Hlavní stránka Nové články

Být miliardářem podle globálních standardů znamená, že váš majetek čítá více než 1 miliardu dolarů. To je obrovský úspěch. Někteří se stali miliardáři díky zděděnému majetku, jiní si své bohatství vybudovali vlastním úsilím. LP-Life.cz vám přináší přehled majetku nejbohatších miliardářů současnosti, o kterých se sice mnoho nemluví, ale jejich příběhy jsou velmi zajímavé. Z žebříčku Forbes Billionaires jsme vybrali jména, která je dobré si zapamatovat (údaje platné k 3.3.2021).

Mukesh Ambani (64) - Indie - 1,8 biliónů Kč

Pořadí dle Forbes: 11

Mukesh Ambani
Mukesh Ambani • Zdroj: Profimedia.cz

Indický podnikatel je předsedou a většinovým akcionářem 100 miliardového konglomerátu Reliance Industries, který se zabývá energetikou, petrochemií, těžbou ropy a zemního plynu a telekomunikacemi. Ambaniho majetek se v průběhu posledních deseti let více než zdvojnásobil. V roce 2019 jeho hodnota rostla i přesto, že celá země do značné míry chudla. Ambani žije i se svou rodinou v 27-patrovém mrakodrapu v Bombaji, jehož vybudování stálo přibližně jednu miliardu dolarů. Přátelí se s Hillary Clintonovou, která se zúčastnila svatby jeho dcery.

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka, Praha 6

Zhong Shanshan (66) - Čína - 1,7 bilionů Kč

Pořadí dle Forbes: 15

Zhong Shanshan
Zhong Shanshan • Zdroj: Profimedia.cz

Tento 66letý miliardář je znám pod přezdívkou „Osamělý vlk“. Shanshan se veřejně neangažuje politice ani v žádných podnikatelských uskupeních. Zřídka vystupuje dokonce i v médiích. Sám o sobě jednou řekl:

„Jsem samotář a je mi úplně jedno, co dělají nebo si myslí moji kolegové.“

V 80. letech pracoval v novinách jako reportér. V roce 1996 založil společnost Nongfu Spring, která prodává balenou vodu. Jeho další firmou je společnost Beijing Wantai Biological Pharmacy Enterprise, která vyrábí vakcíny a testovací soupravy na hepatitidu.

Carlos Slim Helú (81) - Mexiko - 1,3 bilionu Kč

Pořadí dle Forbes: 17

Carlos Slim Helú
Carlos Slim Helú • Zdroj: Profimedia.cz

Jméno Carlos Slim Helú je ve světě známé zejména z oblasti telekomunikací. Právě v tomto oboru ukázal Helú svůj obchodní talent a mílovými kroky předběhl konkurenci. Jedním z největších kroků byla privatizace státní společnosti Telmex, díky níž získal naprostou převahu na celém mexickém telekomunikačním trhu. V oblasti pevných linek má jeho firma podíl zhruba 90%. Helú je úspěšný i v oblasti mobilních telekomunikací. Jeho firma Telcel provozuje nejžádanější mobilní síť v Mexiku. V tomto sektoru má známý magnát i další podnikatelské aktivity, do seznamu jeho společností patří rovněž América Móvil.

Tadashi Yanai (72) - Japonsko - 1,1 bilionu Kč

Pořadí dle Forbes: 25

Tadashi Yanai
Tadashi Yanai • Zdroj: Profimedia.cz

Tadashi Yanai je vlastníkem a zakladatelem největšího módního gigantu Fast Retailing, který vlastní i oblíbenou značku oblečení a sportovních potřeb Uniqlo. Jejím cílem je konkurovat módním značkám jako Zara či H&M a získat prvenství na trhu. Ambasadorem značky je švýcarský tenista Roger Federer. Kromě něj Uniqlo v minulosti sponzorovala například Novaka Djokoviče. V Japonsku se Tadashimu dostalo velkého uznání za pomoc lidem postiženým zemětřesením.

Jack Ma (51) - Čína - 1,1 bilionu Kč

Pořadí dle Forbes: 26

Jack Ma
Jack Ma • Zdroj: Profimedia.cz

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m, Praha 3

Zakladatel čínského obchodního gigantu Alibaba se může pochlubit nesmírně motivujícím příběhem. Narodil se v chudé rodině a v mládí se mu dlouho nedařilo najít si práci. Ačkoli to se svým životopisem zkoušel na více místech, odmítli ho i na pozici prodavače v KFC. Rozhodl se tedy vzít svůj osud do vlastních rukou a dnes vlastní impérium se 100 000 zaměstnanci. Hodnota jeho majetku vzrostla o neuvěřitelných 45 procent, jelikož on-line nákupy zaznamenaly během pandemických uzavírek nebývalý rozmach.

Li Ka-Shing (93) - Hongkong - 741 miliard Kč

Pořadí dle Forbes: 42

Li Ka-shing
Li Ka-shing • Zdroj: Profimedia.cz

Li Ka-Shing patří k nejvlivnějším mužům Asie. Založil společnost Cheung Kong Real Estate Company. Při vymýšlení názvu firmy se inspiroval nejdelší čínskou řekou, která má množství přítoků, čímž chtěl poukázat na různorodost a členitost svého podnikání. Věnuje se obchodu s kosmetikou, potravinami, skupuje jiné společnosti, dominuje v oblasti telekomunikací.

Miliardář je známý štědrými finančními dary vysokým školám. Díky jeho podpoře byla dokonce založena univerzita v Šan-tchou, ležící v blízkosti jeho rodného města. Pomohl i obětem katastrofy, kterou způsobilo tsunami v Indickém oceánu, jimž věnoval 3 miliony dolarů (66 milionů korun). V Hongkongu nechal postavit buddhistický klášter. Ten má sloužit především mnichům, při výstavbě se však myslelo i na turisty. Klášter má kapacitu až 400 míst pro návštěvníky, nezapomnělo se ani na speciální hosty, pro které je vyhrazena VIP sekce s neprůstřelnými skly a dalšími vymoženostmi.

Yang Huiyan (39) - Čína - 672 miliard Kč

Pořadí dle Forbes: 47

Yang Huiyan je kypersko-čínská miliardářka. Kyperské občanství získala v roce 2018. Yang Huiyan vlastní společnost Country Garden Holdings, která působí na trhu v oblasti vývoje a provozování komunitního bydlení, ale zabývá se i výstavbou ekologických a inteligentních měst. Podíl na ni převedl v roce 2007 její otec. Společnost sídlí na Kajmanských ostrovech a zabývá se prodejem nemovitostí v Číně, Malajsii a Austrálii. Během pandemie zřídila společnost ve Wu-chanu robotizované stanice pro výdej potravin, aby poskytla jídlo čínským zdravotníkům.

Alexej Mordashov (56) - Rusko - 633 miliard Kč

Pořadí dle Forbes: 48

Alexej Mordashov
Alexej Mordashov • Zdroj: Profimedia.cz

Ruský podnikatel Alexej Mordashov je šéfem hornického a ocelářského závodu Severstal, majitelem strojírenského podniku Power Machines a spolumajitelem mezinárodní společnosti na těžbu zlata Nord Gold. V mládí byl Alexej zodpovědným, skromným a pilným studentem. Snil o tom, že se stane finančním ředitelem. Po studiích prošel mnoha pozicemi, až se stal hlavou Severstalu. Jeho morální kvality se poté výrazně změnily, přestal být skromný a zdvořilý a stal se z něj tvrdý obchodník, pro kterého je práce na prvním místě. Alexej ve volném čase maluje, má rád zimní sporty a poezii.

Gina Rinehart (67) - Austrálie - 517 miliard Kč

Pořadí dle Forbes: 71

Gina Rinehart
Gina Rinehart • Zdroj: Profimedia.cz

Miliardářka, která si nebere servítky. Je nejbohatší, ale zároveň i nejnenáviděnější ženou v Austrálii. Zbohatla díky podnikání v oblasti těžby železné rudy. Jezdí limuzínami s neprůstřelným sklem a nechává se střežit někdejšími příslušníky elitních vojenských jednotek. Její bývalí zaměstnanci tvrdí, že je sice velmi dobře platila, ale byla i chorobně podezřívavá. Večer prý chodí po firmě a kontroluje, jestli se někde zbytečně nesvítí a neběží klimatizace. Své zaměstnance peskuje i kvůli maličkostem. Vadí jí dokonce i způsob vyjadřování, například používá-li někdo podmiňovací způsob „já bych, kdyby“.

Rodinný život je pravým opakem jejího podnikatelského úspěchu. Vychází pouze s nejmladší dcerou Gini, která – jelikož stojí na straně matky – dělá v rodinné firmě kariéru. Její tři starší sourozenci však odešli s prázdnou a s matkou se soudí kvůli podílům v rodinném fondu.

Zhong Huijuan (60) - Čína - 466 miliard Kč

Pořadí dle Forbes: 89

V roce 1995 založila společnost Hansoh Pharmaceutical, zabývající se výrobou onkologických, psychoaktivních, antidiabetických a jiných léčiv. Zhong začínala jako učitelka chemie. Tato energická podnikatelka svůj majetek po nikom nezdědila. Je příkladem toho, že i samotná žena může založit a vést velkou společnost s obrovskými zisky. Spolu se svým manželem, zakladatelem a předsedou společnosti Jiangsu Hengrui Medicine, patří mezi nejbohatší rodiny podnikající v oblasti farmacie. Její bohatství v roce 2020 výrazně vzrostlo během pandemie Covid-19.

Dhanin Chearavanont (82) - Thajsko - 380 miliard Kč

Pořadí dle Forbes: 108

Dhanin Chearavanont
Dhanin Chearavanont • Zdroj: Profimedia.cz

Dhanin Chearavanont je předsedou skupiny CP Group, jednoho z největších výrobců krmiv pro zvířata. Mezi další aktiva společnosti CP patří podíly v čínské pojišťovací společnosti Ping An a hongkongského konglomerátu CITIC. V roce 2020 věnoval Dhanin miliony dolarů na boj proti šíření nemoci Covid-19 v Thajsku.

Jorge Paulo Lemann (82) - Brazílie - 371 miliard Kč

Pořadí dle Forbes: 118

Jorge Paulo Lemann
Jorge Paulo Lemann • Zdroj: Profimedia.cz

Brazilský miliardář ovládá největší světovou pivovarnickou skupinu Anheuser-Busch InBev, ačkoli sám pivo nepije a dává přednost minerálkám. V roce 2016 koupil AB InBev konkurenční společnost SABMiller za téměř 100 miliard dolarů, čímž získal zvučné značky včetně Pilsner Urquell a Foster's Lager. Lemann je také majitelem investiční společnosti 3G, která vlastní podíl ve fastfoodovém řetězci Burger King. Svůj první hamburger ochutnal až při akvizici firmy a postěžoval si tehdy, že je příliš velký.

Většinu miliardářů pandemie koronaviru výrazně nepoznamenala. Čisté jmění indických miliardářů se meziročně zvýšilo o 14%. Čínští superboháči vydělali v roce 2020 rekordních 32 bilionů korun, což je více, než za předchozích pět let dohromady. Pomohl jim rozmach internetového nakupování a počítačových her během pandemie, kdy lidé tráví více času doma. I američtí miliardáři během pandemie dále bohatli, dohromady si polepšili o 12 bilionů korun.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jsem optimistkou, která se v životě snaží věci zvládat s úsměvem na tváři. Ačkoliv jsem vystudovala přírodní vědy, většinu svého života se věnuji natáčení a stříhání. Mezi mé záliby patří čtení odborných knih, cestování, vzdělávání a hlavně informační technologie.
Kristina Valachyová
Luxusní bydlení Praha
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
19 860 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze
Praha 5

Luxusní vila na prodej s pozemkem na Praze

9 + 2 576 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse Troja 309m
Praha 7

Penthouse Troja 309m

5 + KK 309 m², ter. 52 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - Západ - 750m

7 + 1 750 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Luxusní byt s terasou - Praha 1 - Nové Město

6 + KK 445 m², ter. 144 m²
55 315 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m
Praha 1

Byt na prodej Smetanovo nábřeží 235m

5 + KK 235 m²
79 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m
Praha 4

Prodej luxusního bytu Praha 4 - 214m

4 + KK 214 m², ter. 59 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1
Praha 1

Byt na prodej v historickém paláci - Praha 1

5 + 1 143 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Luxusní rodinný dům Praha 6 - Ořechovka

5 + 1 246 m²
46 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
11 258 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m
Praha 3

Byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady - 106m

3 + 1 106 m²
39 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

126 m²
8 887 643 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej - Praha 9
Praha 9

Obchodní prostor na prodej - Praha 9

Atypický 92 m²
6 879 994 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8
Praha 8

Luxusní mezonetový byt na prodej, Praha 8

4 + KK 186 m², ter. 50 m²
29 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 209m2

5 + 1 209 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu
Praha 7

Obchodní a kancelářské prostory k pronájmu

1758 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517
Praha 5

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 5 - 517

Atypický 517 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem coworking a servisované kanceláře
Praha 1

Pronájem coworking a servisované kanceláře

Atypický 1000 m², ter. 1000 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse kancelář k pronájmu
Praha 2

Luxusní penthouse kancelář k pronájmu

6 + KK 800 m², ter. 200 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2
Praha 2

Pronájem luxusní kanceláře, Vyšehrad - 130m2

3 + KK 130 m²
60 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -
Praha 1

Kancelář na pronájem Nové Město, Praha 1 -

2 + KK 73 m², bal. 4 m²
22 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 118 m²
37 052 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 460 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 335 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2
Praha 1

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 1 - 459m2

Atypický 459 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

Atypický 287 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 200

Atypický 200 m²
79 600 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m
Praha 1

Byt na prodej Praha 1 - Josefov - 125m

3 + KK 125 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Nové Město - 321m²

4 + KK 465 m², ter. 144 m²
40 251 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej, Praha 1 - 42

2 + KK 42 m²
8 810 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
18 184 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 108

108 m²
47 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 55

Atypický 55 m²
26 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41
Praha 8

Pronájem obchodních prostor, Praha 8 - 41

Atypický 48 m²
20 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 408

Atypický 408 m²
194 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204
Praha 8

Obchodní prostor k pronájmu, Praha 8 - 204

Atypický 204 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1
Praha 1

Kancelářské prostory k pronájmu, Praha 1

222 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 30

Atypický 30 m²
12 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100
Praha 1

Kancelář k pronájmu Praha 1 - 100

Atypický 100 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks