Největší tornádo české moderní historie? U nás tuto hrozbu podceňujeme

Morava byla zasažena v noci 24. června tornádem. Výstraha je možná nejvýše několik minut před tím, než tornádo prolétne.
25. června 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Dosud se ničivá tornáda, která známe z katastrofických filmů nebo jiných kontinentů naší zemi vyhýbala. Poloha ve středu Evropy se zdála bezpečná, i když, jak se ukazuje, mýlili jsme se. V noci na dnešek se jižní Moravou přehnalo dosud nejděsivější tornádo novodobé české historie a velice ničivě zasáhlo asi sedm obcí, ale postihlo i hodonínskou zoologickou zahradu.

Tornádo. Ilustrační foto

Ve čtvrtek večer zasáhlo jižní Moravu silné tornádo, jež mohlo mít sílu až F3 či F4, což by znamenalo nejsilnější bouři tohoto typu v moderních dějinách našich zemí. Síla tornád se měří podle takzvané Fujitovy stupnice. Čtvrteční tornádo by se tak mohlo stát nejsilnějším v české historii, ba dokonce v historii střední Evropy.

Cítíme se v bezpečí. Je falešné?

„Tornáda nejsou v Evropě tak vzácná, jak si asi představujete – každoročně se předpokládá, že na celém kontinentu se jich uděje několik set . Přesné odhady se však liší a některá tornáda téměř jistě nejsou hlášena, protože zasáhla řídce osídlené venkovské oblasti,“

uvedl pro BBC meteorolog Ben Rich.

Tornádo je sloupec, vír mezi nebem a zemí
Tornádo je sloupec, vír mezi nebem a zemí • Zdroj: Profimedia

Tornáda byla hlášena na všech kontinentech na Zemi kromě Antarktidy - a dokonce i zde jsou teoreticky možná. V USA však obyvatelé vidí nejvíce tornád ze všech, v průměru více než 1 000 ročně. Tento světadíl také zaznamenává více nejnásilnějších twisterů než kdekoli jinde na světě. Jeho hornatá krajina a blízkost teplého vlhkého Mexického zálivu dávají perfektní podmínky pro vznik „bouřkových bouří“. A to jsou právě ty bouře, z nichž se rodí tornáda.

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5, Praha 5

Noční tornádo na sociálních sítích

Sociální média zaplavily desítky amatérských videí, kde lidé autenticky komentují vzdušný proud, který natáčeli z oken svých domů a jen prosili, aby se jim smrtící spoušť vyhnula.

Tornáda se u nás objevují v průměru zhruba pětkrát ročně s tím, že některé roky jich je více – až 15, jiné naopak žádné. 

„Dívala jsem s z okna a věděla jsem, že tohle není jen obyčejná bouřka nebo vichřice. Když jsem otevřela dveře, okamžitě jsem je zase přibouchla, protože přede mnou přistála kroupa o velikosti tenisového míčku,“

říká stále zděšená Jana z Břeclavska.

„No, mám díru ve střeše a potlouklo mi to auto,“

říká na svých sociálních médiích Svatopluk z Břeclavska. 

„Byl jsem naštvaný, ale když jsem viděl, co to způsobilo jiným, je to úplná prkotina. Držte se…. Člověk si uvědomí, jak moc bezmocný je, že to, co považuje za důležité, zase až tak důležité není…

Na jeho post reagují mnozí obdobně.

Při likvidaci škod po čtvrtečním tornádu zasahují samozřejmě i hasiči
Při likvidaci škod po čtvrtečním tornádu zasahují samozřejmě i hasiči • Zdroj: Slavomír Kubeš / MAFRA / Profimedia

V tweetu český ministr vnitra Jan Hamáček popsal situaci jako „velmi vážnou“ s tím, že byly nasazeny všechny dostupné záchranné jednotky. Ministr, který nyní dorazil do oblasti postižené katastrofou, uvedl, že byl vyhlášen výjimečný stav.

Ve střední Evropě tornáda podceňujeme

Tornádo u nás, ve střední Evropě, nikdo neočekával. Vzácnost jejich výskytu a většinou i jejich slabší intenzita nás ukolébaly na vavřínech. Dlouhá léta se zdálo, že evropská tornáda by vlastně ani neměla být takto nazývána. Právě nízká četnost a zpravidla i slabší intenzita jsou důvodem, proč jsou u nás tornáda podceňována, jako by z jejich strany nehrozilo vůbec žádné nebezpečí. 

„Možná i proto se v našich jazycích spíše ujalo obecnější označení "tromba", termín "tornádo" jako by byl nepřijatelný nebo nevhodný,“

uvádí web tornáda.cz.

Charakteristické je přitom to, že tornádo od bouře odlišuje fakt, kdy se jeho základna dotýká země - pokud se tak nestane, nejde o tornádo, ale trombu. Tromby nemají tak velké ničivé účinky – takových bývá v ČR ročně pozorováno zhruba deset.

Tornádo nad silnicí, auta jedoucí do neznáma
Tornádo nad silnicí, auta jedoucí do neznáma • Zdroj: Profimedia/ foto: Michal Protivanský/CNC / CNC / Profimedia/ foto: Michal Protivanský/CNC / CNC / Profimedia

Smrtící síla

Tornádo je meteorologický jev, při němž se rotující vír se zhruba svislou osou pohybuje rychlostí až 500 km v hodině. V důsledku kondenzace vodní páry vypadá tornádo jako sloupec ve tvaru nálevky či sloního chobotu. Lidskému oku se tornádo jeví jako silný sloupec rotujícího větru, který s sebou vezme všechno, co mu stojí v cestě., jenž může mít průměr až 500 metrů

Tornáda trvají různě dlouho – od několika desítek vteřin až po několik hodin. Nejčastěji se tornáda vyskytují ve Spojených státech, v průměru jde o 1200 tornád ročně. Zhruba jedno procento z tohoto počtu tvoří ničivá tornáda stupně F4/EF4 či F5/EF5.

U nás 5 až 15 tornád ročně

„U nás se nejčastěji hovoří o 5 tornádech, většinou velmi malé intenzity, přesto však mohou způsobit škody. Na Fujitově stupnici dosahují maximálně stupně F2, tedy s rychlostí větru 181 až 253 km/h. To nejsilnější nárazy větru na stupnici pod číslem F5 dosahují rychlosti 419 až 512 km/h,” 

uvedla pro Blesk Dagmar Honsová z Meteopresu. 

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5, Praha 5

Po včerejší noci už nikdo o existenci tornád u nás nepochybuje. Tornáda se spouštějí ze spodní základny bouřkového mraku a mají vertikální osu otáčení, na rozdíl od skupiny atmosférických jevů zvaných cyklóny či hurikány, které mají osu otáčení horizontální. Na pohled je tornádo velice atraktivní, ale v jeho středu má smrtící sílu.

Včerejší tornádo ničilo rodinné domy, školy, kostely, vzduchem létaly stromy. V celkem sedmi vesnicích na Břeclavsku je ochromen život a míří sem humanitární pomoc. Meteorologové na základě vzniklých škod změří skutečnou rychlost větru a tím budeme vědět, jak moc silné tornádo bylo.

Nebezpečné stále trvá i po celá páteční den, a v pohotovosti jsou i okolní státy jako Rakousko, Polsko nebo Slovensko.

Tornáda řádí po celém světě. Je střední Evropa v bezpečí?
Tornáda řádí po celém světě. Je střední Evropa v bezpečí? • Zdroj: Profimedia

Tornáda v Česku od roku 2000

2000 – Tornáda postihla v červnu a červenci severní i jižní Čechy. Tornádo o síle F2 na Chomutovsku poškodilo porosty podél silnic, lesy, zemědělské plochy, zdemolovalo sportovní halu, domy. V okrese Pelhřimov pak les. V témže roce se prohnalo i obcí Studnice na Vyškovsku a za necelých 20 minut poškodilo 23 domů.

2001 - V květnu silná tornáda o síle F2 a F3 postihla okresy Benešov a Havlíčkův Brod. Bylo způsobeno výskytem supercelární bouře a provázelo jej i několik sekundárních savých vírů. Byly zničeny lesy, stodoly, hospodářská stavení a několik domů. V červenci postihla vlna tornád o síle F2 i Moravu.

2002 – Tornádo poškodilo v Hevlíně na Znojemsku střechy 30 domů.

2004 – Velmi silné tornádo se přehnalo nad Litovlí na Olomoucku a zpustošilo třetinu města –  u zhruba 50 domů strhlo nebo poškodilo střechy, popadaly desítky stromů, byla převrácena auta, zničeny parky i domy. Rychlost větru přesáhla 330 kilometrů v hodině, škody byly odhadnuty na 100 milionů Kč. Síla tornáda byla F3 (252 až 332 km/h).

2005 –  V červnu byly zničeny dva domy v Třebomi na Opavsku. V červenci řádilo tornádo o síle F2 i v Krušných horách.

2007 – rok na tornáda bohatý. V lednu na Chebsku (F2), v únoru na Náchodsku (F1), v červenci Trutnovsko a Prachaticko, kde odnášelo střechy domů a kácelo stromy, a v říjnu Jindřichohradecko.

2008 – Silné tornádo na Chrudimsku způsobilo rozsáhlé polomy v lesích, poničeno bylo mnoho budov. Státní lesy přišly asi o 170 tisíc metrů krychlových dřeva. Nejsilnější a nejničivější tornádo od "litovelského" tornáda.

2009 - bylo viděno slabé tornádo ve městě Slaný, okr. Kladno. Škody byly minimální.

2010 – V Olešnici na Blanensku tornádo poškodilo střechy bezmála 20 objektů, z toho čtyři těžce. Tornádo bylo zaznamenáno i na Prostějovsku.

2011 – Tornádo zasáhlo pardubickou okrajovou část Staré Čívice a další obce na Pardubicku (F2) a Chrudimsku. Způsobilo škody za desítky milionů korun.

2013 – V Krnově na Bruntálsku tornádo poničilo střechy na více než 40 budovách. Osm lidí utrpělo lehká poranění. V květnu tromba v Chotětově.

2016 – Tornádo zničilo některé nemovitosti v Červené Hoře na Náchodsku.

2018 – Tornádo řádilo v Horšově na Domažlicku v pásu dlouhém asi tři kilometry. Jiné tornádo zasáhlo týž den Kněževes a Chrášťany na Rakovnicku, kde poškodilo střechy domů a vyvracelo stromy. Poté způsobilo polomy v nedalekém lese.

24. června 2021 – Na jihu Moravy, na Břeclavsku a Hodonínsku, se podle meteorologů objevilo tornádo. Srovnaná se zemí je podle místostarosty Marka Babisze polovina obce Hrušky na Břeclavsku. Síla tronáda F3 az F4.

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Braník-263m2
Praha 4

Luxusní vila na prodej Braník-263m2

5 + KK 263 m²
26 558 615 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 942 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
50 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

5 + KK 178 m², bal. 30 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², bal. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

3 + KK 101 m², ter. 24 m²
34 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5
Praha 5

Pronájem luxusního bytu s terasou - Praha 5

2 + KK 77 m², bal. 6 m²
24 900 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m
Praha 5

Luxusní vila k prodeji, Praha 5 - 257m

5 + 1 257 m²
32 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 130m

4 + 1 130 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha 3
Praha 3

Byt na pronájem-Praha 3

5 + KK 184 m²
80 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín
Praha 8

Obchodní prostor na prodej na Praze 8 - Karlín

Atypický 489 m², ter. 211 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem-Praha
Praha 3

Byt na pronájem-Praha

3 + 1 116 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m
Praha 5

Luxusní byt na prodej na Praze 5 -115m

3 + KK 115 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt v historické budově Praha 6 - 210m
Praha 6

Byt v historické budově Praha 6 - 210m

4 + KK 210 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m
Praha 5

Luxusní byt s terasami Hřebenky - 251m

5 + KK 251 m², ter. 26 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m
Praha 5

Obchodní prostor na prodej na Praze 5 - 358m

Atypický 358 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks