Hlavní stránka Nové články

Fenomén jógy je v dnešním světě známá věc. Všude ve větších i menších městech vyrostla jógová studia jako houby po dešti. Přesto ale pořád existuje strašně moc lidí, kteří mají problémy. Ať už zdravotní či psychické. Jóga by mohla být řešením. V rozhovoru pro LP-Life.cz jsme si se zakladatelkou pražských Domů jógy Věrou Vojtěchovou povídaly právě o lidech, jejich způsobu života a vlivu jógy na něj. Nejen jógy jako cvičení, ale hlavně jaký vliv má správné dýchání, které je alfou a omegou všech potíží.

Věra Vojtěchová v roznožce.

Video

Dýchání, plíce, a nejen duševní zdraví se v dnešní době stalo úplně novými pojmy. Jak se odrazil koronavirus v dnešním smýšlení společnosti ohledně jógy?

Myslím si, že byla velmi populární už před pandemií a podle mého názoru její popularita ještě poroste. Období lockdownu totiž přineslo určitě mnoho negativního, na druhé straně jsme byli přinuceni zastavit se v hektickém běhu našimi životy a přehodnotit své priority, svůj pohled na život a potažmo i na dech. Pokud se podíváte na jógu jako na vědomí pohyb, jako na způsob hlubšího vnímání sebe sama i světa okolo nás, možná se z mnoha lidí stali jogíni, aniž by o tom věděli. Kdybych měla ale mluvit o návštěvnosti na lekcích, tak je to asi jako u všech hromadných akcí pochopitelně slabší, v tomto směru posun nevidím, ale zato bohužel vnímám, že jsou na tom lidé po těch dvou letech zdravotně a pohybově mnohem hůře.

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Spousta lidí má dýchací obtíže po prodělání covidu. Vyhledávají různé alternativní způsoby, jak si zlepšit dýchání a celkově psychickou i fyzickou stránku. Nezaznamenala jste z tohoto hlediska nové klienty?

Máte pravdu, že zájem o dechová cvičení určitě roste, protože jejich prostřednictvím můžete dosáhnout nejen pevnějšího fyzického zdraví, ale dech je velmi úzce spjatý i s naší psychikou. A jóga tato cvičení doslova piluje už tisíce let. Musíte si uvědomit, že jóga a její techniky jsou tu s námi už stovky let, není to jako u joggingu, nebo aerobiku, který byl dvacet třicet let populární, a pak se vlastně přišlo na to, že ničí kolena, nebo klouby. Hatha-jóga se více méně praktikuje už několik století, dechové techniky několik tisíciletí a kdyby to nefungovalo, už dávno by se na to určitě přišlo.

Pravda ale je, že nejde o rychlou ani jednoduchou cestu. Dneska si na každou potíž raději bereme léky, chceme dosáhnout všeho hned a bez usilování, to je pochopitelné… Problémy s dechem, s naší psychikou, s rekonvalescencí po koronaviru, na to žádné rychlé, jednoduché a trvalé řešení neexistuje. Takže buď lidé půjdou tou dlouhou, náročnější cestou, což se mnohým nechce, nebo jejich stav zůstane horší. Na lécích samozřejmě není nic špatného, ale pokud vás například často bolí záda a zaháníte to ibalginem, nemůžete čekat, že se tím vyřeší příčina vašich potíží. Ta tkví ve svalové nerovnováze, se kterou jedna růžová pilulka logicky nemá šanci nic udělat. Bolest se většinou vrátí a bude zhoršovat a vy buď začnete cvičit a měnit své pohybové stereotypy, nebo se připravte strávit s ní zbytek života. Samozřejmě že tělo, zvlášť když jsme mladí, má obrovskou schopnost regenerace. Často stačí mu dát trochu prostoru, jet na dovolenou, zaplavat si, zbavit se stresu…. S přibývajícími roky je ale takový restart stále složitější a abych se vrátila k dechu, většina z nás špatně dýchala už před covidem, po závažné nemoci se tento stav určitě nezlepšil a těžko můžeme čekat nějaké zázraky během několika dní. Je to běh na dlouhou trať a ani jóga žádnou zkratku nenabízí.

V rychlé zpovědi jste řekla, že stejně nikdo neumí dobře dýchat. Můžete to ještě trochu rozvést?

Správný dechový stereotyp tak, jak by měl vypadat ideálně, je dneska pro většinu z nás úplným science fiction. Ten problém souvisí zejména s vadným fyzickým postavením našeho těla, a to je dáno špatnými pohybovými návyky, způsobem života, anebo třeba i nadváhou. Pokud máte například hyperlordozu v bederní páteři, nemůžete se správně nadechnout, dokud se vám nepodaří záda trochu srovnat – to je jednoduchá biomechanika, ale taková korekce musí probíhat vědomě a dlouhodobě. Není to o tom, že navštívíte dvě lekce jógy

Druhou stránkou věci je obrovský stres, který se dnes, vlivem událostí často ještě prohlubuje. Ale i když pominu naši dobu covidovou, žijeme ve strašném informačním smogu a v každodenním napětí, to nikdy za celou historii lidstva nebylo. Stres, aniž bychom si to uvědomovali, automaticky ovlivňuje stahování svalových struktur, tělo vnímá mentální napětí jako následek možného ohrožení zvenku a podvědomě se snaží ochránit nejdůležitější vnitřní orgány, stahují se tak mezižeberní svaly, aby vytvořily ochranný korzet okolo srdce. A toto brnění, které jsme si za léta vytvořili, nám doslova brání se hluboce nadechnout.

Že stres ovlivňuje náš dech, asi každý ví a vnímá, i v lidových rčeních se dozvídáme, že jsme něco nevydýchali, nebo že nám něco vyrazilo dech. Jenom si většinou neuvědomujeme, jak neuvěřitelně komplexní ten devastující účinek dlouhotrvajícího napětí na naše tělo má a dechem to jenom začíná. Na druhou stranu, právě dech nám může pomoci to i zvrátit.

Jaké je to správné dýchání? Do břicha?

To je těžké říct, nicméně zjednodušeně to tak často radíme. Když jste nervózní, když se potřebujete zbavit nějakého napětí nebo strachu či bolesti, doporučujeme dýchat do břicha – můžeme sledovat zvedaní a klesání břišní stěny a už jen to nás zklidňuje. Ve skutečnosti se ale do břicha pochopitelně nikdo nadechnout nemůže, protože plíce vám končí na hrudním koši a pohyb se přenáší do spodní části trupu pomocí nitrobřišního tlaku.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m, Okolí Prahy

Jenom bych tady ráda upozornila, že při stoji nebo chůzi by ale břišní stěna měla být spíš pevná, protože hluboký stabilizační systém je zapojený, aby nás držel ve vzpřímené poloze a břicho se nijak výrazně nepohybuje. Spíš bychom měli sledovat dech v oblasti zadních žeber a beder. Opak svědčí o patologii.

Přijde mi, že jógový dech není jen o tom, abychom měli dobré plíce, abychom nekouřili a podobně, ale že je to spíše o tom pomoci i zbytku těla než těm plicím samotným. Říkám to dobře?

Ne úplně. Dech je z hlediska jógy naší nejdůležitější potravou, ona nevnímá dech jen jako příjem kyslíku, ale jako příjem prány, která doslova oživuje každou buňku vašeho těla. Čím kvalitnější je váš dech, tím lepší, zdravější nebo kultivovanější je váš život, tím kvalitnější bude také prána, kterou tělo vstřebává.

Vy si dechem můžete pomoct po fyzické stránce, protože posturální úroveň dechu, to znamená ta úloha, ve které pomocí dechu napřimujete záda, rovnáte bedra a protahujete celou zadní stranu těla, je nezastupitelná. To je prostě základ. Na druhou stranu, když se správně nadechnete, tedy tak zvaně „do břicha“ dochází tak nejen ke dobrému okysličení, ale zároveň by se dechový pohyb měl promítat do našich zad a jemně je protáhnout, zapojí se pánevní dno, měly by se stimulovat všechny vnitřní orgány, dochází tak i k jejich lepší regeneraci a každý nádech podporuje i správné zažívání a trávení a peristaltiku střev, má vliv na parasymapatiký systém v těle, a tím pádem i na určité zklidnění.

A pak je zde složka psychická. Jóga a dechové techniky vás zavedou do míst, kam se normálně nemáte šanci dostat. Víte, že holotropní dýchání vás dokáže dostat do změněného stavu vědomí, jako by to byly drogy? Vy si jen pomocí dechu můžete nastolit ve vašich tělech, myslích, takovou obrovskou změnu. Nemáme žádný jiný prostředek, který by tak mocně ovlivnil celé naše tělo, jako je náš dech, i když mu věnujeme většinou tak málo pozornosti.

Máte nějaké klienty, kteří jsou v životě „zrychlení“ a dýchání jim přijde zbytečné?

Takových mám plný sál, takoví jsme všichni. Je to o tom si uvědomit věci, jak jsou. A, odpusťte, že se opakuji, k tomu nás vede opět náš dech. Cvičení je samozřejmě také důležité, a kdybychom se naučili správně dýchat a správně dýchali celý den a celý život, tak možná bychom žádné další zdravotní a korigující cvičení nepotřebovali. Každý si toho povšimne, když přijde na jógu. Tam máme šanci se zastavit. Lektor vás vede ke sledování dechu, k jeho vědomé praxi, uvědomění si toho, jak dýcháme a kam dýcháme, jak funguje naše tělo. Pozornost přivedeme k dechu, najednou každý sám na sobě pozoruje, jak se zklidní, uvolní, jak se cítí lépe, jak je dech důležitý, jak je stěžejní nejen pro fyzické, ale i psychické zdraví. Myslím si, že každý člověk, který na jógu dlouhodobě chodí, to tak vnímá, cítí a začne to sám pro sebe využívat.

Říkala jste, že tu máte i devadesátileté klienty. Jak dlouho takto starý klient cvičí jógu?

Jak dlouho to zvládne! Seniorský věk je nejvíce heterogenní skupina lidí. Když nám je třicet, tak jsme všichni schopní se nějak rozhýbat, ale jakmile vám začnou přibývat léta, nůžky mezi lidmi, kteří jsou na tom fyzicky dobře, a těmi, kteří jsou na tom fyzicky špatně, se začnou obrovsky rozevírat. Jsou tu lidé, kteří jsou v padesáti letech v invalidním důchodu a lidé, kteří ještě v devadesáti letech cvičí jógu, stojí na hlavě a jsou schopní docela velkých fyzických výkonů.

Je to o celoživotní práci. Možná je to i o genetice, věřím, že jsou i lidé, kteří mají takovou kliku, že celý život pijí, kouří, nic nedělají, a přesto tráví zdravé, šťastné a spokojen stáří. Takových je, ujišťuji vás, opravdu minimum. Většina lidí, kteří tímto způsobem žijí, jsou ale už v sedmdesáti letech ztracení. Když ke mně přijdou některé klientky, říkaly, že si myslely, že si budou život užívat a nebudou se trápit nějakým cvičením, ale že netušily, že před sebou mají ještě tolik let. To vám dojde přesně v padesáti, šedesáti letech, když každý den vstanete a něco vás bolí. Pak už je vaše cesta samozřejmě mnohem obtížnější. Ale nikdy není pozdě začít.

Nicméně začít něco dělat je základ. Nevymýšlet proč to nejde, ale naopak, jak by to šlo! Život je pohyb, nic v životě není statické. Jediná věc, na kterou se v životě můžete spolehnout, je, že se neustále všechno mění a všechno je v pohybu. Pokud nezůstane v pohybu i vaše tělo, tak je to začátek vašeho konce.

Moc děkuji za rozhovor.

Rychlá zpověď:

Co je důležitější než dýchání?

Nevím, každý si to může vyzkoušet sám. Na 10 minut zastavte všechny důležitý věci a jestli zůstanete naživu, tak si o tom potom popovídáme.

Co je jóga v jedné větě?

Charakteristika jógy je zastavení změn mysli, ale jinak pro každýho, jak to cítí. Zdravotní cvičení, relaxace...

Za jak dlouho se správným dýcháním zlepší můj život?

Okamžitě, ale většina z nás správně dýchat neumí, takže se to nedozvíte.

Co je lepší než jóga?

Záleží, koho se ptáte, pro někoho třeba vařený koleno.

V jaké fázi cvičeni se dostanu do jiné dimenze?

Když třeba ze stojky spadnete na zem, tak se tam dostanete hned, ale jinak záleží na tom, co tomu budete věnovat.

Co si myslíte o dnešním zdravotnictví?

Mrzí mě, že tam chybí komplexní náhled na člověka, řeší se vždycky jen ta jedna daná věc. To je ze zásady špatně, neřeší to tu příčinu.

Váš nejmladší klient?

Náš pes, je mu rok a umí krásně psa hlavou dolů.

Váš nejstarší klient?

Starších klientů mám mnoho, často cvičí skvěle, lépe než ti mladí. Je jim okolo 80, 90 let.

Jaký kurz byste mi doporučila, když jsem po horší verzi koronaviru?

Něco hodně jemného, příjemného. Něco, abyste se příliš neunavila, nezadýchala, abyste se cítila co nejlépe.

Kdy nedoporučujete lidem cvičit jógu?

Při nemoci, když mají nějaký zánět v těle. Nebo když se bojí. Strach je nejhorší.

Chtějí lidé lepší fyzický a psychický život?

Chcete být chudý a nemocný, nebo zdravý a bohatý?

Co si myslíte, že dnešní společnosti nejvíc chybí?

Asi čas.

Kdybych vám dala milión dolarů, co byste s nimi udělala?

To je těžká otázka, protože vy mi je nedáte. A navíc, za to si dneska v Praze nekoupíte ani byt.
Dotazovaná se ptá redaktora:

Jste šťastná?

Jsem moc šťastná, děkuji.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

Věra Vojtěchová v jógové pozici.
Věra Vojtěchová koordinuje cvičícího klienta.
Věra Vojtěchová v jógové pozici.
View photo gallery

O autorovi

Vystudovala jsem humanitní vědy. Zajímám se o psychologii, ráda čtu červenou knihovnu jako útěk od reality všedních dní. Mojí největší vášní je cestování a dobré víno.
Karolína Lišková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks