V roli projektanta stavby stál známý architekt Josef Gočár. Propojil svůj talent a popustil uzdu své fantazii. A výsledek? Krásné a luxusní, prostě nóbl bydlení. Luxusní vila z 1. poloviny 20. let 20. století stojí v Praze 6 - Bubeneč, v ulici Na Marně.
Stavební podnikatel František Strnad přenechal tvorbu projekčních plánů světoznámému architektovi Gočárovi, ale stavbu prováděla jeho firma. Cihlou k cihle si tak vystavěl dům svých snů, a to v duchu purismu. Což v praxi znamená, že stavba je osvobozena od jakýchkoliv zdobných prvků, umělecky a luxusně pak působí geometrické tvary a jejich čistá krása, linie, přesnost.
Bylo by smutné, kdyby František Strnad stavěl krásné domy jen pro své zákazníky. I on si pro svou rodinu vybudoval nevídané sídlo. Exteriéru dominuje předsunutý prosklený úsek, tzv. vitrínou, která však zanikla při přestavbě v 50. letech. Interiér je v přízemí, kde se nacházela společenská místnosti, rafinovaně oddělován skleněnými posuvnými panely, které bylo možno při větším počtu lidí zasunout a zvětšit tak prostor.
V prvním patře se nacházely obytné místnosti – ložnice s koupelnami. Druhé patro bylo určeno pro služebnictvo a užitkové prostory – prádelnu a sušárnu.
I když byl exteriér chudý na umělecký projev, nitro stavby bylo poseto tvorbou předních umělců – Františka Kysely, Otto Gutfreunda, Josefa Bílka, Kamila Roškota.
Dům byl vystavěn v letech 1925–1926, ale již za 3 roky ho rodina prodala Matějovi Valterovi. Před druhou světovou válkou opět změnil majitele. Po roce 1948 se stal majitelem československý stát, který podstoupil stavbu mongolskému velvyslanectví. V letech 1958–1964 ztratila status obytného prostoru a přeměnila se v prostor komerční, a to pro tiskovou agenturu Nová Čína.