Chceme si říci ANO v ráji. Svatební destinace, kde se budete cítit jako princezna

Svatební destinace, kde se budete cítit jako princezna.
27. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Kultovní muzikálový film s melodiemi nesmrtelné skupiny ABBA a s nádhernou mladičkou Amandou Seyfried, Mamma Mia, jistě inspiroval nejednu z nás. V našich snech a romantických představách jsme si malovaly svatbu na nádherném opuštěném ostrově. Tyrkysové vody, jen vy a On. Ač jsou svatby v zahraničí v posledních letech stále oblíbenější a vyhledávanější, znamená to také spoustu zařizování, papírování a starostí. V našem článku se dozvíte, jaké jsou výhody a nevýhody takových svateb, nejoblíbenější destinace, na co je dobré myslet i na co si dát pozor.

Zpečetit svou lásku na krásných slunečných ostrovech a říci si společné „ano“ ve stínu kokosových palem na pohádkové písčité pláži za šumění tyrkysového moře je snem mnoha žen. Vykročte i vy do společného života v manželství v destinaci vonící exotikou. Svatba v ráji skýtá neskutečné kouzlo. 

Jak daleko je od filmu Mamma Mia! k zoufalému výkřiku: Mamma Miaaaa!  

Děj filmu Mamma Mia! Se odehrává na idylickém řeckém ostrově. Pozdější film Mamma Mia! vznikl jako divadelní muzikálová show a obletěl svět v osmi různých jazykových verzích a vidělo jej přes 30 miliónů lidí. A protože to byl kasovní trhák, dočkal se v roce 2008 i filmového ztvárnění a později dokonce pokračování.

Na stříbrném plátně vsadili tvůrci na jistotu a do hlavních rolí obsadili Meryl Streep a Pierce Brosnana, jejichž (zřejmě) dceru si zahrála tehdy mladičká Amanda Seyfried, alias Sophie. Ta řešila jediný problém – který ze tří potenciálních partnerů její matky je její skutečný otec a odvede ji v její velký den k oltáři. Film je protkán kultovními hity skupiny Abba… A vy jen sledujete se zatajeným dechem dění na plátně, nadšeně zpíváte notoricky známé melodie nebo si prostě jen tak představujete, že byste to tak chtěli také.

Mamma Mia! (2008) - Meryl Streep, Amanda Seyfried, Ashley Lilley, Rachel McDowall
Mamma Mia! (2008) - Meryl Streep, Amanda Seyfried, Ashley Lilley, Rachel McDowall • Zdroj: Profimedia

Realita?!?  

Popovídali jsme si s manželi Andreou a Pavlem Rakovcovými ze Slovenska, kteří si svůj sen o svatbě v zahraničí splnili na nádherném řeckém ostrově Santorini.

U Andrei a Pavla to bylo jednoznačné. Když už svatba, tak jedině v zahraničí. Sbalili kufry, vzali s sebou třináct svatebčanů a vyrazili prožít pohádkový sen.

„Vždycky jsem si říkala, že mít svatbu na pláži u moře by byl sen, ale byla to jen taková vzdálená idea, kterou nikdo nebral vážně, asi ani já sama. Pravda je ale taková, že dokud nebyla otázka naší svatby aktuální, moc jsem se tím, jak by měla vypadat, nezabývala. Jestli budu mít nadýchané šaty, růžově zlatou výzdobu, třípatrový dort, nad tím jsem se nikdy nezamýšlela. Oba s manželem jsme naštěstí byli naladěni na stejnou vlnovou délku a s přibývajícími léty vztahu jsme byli nastavení spíše na nějakou malou svatbu, ideálně v zahraničí. No a když ta chvíle přišla a můj dnes už manžel mě požádal o ruku, v podstatě jsme se hned shodli na tom, že když svatba, tak jedině něco malého a romantického někde u moře. Nebo, lépe řečeno, nějaká pěkná dovolená, během níž se jeden večer pěkně oblečeme a řekneme si, že chceme být navždy spolu. Ani jeden z nás netoužil po kulturáku, svatebních tradicích, DJ-ovi, řešení toho, která sestřenice nemůže sedět vedle které tety a podobně."

Santorini je jedním z nejoblíbenějších svatebních míst na světě
Santorini je jedním z nejoblíbenějších svatebních míst na světě • Zdroj: se svolením Andrei a Pavla Rakovcových

„Chtěli jsme, aby to byl náš den, o nás dvou, takový, jaký jsme si ho vysnili. Co se týče výběru místa, zvažovali jsme buď nějakou krásnou bílou pláž omývanou tyrkysovým mořem, což by ale znamenalo, že bychom tam s největší pravděpodobností byli jen my dva, protože v úvahu přicházely jen vzdálenější destinace. My jsme chtěli, aby naši rodiče a nejbližší rodina měli možnost být s námi, proto jsme se shodli na tom, že by to mělo být v rámci Evropy a tam už byla volba jasná - Santorini. Sice ne na pláži, ale v kouzelné bílé řecké vesničce na útesu nad mořem před západem slunce. Navštívit Santorini - bílé domky s modrými střechami, úzké uličky, atmosféru místních taveren, to byl odmalička můj sen, dva roky před svatbou jsem si tento sen splnila a oba jsme si tento ostrov zamilovali, nejenže byl přesně jako z obrázků, ve skutečnosti byl ještě hezčí. (Tehdy jsem ještě ani netušila, že se jednou na tomto kouzelném místě vdám),“

vypráví Andrea.

Svatba bez stresu

Dokonalá svadba
Dokonalá svadba • Zdroj: se svolením Andrei a Pavla Rakovcových

Dokonalá svatba je snem každé ženy. Často však radost ze svatby vystřídá stres a pocity úzkosti, jestli všechno dopadne tak, jak má.

„Když porovnám své zkušenosti s přípravou svatby se zkušenostmi kamarádek, které organizovaly klasickou svatbu na Slovensku, tak mám pocit, že svatba v zahraničí je absolutně bez stresu. Všechny kámošky řešily, co kde zařídit, co se patří, co se nepatří, koho pozvat, koho kam usadit, etikety na lahve, zákusky, výslužky, výzdobu, nevěděly kde jim hlava stojí, často rozhádané s rodinami a nakonec zhodnotily, že byly ze všeho tak vystresované, že ani nevěděly, jak ten svatební den uběhl,“

prozrazuje Andrea svoje dojmy ze svatby.

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138, Praha 3

Nejdůležitější jsou dokumenty

Co se týče výběru dodavatelů a služeb na samotnou svatbu, zde platí, že by měl být člověk stejně obezřetný jak na Slovensku, tak všude jinde na světě. Pokud se má svatba konat v zahraničí, připomínají manželé Rakovcovi zejména nutnost včasného a řádného zajištění všech potřebných dokumentů, které daná země k uzavření manželství požaduje.

 Svatební obřad
Svatební obřad • Zdroj: se svolením Andrei a Pavla Rakovcových

„Náš sňatek měl být úředně platný i na Slovensku, proto bylo třeba v dostatečném časovém předstihu poslat do Řecka apostilované dokumenty, které musely být doručeny do Řecka už dva měsíce před obřadem. Není si pod tím ale potřeba představovat žádné drama, každý jsme posílali asi 4 dokumenty, myslím, že zhruba to, co bychom museli předložit i při obřadu na Slovensku. Dále, pokud se někdo rozhodne pro svatbu v zahraničí a chce tam mít i rodinu a přátele, je vhodné oznámit jim to s dostatečným časovým předstihem. Přece jen, v tomto případě to není jen o tom, vybrat si róbu a objednat se ke kadeřnici, vyžaduje to vzít si více dní volna, větší finanční náklady, zajištění dopravy / ubytování,“

říká Andrea.

Jiný kraj, jiný mrav

Polibek na ostrově má ​​své kouzlo
Polibek na ostrově má ​​své kouzlo • Zdroj: se svolením Andrei a Pavla Rakovcových

Nevěsta musí myslet i na to, aby si zabalila své svatební šaty do zavazadla, ideálně do příručního, aby je mohla mít stále u sebe. V neposlední řadě je třeba počítat s tím, že člověk přichází do jiné země, kde mentalita, povaha a zvyky lidí mohou být odlišné od těch našich.

„Například, pokud se bavíme o jižních zemích, je známo, že tamní lidé berou život s větší lehkostí a nadhledem než my, nestresují se, mají svou pohodičku, svůj životní styl, což se někdy může odrazit i na službách, které poskytují. Takže se může stát, že když si dohodnete schůzku na 16:00, Řek se objeví až v 16:20 s frappé v ruce nebo, že pokud jste si naplánovali nějaké zařizování na odpoledne, tak nic nezařídíte, protože je zrovna siesta. Je důležité nenechat se rozházet takovými věcmi, je potřeba si uvědomit, že jste v zemi s jinou kulturou a zvyklostmi, které je třeba akceptovat a nenechat si jimi zkazit den. Vy jste tam na návštěvě a nezměníte to,“

sděluje Andrea.

Svatební oslava v kulturním domě na Slovensku nebyla Andrei a Pavlovi po chuti.

„Na ostrově jsme byli 5 dnů před svatbou, za ten čas jsme si to tam obešli, vybrali a rezervovali jsme si restauraci na svatební večeři, s místními taxikáři jsme domluvili svoz svatebních hostů, na lehátku na pláži jsme se si napsali manželské sliby. Den před svatbou jsme absolvovali svatební focení s fotografy, kteří za námi přiletěli ze Slovenska. Všechno jsme si užívali,“

vzpomíná na předsvatební přípravy.

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84, Praha 3

Termín a místo obřadu si spolu s manželem rezervovali rok předem. Přípravě svatby se začali reálně věnovat asi tři měsíce před samotným velkým dnem.

„Ten den se už od rána nesl v pohodové atmosféře. Dopoledne jsem měla kadeřnici a kosmetičku, mezitím jsme koupili květiny na svatební kytici, cestou na obřad jsme v místní cukrárně koupili dva svatební dorty a hlavně jsme si celý ten den maximálně užili. Celý den jsme s manželem strávili spolu, spolu jsme se připravovali, celý den byla úplně uvolněná atmosféra bez stresu a užili jsme si každou chvíli. Z obřadu jsme dělali live stream pro naše prarodiče, rodinu a kamarády, kteří zůstali doma. A po obřadu jsme měli s hosty společnou večeři v místní taverničce,“

prozradila.

Celý den si manželé užijí spolu
Celý den si manželé užijí spolu • Zdroj: se svolením Andrei a Pavla Rakovcových

Luxusní a strašně drahé?

Bereš si mě za ženu?
Bereš si mě za ženu? • Zdroj: se svolením Andrei a Pavla Rakovcových

Svatba v zahraničí vzbuzuje ve většině lidí dojem něčeho luxusního a strašně drahého. Jednou z věcí, která lidi zajímá nejvíce, je odpověď na otázku: „Kolik taková svatba v zahraničí stojí? Je to určitě drahý špás.“ Pravda je taková, že to tak vůbec nemusí být.

„Osobně si myslím, že je to velmi subjektivní a nechci nikomu říkat neboj se, tam to dáš za 3000 eur (77 000 korun). Zrovna jako na Slovensku může stát svatba 2000 eur (52 000 korun), ale klidně i 25 000 eur (644 000 korun), podobně to platí i v zahraničí. Jediným omezením je osobní rozpočet, který si na to člověk určí, a osobní preference. Za nás mohu říci, že nás svatba v zahraničí vyšla určitě podstatně méně, než by nás stála na Slovensku. Není třeba to škatulkovat a automaticky si myslet, že když má někdo svatbu v zahraničí, je to určitě milionář. Všechno je to o tom, jaké má člověk (nevěsta) představy, požadavky a touhy. Někdo touží po skutečně maličké intimní svatbě bez pompéznosti, jiný potřebuje ke štěstí i ohňostroje, zkrátka sto lidí, sto chutí,“

řekla nám.

Během svatebních příprav nepotkaly budoucí manžele žádné nepříjemnosti. Se Slovenskem se to dá srovnat velmi těžko.

„V každém případě tam nebyly žádné tety, které by pomluvily nevěstina odhalená ramena, účes nevěstiny matky, příliš krémové zákusky nebo malé výslužky, čemuž se na Slovensku zcela jistě nevyhneš,“

říká.

Andrea nám prozradila i to, co se jí na tomto místě osobně líbilo nejvíce.

„Mně se líbí celý ostrov takový, jaký je. Je to maličký ostrov, kde je všechno - bílo-modré domky, ikonické větrné mlýny, nezapomenutelné západy slunce, mnohobarevné pláže nebo dech beroucí výhledy na jedinou obydlenou kalderu na světě,“

zavzpomínala

Jednou z možností, jak se dopracovat ke svatbě v zahraničí, je zorganizovat si vše ve vlastní režii, tou druhou je oslovit cestovní agenturu, která kromě svatby zajistí i ubytování, hostinu a celé líbánky v ráji.

České a slovenské páry dávají stále častěji přednost svatbám v ráji

Pokud se rozhodnete pro svatbu v zahraničí, užijete si spoustu zábavy při vybírání té správné destinace. Některá místa na naší zeměkouli by se dala nazvat opravdovým rájem.

„V posledních letech se velmi zvýšila cena svateb v Čechách a na Slovensku, ať už se jedná o svatební místo, květinovou výzdobu, fotografa, kameramana, ceny šly nahoru. Mnoho našich klientů si nejdříve prošlo fází plánování svatby s rodinou, později se raději rozhodli sami odletět do exotiky,“

vyjádřila se pro LP-Life.cz Lucie Krapítková, osobní poradkyně z cestovní kanceláře, která se specializuje na svatby v ráji. Každý rok uspořádá kancelář přes sto svateb, i když kvůli koronaviru zaznamenala pokles. Zájem o svatby v zahraničí roste, ale některé oblíbené svatební destinace jsou stále uzavřené. Se specialistkou jsme si popovídali o tom, která destinace je mezi zájemci nejoblíbenější, kolik zaplatíte a jaké jsou nejnovější trendy při organizování svatby.

Nejoblíbenější destinace             

Ostrov Mauricius – ostrov zamilovaných

Svatba na smaragdovém klenotu Mauriciu je jako z pohádky
Svatba na smaragdovém klenotu Mauriciu je jako z pohádky • Zdroj: Deluxea

Nejoblíbenější destinací pro svatby je dlouhodobě Mauricius. Tento kouzelný ostrov v Indickém oceánu je známý svými krásnými plážemi, nádhernou přírodou a vstřícnými obyvateli. Servis na hotelech je nadstandardní a mnoho klientů se tam opakovaně vrací. V současné době je bohužel stále uzavřený a snaží se proočkovat co nejvíce lidí, než se opět otevře turistickému ruchu.

Obřad se koná na bílé písčité pláži.
Obřad se koná na bílé písčité pláži. • Zdroj: Deluxea

„Na Mauriciu máme slovenské a české delegátky, které zajišťují tlumočení během svatebních formalit a obřadu. Ceny se pohybují od cca 120 tisíc korun pro dvě osoby v závislosti na termínu a délce pobytu,“

vysvětlila nám Lucie Krapítková.

Mauricius je jako stvořený pro svatbu nebo svatební cestu v ráji.
Mauricius je jako stvořený pro svatbu nebo svatební cestu v ráji. • Zdroj: Deluxea

Abyste si dokázali svatbu na Mauriciu představit, přinášíme vám několik fotografií.

Nádherný ostrov se nachází uprostřed Indického oceánu.
Nádherný ostrov se nachází uprostřed Indického oceánu. • Zdroj: Deluxea

Seychelské ostrovy – královská svatba

Druhou nejoblíbenější svatební destinací jsou Seychely, které jsou známé krásnými plážemi s obřími žulovými balvany. V současné době jsou Seychely otevřené, je však nutné mít během obřadu roušku, kterou můžete odložit až při svatebním focení po obřadu.

Fotit se můžete na Seychelách bez roušky, na obřadu ji však budete potřebovat.
Fotit se můžete na Seychelách bez roušky, na obřadu ji však budete potřebovat. • Zdroj: Deluxea

„Na Seychelách nemáme českého delegáta, proto by měli oba snoubenci mluvit plynule anglicky. Cena se pohybuje cca od 150 tisíc korun, opět v závislosti na sezoně a délce pobytu,“

podotkla Lucie Krapítková.

Na Seychelách trávil svatební cestu i George Clooney s manželkou nebo Brad Pitt s Angelinou Jolie.
Na Seychelách trávil svatební cestu i George Clooney s manželkou nebo Brad Pitt s Angelinou Jolie. • Zdroj: Deluxea

Zajímavostí je, že královský pár princ William a vévodkyně Kate si na svatební cestu vybrali právě Seychely-ostrov North Island. Dopraveni byli soukromým letadlem na Mahé a odtud letěli asi půl hodinu vrtulníkem na North Island. Novomanželé byli ubytováni v luxusní vile, která vyjde téměř 4000 eur za noc / 100 000 Kč.

Seychely patří mezi nejexkluzivnější exotické lokality na světě
Seychely patří mezi nejexkluzivnější exotické lokality na světě • Zdroj: Deluxea

Maledivy – romantika na maledivský způsob

Můžete být oddáni na pláži, pod altánkem zdobeným květinami a za doprovodu živé hudby.
Můžete být oddáni na pláži, pod altánkem zdobeným květinami a za doprovodu živé hudby. • Zdroj: Deluxea

Stále větší oblibě se nyní těší symbolické svatby na Maledivách. S cenou od cca 130 tisíc za týdenní dovolenou si klienti užijí nezapomenutelný romantický obřad na pláži bez jakéhokoliv omezení. Každý resort je umístěn na soukromém ostrově, díky čemuž jsou Maledivy i v dnešní době považovány za bezpečnou destinaci. Maledivy jsou vyhledávané pro krásné bílé pláže a pestrý podmořský život. Třešničkou na dortu je ubytování v krásných plážových a nadvodních vilách, které klientům zajistí naprosté soukromí. Stále žádanější jsou i vily s vlastním bazénem.

Ostrov Fidži – vzrušující romantika

Zapomenutá místa, na která dosud lidská noha nevkročila, se nacházejí na souostroví Fidži. Svou panenskou přírodou ohromuje nejen návštěvníky, ale i filmaře. Na ostrovech se natáčel film Trosečník nebo Modrá laguna. Mezi nejoblíbenější sporty zde patří potápění. Typický je bílý písek, průzračná voda a barevné mořské korály. Skvělými místy na soukromé obřady jsou osamělé pláže. Jen vy, palmy a oceán. Co víc si přát?

Polynésie (Tahiti, Moorea a Bora Bora) – romantika na loďce

Polynésii tvoří 118 ostrovů a atolů, z nichž každý má své kouzlo. Najdete zde hory, bujnou vegetaci i křišťálové laguny. O zábavu a dobrodružství budete mít postaráno na ostrově Tahiti, který je největším ostrovem Polynésie. Upřednostní ho páry, které mají rády rušné prostředí. Ostrov Tahiti si snoubence získá romantickými obřady, kdy ženicha převlečeného za polynéského bojovníka a nevěstu jako princeznu oddává kmenový náčelník poté, co na vybrané místo ozdobené květinami a věnci připlují na loďce. Aby byl obřad právně uznatelný, musíte ho uzavřít i na úřadě, a to minimálně po měsíčním pobytu v Polynésii.

Ostrov Bora Bora asi není třeba zvlášť představovat, je to místo s krásnou exotickou přírodou. Pokud máte raději soukromí, vydejte se na ostrov Rangiroa, jeden z největších atolů na světě. Dejte si však pozor, aby byl váš svatební obřad platný. Je nutné jej uspořádat na ostrovech Tahiti, Moorea či Bora Bora, a to na některé z místních radnic. Oslavu si pak můžete užít na pláži.

Srí Lanka – dovolená vás nabije energií

Vysoké kopce poseté čajovníkovými plantážemi, nekonečné pláže a především národní parky, ve kterých potkáte slony, opice, divoké šelmy nebo krokodýly. To je nádherná Srí Lanka. Tradice jsou v tomto kraji silně zakořeněny, a proto je tato destinace vhodná pro ty, kteří rádi poznávají kulturní dědictví cizích zemí.

Trendy svatby v zahraničí

Svatby v zahraničí jsou stále oblíbenější
Svatby v zahraničí jsou stále oblíbenější • Zdroj: se svolením Andrei a Pavla Rakovcových

„V posledních letech pozorujeme velký nárůst mladých klientů, kteří se nechtějí zabývat plánováním svatby a raději odletí na dovolenou, kde si řeknou své ano. Zadání je vždy jasné, svatba na pláži bez starostí,“

podotkla Lucie Krapítková z Deluxea.

Klienti musí cestovní kanceláři dodat jen rodné listy, pasy a vyplnit formulář, o zbytek se už postarají specialisté.

„Na Seychelách může být svatba za dva týdny, na Mauriciu za šest týdnů a v případě symbolické svatby na Maledivách ihned. Svatba je součástí svatební cesty, takže se klienti vracejí šťastní a odpočatí. Důležité je zmínit, že cena svatebních balíčků se pohybuje od 15 do 50 tisíc korun, některé hotely nabízejí základní svatební balíček zdarma,“

ozřejmila nám specialistka.

Pokud tedy klienti plánují po svatbě svatební cestu, vyjde svatba cenově opravdu příznivě. Nevýhodou je absence rodiny a přátel na svatbě. Mnoho klientů to řeší po-svatební hostinou, aby svatbu oslavili se svými blízkými po návratu.

Kde zaplatíte nejméně?

Cena zájezdu se svatbou vychází nejlépe na Mauriciu, kde se pohybuje přibližně od 120 tisíc na pár. Průměrně si klienti vybírají dovolené v ceně 150-200 tisíc. Nejdražší destinace pro svatby je podle specialistky Polynésie, kde cena dovolené se svatbou začíná na cca 350 tisících Kč.

„Mít třicet hostů není u svateb v zahraničí běžné. Většina klientů cestuje pouze v páru či s dětmi. Případně ve čtveřici s tím, že berou rodiče nebo kamarády, kteří jim svatbu dosvědčí. Děláme i větší skupinky, kdy se snoubenci dohodnou s rodinou nebo partou přátel, a jede jich 20-30, pak si to ale každá rodina hradí sama za sebe a berou to jako dovolenou,“

dodala na závěr Lucie Krapítková z cestovní kanceláře Deluxea.

A na závěr? Jakou radu by dali manželé Rakovcovi mladým párům, které zvažují svatbu za hranicemi?

„Ať neváhají a jdou do toho. Jednoznačně to bude krásné, nezapomenutelné a při vzpomínce na jejich svatbu je zaručeně vždy zaplaví pocit štěstí, které v ten den prožívali. Kamarádky mi často říkali, že ‚to by naši nepřežili, kdybych měla svatbu v zahraničí‘. Jenže svatební den je den, který patří dvěma lidem, kteří se berou, mají si ho užít podle svých představ a ne podle toho, co by se patřilo podle názoru jejich rodičů, prarodičů, sourozenců, sousedů, atd.,“

dodává na závěr Andrea.

Ano nebo ne? Pokud ještě stále váháte nad svatbou v zahraničí, určitě se nebojte do toho jít. Přece jen je to váš svatební den, a ten by měl být podle vašich snů a představ.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (2)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
16 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

245 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1

4 + KK 149 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m
Praha 9

Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m

2 + KK 56 m², bal. 3 m²
6 699 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
12 235 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 95 m²
64 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 93 m²
29 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m
Praha 1

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m

3 + KK 75 m²
9 595 250 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks