.  

Jak je to se sportem? Může nám nějakým způsobem pomoci s imunitou v tomto případě a snížit možnost nákazy?  

Jasně! Sport udělá všechno. Sport vám zlepší náladu, imunitu a obranyschopnost proti virům. Čili to, že se teďka nemůže sportovat a že mi zavřeli tělocvičnu, to mě straně naštvalo. Nejraději bych někoho potrestal. 

Jsme schopni trénovat náš dech a ovlivnit objem plic? 

Skutečně trénovat dech lze a my máme dokonce speciální rehabilitační lékaře a sestry, kteří jsou schopni trénovat brániční dýchání a dýchání hrudní stěnou. Jsou to techniky, které jsou dobře nacvičitelné, dýchání proti odporu, aktivní stimulace svalů. Takže ano, je to určitě možné a každý by měl být schopný se takové techniky naučit, pokud o to má zájem.  

Jaký máte názor na meditační dechová cvičení? Děláte i vy sám nějaké? 

Já osobně nedělám. Jednou jsem absolvoval nějaký kemp s jógou, kde jsem málem zemřel. To bylo fakt strašný. Šel jsem tam vzhledem k tomu, že to byl Fighters kemp. Potom se to ale vyvrbilo tak, že Fighters kemp je pouze dvě hodiny denně a zbytek je jóga a veganské jídlo. Nějak jsem to vydržel. Jóga je opravdu těžká! Bylo tam právě i meditační cvičení, což mi celkem nic neříká, protože to neumím. Ale nemám vůbec nic proti tomu, když to někdo opravdu dobře umí, tak se tím může zklidnit, může se tím harmonizovat, mít ze sebe dobrý pocit. To je podstatný i pro to, aby měl člověk dobrou imunitu, pozitivní vztah k životu. Když to někdo bude dělat dobře a dlouho, pak blahopřeju!  

Vy už jste toho spoustu vystudoval a prožil. Je ještě někdo, kdo vás dokáže motivovat a posouvat dál? 

Úplně vážně, pořád mě motivují pacienti. Je to úžasný. Každý je trochu jiný a každý z nich má jiný problém.  

Naše plíce

Nadační fond Naše plíce
Nadační fond Naše plíce • Zdroj: Naseplice.cz

Jako mediální partner realitní kanceláře Y&T Luxury Property bychom vás rádi spolu s panem primářem Votrubou vyzvali k podpoře sbírky pořádané Nadačním fondem Naše plíceDarujme plicní ultrazvuk VFN na Karláku.
Naše plíce, založené realitní kanceláří během první vlny pandemie COVID-19, se věnují podpoře léčby respiratorních onemocnění u dospělých a dětí.

"Jsem primářem plicního oddělení nemocnice na Karláku. Již 10 let pomáháme pacientům bojovat proti plicním onemocněním. Vyzýváme vás, prosím, přispějte na ultrazvukový přístroj pro včasnou diagnostiku onemocnění plic. Více informací jak přispět najdete na naseplice.cz."

A proč spojení realitního byznysu a péče o zdravé plíce? Elena Jakubovič, zakladatelka realitní kanceláře Y&T Luxury Property, a její tým věří, že dobře vybraný dům nebo byt, je tím místem, kde se vám bude dýchat s lehkostí. A tento pocit by měli zažívat všichni. 

Děkujeme!

Bezdrátová ultrazvuková sonda HEALCERION SONON 300L
Bezdrátová ultrazvuková sonda HEALCERION SONON 300L • Zdroj: Promedica-praha.cz

Rychlá zpověď:

Chtěl jste někdy studium medicíny vzdát?

Ne.

Co vás na vaší práci baví úplně nejvíc?

Baví mě práce s lidmi, technikálie, možnost spojení práce rukama a hlavou.

Jak jste oslavil vaše dokončení studia medicíny?

Nijak.

Co nejraději děláte ve volném čase, když jste sám?

Nejraději chodím po horách, hraju hry a všímám si ostatních lidí.

Z čeho mají vaši pacienti obvykle největší strach?

Z nádorů a většinou je to nelogické, protože jsou horší nemoci, než jsou nádory.

Jaké je vaše nejoblíbenější místo tady v Česku?

Milanovice, to je taková díra vedle Protivína.

Jaké tři věci byste si zval s sebou, kdyby jste se objevil na pustém ostrově?

Rodinu a bronchoskop. Stačí dvě?

Z čeho máte vy osobně největší strach?

Z neschopnosti a impotence v práci i životě.

Co si nejčastěji uvaříte doma?

Vaříme si různé věci, ale já hodně griluju.

Říká se, že trocha červeného vína je zdravá. Ano nebo ne?

Rozhodně! I víc.

Co nejzbytečnějšího jste si kdy koupil?

Auto.

Jaké je vaše jedno přání letos pod stromeček?

Míň hloupých lidí.

Co byste vzkázal všem studentům medicíny?

Jestli nechtějí studovat něco jiného.

Kam vyrazíte tento víkend?

To je hodně špatný vtip. Nikam!
DOTAZOVANÝ SE PTÁ REDAKTORA:

Kam vyrazíte tento víkend?

Domů na Vysočinu.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jestli někdo vraždí kvůli módě, tak já to nejsem. Ale zaručeně ti pomůžu zahladit stopy. Miluju dobrou kávu a toulky po Praze s příjemnou hudbou v uších. Červená rtěnka je správnou volbou, vždycky!
Kateřina Ostrejšová
Luxusní bydlení Praha
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 76m

2 + 1 78 m², bal. 2 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
137 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m
Praha 10

Luxusní vila na prodej, Dolní Měcholupy - 616m

10 + 1 616 m², ter. 89 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6
Praha 6

Prodej luxusního bytu Villa Bianca - Praha 6

5 + KK 195 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice
Praha 9

Luxusní dům na pronájem na Praze 9 - Čakovice

8 + KK 315 m², ter. 55 m²
44 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem na Praze 4-52m
Praha 4

Byt na pronájem na Praze 4-52m

2 + KK 56 m², bal. 4 m²
16 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
29 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Praha 1

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město

4 + 1 197 m², ter. 22 m²
56 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Nové Město

2 + KK 46 m², bal. 1 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej - Praha

9 + 1 364 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m
Praha 1

Byt na pronájem Nové Město - Praha 1 - 108m

2 + KK 108 m², ter. 32 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 248m

5 + KK 249 m², bal. 10 m², ter. 16 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse Troja 400m
Praha 7

Luxusní penthouse Troja 400m

6 + KK 400 m², ter. 71 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

3 + KK 100 m², bal. 13 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ
Okolí Prahy

Luxusní vila s bazénem na prodej - Praha západ

6 + KK 812 m², ter. 22 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2
Praha 5

Byt na pronájem Praha 5 - Košíře - 48m2

2 + KK 53 m², bal. 5 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks