Rychlá zpověď - Roman Šmucler: Dříve se tvar stydkých pysků neřešil

O kráse, stárnutí a plastických operacích
04. srpna 2020
 
Hlavní stránka Nové články

Na první pohled to vypadá, že je Roman Šmucler takový supermuž. Věnuje se stomatochirurgii, je prezidentem stomatologické komory, přednáší o medicíně, vlastní kliniku estetické medicíny a ještě si občas „odskočí“ moderovat pořad do televize. V rozhovoru pro LP-Life.cz jsme s ním hovořili hlavně o aktuálních trendech v plastické chirurgii, o laserových operacích stydkých pysků i o zachraňování dětí s cévními nádory. Nemocné děti jeho klinika léčí, přestože jsou tyto zákroky ztrátové. „Kdyby člověk jen pořád někomu píchal botulotoxin na vrásky, byl by z toho jen unavený,“ vysvětluje Šmucler v rozhovoru.

Roman Šmucler

Video

Slyšel jsem, že máte nějakou zubní anomálii. O co jde?

Vznikly mi tři horní jedničky. A poté, co se lékaři snažili, už mám jenom jednu. (smích) Takže se to nepodařilo úplně dokonale vyřešit a provokuju tím kolegy zubní lékaře. Všichni říkají, že bych měl jít příkladem a nechat si rovnat zuby, vytrhnout zuby, upravit věci. Ale já si myslím, že zuby mají být hlavně zdravé.

Nejsem propagátor estetiky za každou cenu. Což zní paradoxně, protože Asklepion je institut estetické medicíny. Ale hodně to souvisí s tím, že jsem víc doktor, než abych řešil jen estetiku. Když řešíte jen estetiku, řešíte i peníze, a někdy prodáváte lidem i to, co nefunguje.

A jak stane, že někomu vyrostou zuby jinak nebo nestandardně?

To, že se „narodí“ tři jedničky, není extrémně vzácná záležitost. U nás je to dáno i tím, že to máme v rodině. Dcera má pro změnu devět zubů. Je to nějaká genetická záležitost. Já vždycky říkám, že jsme vývojově zaostalí. Dnes se totiž více a více lidí rodí se sedmi zuby, no a my jsme rodina s devíti. To je špatný. (směje se)

Když se dívám na Čechy, mají esteticky docela hezké zuby, zvláště když to porovnáme třeba s Brity…

U nás lidi mnohem více dávají peníze do zubů, což možná souvisí s tím, že jsme německá enkláva. Někde ukazují peníze autem nebo nemovitostmi, to je typicky Británie. Češi chtějí vypadat uspořádaně, chtějí mít zuby rovné, bílé a v pořádku. A zároveň nechtějí být moc extravagantní. Pak je třeba Rusko, které je úplný ráj pro estetickou medicínu. Tam mladí kluci a mladá děvčata dají své poslední peníze právě do estetiky.

A co Jižní Korea? Tam je investice do krásy taková investice do budoucna, krásnější lidé získávají lépe placenou práci a mají lepší postavení. Rodiče svým dětem dávají plastickou operaci k narozeninám.

To je pravda a nejen v Koreji. Hezčí lidi mají lepší život, tak to prostě je. A platí to, budeme teď sexisti, hlavně u žen. Hezčí žena to má v životě o hodně jednodušší.

Ale pokud jde o Koreu, tam je to i trochu jinak, oni chtějí vytvořit individualitu. Plastická chirurgie v USA a částečně v Rusku směřuje k ideálu krásy, a když to doktoři udělají dobře, všichni vypadají stejně. V Koreji je naopak snaha lidi esteticky odlišit, podtrhnout individuální detaily. Je to dáno masami lidí v Asii, mladí už nechtějí být součástí anonymního davu jako jejich rodiče.

Plastická chirurgie má v Koreji neuvěřitelnou úroveň, dokážou výkony jako nikde jinde na světě. Jsou v tom světová jednička, mají ohromný medicínský turismus a v Soulu dokonce mají celou čtvrť, která se tomu věnuje.

Je pravda, že si nechávají zesvětlit kůži?

To je úplně nejčastější. Čím máte světlejší kůži, tím jste výše v hierarchii. Lidé se totiž opálí prací venku, typicky na poli. Kdo je bílý, tak je zjevně úspěšnější… Pokud je někdo tmavší, automaticky ho mají za příslušníka nižší třídy. A druhá rovina je v tom, že tam máte – zjednodušeně – původní Korejce, pak trochu Číňany a Japonce. A lidi se chtějí zařadit do některé z těch skupin. Takže chtějí, aby se třeba více podtrhly jejich japonské nebo čínské rysy. To je u nás něco nepředstavitelného.

Souvisí s tím také jedna ošklivá věc – oni jsou ohromní rasisti. Speciálně v Číně, když patříte k nevhodnému „typu“ Číňana, je to vážně problém. Je to asi podobné, jako když jste v Česku Rom.

Pronájem luxusního bytu Praha 1 - 55m
Pronájem luxusního bytu Praha 1 - 55m, Praha 1

V Česku takové extrémy v plastické chirurgii nejsou?

Tomu se vyhýbáme. Říká se, že asi 15 procent lidí má spíše psychické problémy, a když chce někdo vypadat jako Michael Jackson, pošleme ho spíše za psychiatrem. Ale v Koreji ty „Jacksony“ vyloženě vyrábí. Donesou si fotku a snaží se jí co nejvíce přizpůsobit. Což se pak projevuje i tím, že děti nejsou podobné svým rodičům.

V Česku jsme velmi konzervativní, až na jednu věc. Celému světu velmi těžko vysvětluju, že operací číslo jedna je zvětšování prsou a úprava prsou. V české módě jsou často prsa, která by už třeba ve Francii brali jako vulgární. Prsa, která Francouzi zmenšují, se v Čechách ještě bohatě zvětšují. U mladých žen tady frčí taková velká sexuálnost.

Naopak se tu velmi málo dělají operace jako facelifting. Starší muži v New Yorku to pomalu absolvují jako takovou součást hygieny, ale tady se toho muži i ženy hodně bojí. Je to i tím, že v minulosti u nás někteří plastičtí chirurgové dělali tyto výkony hodně extrémní a spousta slavných zpěvaček nebo hereček se po operaci tak změnila, že se toho lidé děsí. Ale my se snažíme vysvětlovat, že to může být mnohem šetrnější.

Úplnou „jedničkou“ ve světě je pak liposukce, což zase v Čechách tolik není. Lidé chápou, že se mají spíše hýbat.

Mnozí Češi jsou ochotni utratit velké peníze za diety. Nevyšlo by levněji ten tuk odoperovat?

Nevyšlo. Češi dobře chápou rozdíl mezi hubnutím a modelováním postavy. Máme řadu přístrojů, pomocí kterých dnes dokážeme tuk rozpustit, ale když člověk nespaluje, tak se mu tuk přesune jinam. A to se týká i liposukce, když odsajete kilo nebo dvě kila, tak to snadno doženete.

Často k nám přijdou muži s takovou pivní vanou a říkají, že by si to nechali uříznout. Ono by to určitě šlo, ale potom jsou tito muži v šoku, když jim ukážeme nápravné cviky, a oni zhubnou. Hodně lidem břicho visí, protože ho nemají vytrénované.

Jeden ze zákroků, které na klinice děláte, je zmenšení stydkých pysků. To ženy hodně trápí?

Estetická gynekologie je něco, co mě překvapilo. Operace stydkých pysků zná lidstvo už dlouho, ale dělaly se jen v extrémních případech. Pak ale přišly operace laserové, které jsou podstatně méně invazivní, a získaly neskutečnou oblibu. Každý den jich děláme ohromné množství. Souvisí to s tím, že jakmile není riziko operačního výkonu, lidé na to rádi chodí.

A ukazuje se, jak moc je to důležité. Pro ženu je sexuální stárnutí často stejný problém jako stárnutí v obličeji. Nejprve projdou šetrným laserovým výkonem na vagině. Pokud jsou spokojené, přemýšlejí o radikálnější operaci stydkých pysků. A jsou pro ně mnohdy důležitější tvary stydkých pysků nebo věci související s erotikou než obličej. Ještě před pár lety bych já osobně řekl, že když už si žena našla milence přes obličej, tak na těchto „věcech“ nezáleží. Ale záleží moc.

Věk se na genitálu projevuje, má to rovinu medicínskou i estetickou. Ženy mívají úniky moči, uvědomují si problém a chtějí to řešit. Únik moči v kombinaci se sexem je hodně nepříjemný. A druhá rovina je tvar vnějšího genitálu, který se dříve neřešil, protože bylo ochlupení.

Je o to velký zájem?

Nechirurgické výkony, to znamená, že laser působí teplem na genitál, mají neskutečnou úspěšnost, a díky tomu jsme pacienty „zavaleni“. Ženy to sdělují dalším ženám a prakticky to nepotřebuje reklamu.

Jaké další zákroky pomáhají z toho medicínského hlediska?

Ono se to nezdá, ale třeba i obyčejný botulotoxin. Ukázalo se, že když zmenšíte tenze v obličeji, je to významným psychickým fenoménem, teď nedávno byl dokonce schválený jako lék na deprese. Pak je řada korekcí v obličeji, třeba jizvy. Elegantně odstraňujeme ohromné množství benigních nádorků na kůži.

A taková nejslavnější věc, kterou jsme převzali z klasických nemocnic, je léčba cévních novotvarů u dětí. Tím, jak jsou maminky s prvním dítětem starší a starší, objevuje se více cévních poruch u dětí. Dříve relativně vzácná onemocnění jsou dnes poměrně běžná.

Pronájem bytu Praha 1 - 44m
Pronájem bytu Praha 1 - 44m, Praha 1

Vy sám jste stomatochirurg, zabýváte se zuby. Jak jste se dostal k estetické medicíně?

Můj profesor mi řekl, abych se zabýval lasery, tak jsem to rozjel. Řada těch laserů, které jsem chtěl na léčení cévních nádorů, měla svou rovinu také v estetické medicíně. A abych si na ně vydělal a mohl dělat výkony, kterými jsem chtěl zachraňovat život, tak jsem začal dělat estetickou medicínu. Původně jako vedlejší větev. Ani jsem nechtěl mít soukromou kliniku, plánoval jsem ty lasery koupit do státní nemocnice. Možná proto na to mám stále takový doktorský pohled.

Doktoři, kteří „jdou“ po penězích, hodně vydělají, a pak zase hodně prodělají. V Americe jsou nejbohatší neurochirurgové nebo kardiochirurgové. Ale je  známá věc, že se penězi nejvíce zabývají plastičtí chirurgové a zubní lékaři. A ti jsou zároveň nejčastěji v bankrotu. Protože si ty peníze moc „berou“ a třeba investují do něčeho, čemu nerozumějí. Stále přemýšlejí o penězích, a to není dobře.

Když já se podívám na výčet toho, co všechno děláte, od kliniky, přes léčení, přednášení, moderování a učení, tak vy si snad ty své peníze ani nemáte čas užít…

Já jsem nikdy nevydělával peníze, abych si je užil. Možná žiju až extrémně skromně na to, kolik peněz jsem vydělal. Peníze beru jako výrobní prostředek, někde je vydělám a pak dám jinam. Spoustu lidí u nás léčíme i se ztrátou. Mohli bychom více růst, ale tohle jsem nikdy nechtěl.

Dělám medicínu tak, aby na konci ta „kupa“ peněz byla stejná. Rozumím poučkám, že bychom některé ztrátové výkony neměli dělat, ale my se to dělat snažíme. Ty děti přijdou sem, léčíme je a máme z toho dobrý pocit. A to je také důležitá část života. Kdyby člověk jen pořád někomu píchal botulotoxin na vrásky, tak by z toho byl jen unavený.

O co přesně u těch dětí jde? Už jste to krátce zmínil s těmi cévami…

Jsou to hlavně cévní malformace, nádory, které jsme schopni řešit našimi lasery, na které nám ale pojišťovny nedaly smlouvy. Je to bizarní, když je maminka s dítětem čtyři dny ve státní nemocnici a lékaři nic neudělají, tak nemocnice dostane dost peněz, kdežto u nás by to ošetření stálo zlomek.

Ale smlouvu nemáme, tak se to snažíme dělat za nějakou symbolickou cenu. Pak ale přijdou i maminky, které nemají vůbec nic, jsou třeba na sociálních dávkách. A co vy? Necháte to dítě trpět nebo dokonce umřít? To byste nebyl doktor. Tak se snažíme těm lidem pomoct. Ty děti za to nemůžou.

Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov
Luxusní byt na pronájem - Praha 1 - Josefov, Praha 1

To zní velmi dojemně.

Některé ty příběhy jsou velmi dojemné. Měli jsme tady děti, u kterých bylo ještě před pár lety „určeno“, že umřou, a ten život se bude jen prodlužovat. A dneska už u těch dětí řešíme třeba to, jestli jim po léčbě zůstane jen nějaká malinká jizvička. Jsou to ohromné skoky a dělá mi to ohromnou profesní radost. Jsem rád, že umím píchnout botulotoxin, ale také jsem rád, že vyléčím lidi z rakoviny, nebo dám šrouby lidem bez zubů a oni pak znovu koušou. To je pro doktora emočně důležité.

Vždycky říkám, že odpočívám v ten den, kdy operuji. To je den, kdy člověk neřeší všechny ty konflikty nebo politiku (Šmucler je prezidentem České stomatologické komory, pozn. red.). Najednou někomu pomáháte a ti lidi jsou šťastní a vděční, vidíte jim to na očích.

Změnila vás v něčem padesátka?

Já nevím, jestli mě padesátka změnila, neuvědomoval jsem si to nějak bolestně. Cítím, že některé věci už díky zkušenosti řeším rychleji, a pak už jsou některé věci, za kterými se mi nechce honit. Člověk se postupně snaží využívat to, co má. Když jste mladý, je dobré využívat nadšení. A když jste starší, je dobré jít se zkušenostmi za věcmi, které ještě můžete dotáhnout.

Jaké máte ještě sny?

V osobním životě hlavně doufám, že to zůstane dobrý. A v tom pracovním jsem zjistil, že když si něco přejete a hodně za tím jdete, ne vždy se to stane. Mám takovou zenovou zkušenost. Když mě naopak někdo k něčemu vyzval, a já jsem nevěděl, jestli je to ono, tak jsem do toho šel. A bylo to nejlepší.

Možná to souvisí s tou padesátkou – jdu raději do projektu, o kterém mi někdo řekne, abych ho dělal, než do projektu, který sám chci. Lidi o vás často vědí víc než vy sám.

Rychlá zpověď:

Kolik čas denně věnujete péči o své zuby?

Záleží na tom, co zajímavého je v televizi, protože já si čistím zuby mezi reklamními bloky. Někdy je to do minuty, jindy je to přesně dvacet minut, když se nemůžu odtrhnout.

Co Češi u svých zubů nejvíce zanedbávají?

Čistění mezizubními kartáčky, proto mají spoustu kazů mezi zuby.

Býváte nervóznější před vysíláním v televizi nebo před náročným zákrokem?

Při zákroku odpočívám, člověk musí být v relaxovaném stavu. Takže spíše v televizi. Tam to bez určité trémy a bez určitého strachu nejde.

Motto, které vás provází životem?

Já žádná motta nemám.

Co pro vás znamená krása?

Je to symetrie, dokonalost. Ale tím, že to učím, jsou to pro mě také různé matematické modely a přesná čísla. Není to tak sexy, jak se většinou zdá v televizi.

Dokážete pomocí skalpelu stvořit atraktivní a sexy osobu?

Já jsem zubní chirurg, takže já ji tvořím uvnitř někde na dásních. Jestli je to sexy, to nevím, ale určitě to se zuby jde líp než bez nich.

A v plastické chirurgii?

V chirurgii nebo v estetické medicíně laserem určitě dokážeme člověka dramaticky vylepšit. A dneska se ukazuje, že je to jeden z nejdůležitějších faktorů kvality života. Když si člověk sám o sobě myslí něco špatného, tak mu to život i zkrátí.

Jste ranní ptáče, nebo sova?

Na začátku života jsem byl sova, teď jsem ranní ptáče. Možná je to stárnutím?

Vybíráte si partnerky podle úsměvu?

Já už mám vybráno. Jsem podruhé ženatý a už jsem úplně zapomněl, jak se to dělá. (smích)

Co vás na lidech dokáže naštvat?

Mám rád, když mají lidé sebevědomí, ne když všechno hned vzdávají. To je v Čechách takové oblíbené. Dokonce i politiky si volíme podle toho, jestli více kňučej a říkají, že jim někdo něco sebral. A my řekneme: Ty nás povedeš!

Dovolená, na kterou nejraději vzpomínáte?

Vzpomínám na dovolené s dětmi a to bylo obvykle v místech, kam bych sám nejel. Protože s dětmi se jezdí do jiných míst… Ale pro mě a mou generaci byly nejdůležitější ty první dovolené, kdy jsme spali v autobuse na zemi, ale konečně nás pustili z toho zalígrovaného prostoru.

Co si za peníze nikdy nekoupíte?

Určitě si nekoupíte ani minutu života. A s tím je potřeba život řídit.

Bojíte se stárnutí?

Se stárnutím jsem do určité míry smířený. Ale také s ním bojuju a dnes jsme už pokročili v medicíně proti stárnutí a dá se s tím hodně dělat. Není důvod se stárnutí bát, ale je nutné něco dělat, abych nestárnul.

Už jste sám nějaký zákrok podstoupil?

O zákrocích to není. Je to ve věcech, kde mám slabiny, třeba spát osm nebo devět hodin denně, jíst méně, nejíst cukr. A samozřejmě sportovat. A pak daleko za tím je estetická chirurgie, která jen zlepší obal, ale vy potřebujete být zdravý uvnitř.
Dotazovaný se ptá redaktora:

Kdy už to skončí?

Právě teď.
Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

Roman Šmucler je profesí stomatochirurg
Roman Šmucler a klinika Asklepion
Roman Šmucler a klinika Asklepion
Roman Šmucler a ministr Karel Havlíček
Roman Šmucler
Roman Šmucler
View photo gallery

O autorovi

Novinářem a spisovatelem chtěl být už od dětství. Vystudoval žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a už při škole začal pracovat v médiích. Prošel několika redakcemi a naposledy působil ve zpravodajství Blesku. V polovině roku 2019 odešel na volnou nohu a naplno se věnuje rozhovorům a psaní knih.
David Budai
Londýnská 39
120 00, Praha 2
recepce.hlavni@asklepion.cz
234 716 111
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks