Česká solidarita NA VLASTNÍ PĚST: Tornádo nezničilo jen domy. Psychika lidí utrpěla nejvíce

Všichni to známe převážně z amerických filmů a najednou to máme za humny. Doslova a do písmene. To je život zasažený tornádem.
09. července 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Jsou to přesně dva týdny, kdy se tornádo přehnalo přes jižní Moravu a spolu s domy srovnalo se zemí i psychiku mnoha lidí, kteří přišli o všechno. Náš národ se semkl a pomoc přicházela okamžitě a v obrovské míře. Po dvou týdnech se mnohé změnilo, objevují se nové domy, místa jsou uklizená a čistá. Ale ukazuje se, že psychika lidí je otřesena více, než si mnozí uvědomovali. V tuto chvíli na místní obyvatele doléhá skutečnost. Pomoc pomáhá.  

Stará žena, smutná a znavená

Tyhle filmy jsem mívala docela ráda. Člověk dost zřetelně i skrze ně totiž pocítil adrenalin vyvolaný nějakou přírodní katastrofou, procítil zoufalství lidí, kteří během několika málo minut ztratili vše, co měli a ubránit se myšlence “co kdyby?” moc nešlo. No a najednou je to něco, co se skutečně stalo a co není zas tak daleko od místa, kde žiju. Kolikrát se přistihnu, že když je před bouřkou, koukám na větve stromu, který mám u okna ložnice a říkám si, že je to v háji, protože člověk nikdy neví, kdy to přijde.

Když byly nedávno hlášeny bouřky a já neměla zrovna svůj den, přistihla jsem se, že kromě nálady, která byla na bodu mrazu, ticha a tmy všude kolem, koukám na tabulku skla v okně a sleduji, jak do ní naráží větve houpající se ve větru. Najednou mě pohltil strach, protože to bylo jen pár dní poté, co se ničivé tornádo prohnalo Moravou. Byl to takový ten odevzdaný strach, kdy vnitřně víte, že pokud by se něco takového stalo tam, kde právě jste, je to vlastně buď a nebo.

Nejsem pesimista a vždy věřím, že všechno bude dobré, ale v případě jižní Moravy všichni víme, že to dobré ani za mák nebylo.

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m, Praha 1

“Ani všem nestihnu říct, jak je mám ráda!”

Proudilo mi hlavou a za boha jsem se toho pocitu nemohla zbavit. 

Možná je to covidem, možná ty dva lockdowny zkrátka byly moc na mou hlavu nebo si jen víc a víc uvědomuji, jak mocná naše příroda může a očividně i umí být. A jelikož jsem člověk, který nekouká jen na to, co má kdo na sobě a čím jezdí, občas se přistihnu, že nad podobnými věcmi vážně přemýšlím. Jak se chováme a jak se nám to vrací...

Americký film nebo krutá realita?

Jo, tak přesně tohle si opakuji dnes a denně. Poté, co se tornádo prohnalo Moravou a zanechalo za sebou takříkajíc velkou spoušť, mám pocit, že to všechno prostě není jen tak. Ráda bych věřila, že jsou to jen americké filmy, které nás mají na okamžik zvednout ze židle, abychom do ní pak zase pohodlně usedli a tuhle myšlenku mohli odsunout někam pryč. Jenže ono se to vážně stalo. A nestačí jen knoflík na ovladači od televize nebo Arabelin prsten, aby to rázem bylo pryč. 

Televize nade vše

Pokud se chcete vyděsit na maximální možné obrátky, doporučuji jediné....pustit si televizi a kouknout na zprávy! Tam totiž kde co vykreslí tak bravurně katastroficky, že máte pocit, že lépe už vážně může být jen těžko. Bohužel v případě jižní Moravy mi všechny ty informace nešly tak zcela dostat z hlavy, všechny ty obrazy a videa, která natočili skuteční lidé, a o kterých jsem věděla, že nejsou ani vymyšlené, ani nadnesené, se zkrátka staly. Že jsou, a že jsou vskutku reálné! Možná i víc, než bych chtěla.

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

Zprávy jsem pár dní a večerů sledovala, ale nakonec jsem je vypla, protože z přírodních katastrof mám vážně velký respekt.

"Včera jsem byl na pár hodin v obci Hrušky. Je to obec, která je u sjezdu z D2 na Břeclav hned první na ráně a tu ránu před 14 dny dostala. Měl jsem možnost vidět na vlastí oči, co taková “obec na ráně” znamená zvlášť, když ji rána opravdu zasáhne,"

řekl LP-Life Michal Janeček ze Střediska humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE.

"Sledoval jsem, jak bagr s dlouhou rukou postupně drtí domek. Jeden z těch, kam jeho majitel už od určitého okamžiku nesměl vstoupit. Pohledem z ulice jsem zahlédl budík na poličce, fotografie v rámečku na zdi, visící lustr, lampičku. Dům zjevně v nedávné době navíc prošel renovací, měl kvalitní plastová okna, novou fasádu, hezké, na míru dělané vstupní dřevěné dveře. Pro ten budík, fotku ani lampičku si jejich majitel přijít už nesměl.

Zbořené domy, které znovu pomáhají stavět dobrovolníci
Zbořené domy, které znovu pomáhají stavět dobrovolníci • Zdroj: LP-Life, se svolením Michala Janečka

Ten dům si asi postaví nový, jako neziskové organizace uděláme maximum, abychom tyto ztráty nahradili. Ale budíka, kterého majiteli třeba někdo v minulosti dal pod stromeček (byl to takový ten starý cink-cink model), fotku rodiny asi z nějaké oslavy či výročí nebo lampičku, u které si majitel četl nebo odpočítával večerní léky, tu už ne.

A tak jsem to vnímal u všech. Přišli o vzpomínky. Ztratili úsměv. Nejsou naštvaní. Jsou odevzdaní tomu, co prožívají, co přišlo a s čím by si teď měli vědět rady. Často je to ale nad jejich síly.

Psychologové z různých ordinací a organizací jsou těmto lidem k dispozici. Navštěvují je, lidé navštěvují psychology na jejich stanovištích. A opakovaně. Bojím se, že mnoho z nich, stále pod vlivem adrenalinu, si ještě neuvědomilo, co se opravdu stalo a co je čeká."

Obec Hrušky dostává novou podobu, stavějí se nové střechy
Obec Hrušky dostává novou podobu, stavějí se nové střechy • Zdroj: LP-Life, se svolením Michala Janečka

Klimatické změny nebo jen hra přírody?

Já vám nevím. Mluví se o ledasčem. O tom, že pohybem tektonických desek se zcela mění struktura naší Země a tam, kde bývaly vedra může být stále chladněji a asi tam, kde tornáda nebyla zvykem, si na ně zvyknout budeme muset. Netuším, ale byla bych radši, aby to bylo jen “jedna bába povídala.”

Ačkoliv, když se trochu začtete do článků, zjistíte, že klimatické změny jsou považovány za skutečně reálný problém.

Změna klimatu se netýká jen "počasí", ale je také příčinou současného vymírání určitých živočišných a rostlinných druhů. Souvisí také s rozsáhlými změnami krajiny, urbanizací, odlesňováním a průmyslovým typem zemědělství.

Nyní je všude uklizeno a lidé začínají budovat nové domovy
Nyní je všude uklizeno a lidé začínají budovat nové domovy • Zdroj: LP-Life, se svolením Michala Janečka

Sucho i když prší

Člověk neznalý situaci to vidí asi jako já. Když prší, prší. Všude je mokro a já si říkám:

“Sakra, teď máme na nějakou dobu asi vystaráno.”

Jenže ono je to všechno úplně jinak. Údajně právě díky změnám klimatu sice prší, ale voda jen stéká po povrchu, do kterého není schopná se vstřebat. Výsledkem dešťů je vlastně opět jen sucho a navíc hrozba povodní z přeplněných řek.

Postižené jsou také lesy. Tak např. české lesy se složením v uplynulých desetiletích značně posunuly směrem ke smrku. Ten přináší rychlý zisk z těžby dřeva, ale jeho monokultury jsou citlivé vůči škůdcům a málo odolné právě při změně klimatu.

Obec Hrušky dostává novou podobu, stavějí se nové domy na místě těch, co musely být strženy
Obec Hrušky dostává novou podobu, stavějí se nové domy na místě těch, co musely být strženy • Zdroj: LP-Life, se svolením Michala Janečka

Nejsem ekolog, ale...

A i tak se bohužel nemohu zcela odpoutat od faktu, že když jsem byla malá, zimy byly úplně jiné. Byly to ty pravé “vánoční” zimy, kdy jsme se takřka zavaleni sněhem celý den, abychom následně s promrzlými nosy pricupitali domů na teplou večeři.

I léta bývala jiná než dnes. Bylo teplo, ale tak nějak konstatně stejné. Dnes se dvacetistupňová teplota rázem změní na “čtyřicítku” a ta se drží čtrnáct dní vkuse, takže máte pocit, že ten nápor vedra a dusna snad ani nedáte, protože nedýchatelno vás doprovází na každém kroku. 

Strach nepomůže

Strach nikdy nepomohl. Ale myslím, že všichni bychom se měli zamyslet, co pro svou planetu opravdu děláme. A ne, není to jen o tom třídit odpad a v lese nevyhodit starou sedačku, kterou už zkrátka nechceme doma.

Zvon z kostelní věže
Zvon z kostelní věže • Zdroj: LP-Life, se svolením Michala Janečka

Je to i o tom, že za jízdy v autě nevyhodíme nedopalek od cigarety, nebo že budeme přemýšlet nad tím, jestli pokaždé, když si jdeme koupit kafe, vážně potřebujeme TEN papírový kelímek.

Já sama je miluju. Ale potřebuju je? Ne! Absolutně ne.

Brečet ani se litovat nemá význam. Co je ale důležité, je zapojit hlavu a přemýšlet, co mohu já jako jednotlivec udělat nejen pro planetu, ale vlastně i sám pro sebe!

Bouře a tornáda!

Tornádo je rychle rotující vzdušný vír vznikající na spodku konvektivních bouří, tedy zvláštního typu bouřkových oblaků, které se vyskytují při vývoji kupovité oblačnosti. Konvektivní bouře zahrnují mrak, běžnou letní přeháňku, ale i bouřku s blesky, krupobití, prudký vítr a samozřejmě i tornáda.

Aby se víru začalo říkat tornádo, musí se vzdušný vír alespoň jednou (ale klidně i opakovaně) dotknout povrchu a na něm způsobit materiální škody. Tornáda mohou být různě velká i mít různé tvary.

Tornádo se dá detekovat velice špatně, většinou za pomoci Dopplerova radaru, bohužel platí, že čím dál od radaru je, tím nepřesnější jsou daná "pozorování". 

Svou ničivost pak způsobí větry uvnitř tornáda, která v průmeru dosahují rychlosti 180 km/h, v extrémních případech ale mohou dosáhnout rychlosti až 480 km/h. 

"Moravské" tornádo

Tornádu na Moravě předcházela takřka úporná vedra. Přísun teplého vzduchu byl výsledkem vyboulení tryskového proudění obkružujícího část severní polokoule. 

Dobrovolníci z celé republiky pomáhají v obcích zasažených tornádem
Dobrovolníci z celé republiky pomáhají v obcích zasažených tornádem • Zdroj: LP-Life, se svolením Michala Janečka

Vždy, když se tryskové proudění vyklene, může zasáhnout studený nebo teplý vzduch hluboko na sever nebo na jih. Nastane-li taková situace, mohou „se srazit” dvě vzdušné masy — teplá a studená. Vznikne tak frontální rozhraní, jež poskytuje ideální podmínky pro vznik silných bouří.

Ty mohou vést k bleskovým povodním, ale ve zvláštních případech i ke vzniku tornád. A to se zrovna v osudný den nad částí jižní Moravy stalo.

Vzniklá spoušť

Nejbolestějším faktem celého příběhu je fakt, že se tornádo prohnalo obydlenou oblastí. Přírodovědci AV ČR, Petr Brož a Petr Zacharov, k tomu řekli:

“Pokud by cesta tornáda byla o několik kilometrů vedle, nebo by prošlo kolmo na stávající stopu, škody na majetku i životech by byly výrazně nižší.”

Pomoc Moravě!

Jsme poměrně solidární národ, o čem už jsme se všichni přesvědčili například v době povodní. I tentokrát se celá země semkla, aby pomohla tam, kde to bylo nejvíce třeba. V oblastech Hodonínska a Břeclavska. Vzniklo doslova bezpočet sbírek a vybralo se dost peněz, aby se ti, jež přišli nejen o střechu nad hlavou, mohli opět normálně žít. 

Kamarádka Péťa

Ani moje kamarádka Péťa nebyla výjimkou. Možná si řeknete, že přispět na nějakou věc pár korunami je blbost, ale ono to v celkovém součtu může udělat docela dost!

Když byla jižní Morava zasažena tornádem, pár dní na to se u mě stavila kamarádka Péťa, která mi řekla, že poslala peníze těm, kteří je v tuto chvíli potřebují víc, než kdy jindy. V ten moment jsem věděla, že tohle zkrátka má smysl.

Péťa, která přispěla Nadaci Adra
Péťa, která přispěla Nadaci Adra • Zdroj: Se svolením Petry Meluzínové

“Víš co, je to možná jen pár korun, ale mně to nic neudělá, a když tak bude přemýšlet každý, můžeme těm, co přišli o všechno, skutečně pomoci.”

A měla pravdu.

Lidem na jižní Moravě přispěl také další můj kamarád Milan, který se zapojil do sbírky pro konkrétní rodinu. Sám mi k tomu řekl následující:

Petr, který také přispěl na jižní Moravu
Petr, který také přispěl na jižní Moravu • Zdroj: Se svolením Petra Schambecka

“Víš, já mám peněz dost a někdy utrácím za hrozné kraviny, teď jsem měl konečně možnost udělat něco, co má podle mě opravdu smysl!”

A má!

Vykouzli úsměv!

Ono se to lehce radí a člověk, dokud ho něco podobného nepotká, má neustále pocit, že jemu se to kontrétně stát nemůže. Ale to je naprostá hloupost! Díky bohu jsme ale národ, který si sice možná nepřeje, ale ve chvílích, kdy se něco takříkajíc “po…..”, umíme držet za jeden provaz.

Aby se mohli lidé z postižených oblastí vrátit do života, vzniklo několik sbírek, kam každý, kdo se chtěl zapojit, mohl poslat jakoukoliv částku.

Tak například Nadace Via vybrala přes 205 miliónů korun, aby podpořila ty, kteří to v danou chvíli opravdu potřebovali. Přispět mohl kdokoliv online na stránkách nadace www.darujme.cz od počáteční částky 300 Kč.

Mohli jste si však nastavit také svou vlastní částku a poslat třeba jen 50 Kč. Důležité bylo se zapojit.

Této sbírky se zúčastnilo necelých 150.000 lidí a vybrané peníze budou rozděleny v několika krocích.

  • na akutní pomoc obcím
  • na přímou pomoc postiženým lidem
  • finance na podporu domácnosti dle aktuálních průzkumů nákladnosti oprav či nutnosti zcela nových výstaveb
  • v horizontu měsíců se také podpoří iniciativy a projekty, které mají pomoci postavit postiženou oblast znovu na “nohy”

Naděje nikdy neumírá

Nadace Via ale není jedinou nadací, která se na pomoci jižní Moravě zapojila. Za zmínku určitě stojí i další jako Nadace Pojišťovny Kooperativa, Pomoc jižní Moravě od Spa.cz a Hotel.cz, Radio Zeitung a jeho: “Tornáda v ČR nechceme!” a další.

Lidé na Moravě dnes již nepotřebují jídlo a šatstvo, jako tomu bylo první dny po katastrofě. Zoufale chybějí stavební materiály, ale ještě více než to, vybudovat si nový domov, chybí psychická pomoc. Na místě pomáhají psychologové, ale je možné, že lidem tragédie, která je postihla, ještě nedošla úplně. Z psychického šoku se budou vzpamatovávat velmi dlouho.

Solidarita je cesta!

A ne ledajaká. Myslím, že plně stačí zavzpomínat třeba na období Sametové revoluce, kdy jen díky tomu, že se lidé rozhodli spojit a bojovat za stejnou věc, se nakonec pomohlo všem!

Je dobré si uvědomit, že i když tu jsme každý možná sám za sebe, na planetě Zemi žijeme všichni jako jedna velká rodina!

 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (0)

View photo gallery

O autorovi

Jmenuji se Valentina a miluju psaní, sport a pohodové lidi. Ráda cestuji a chodím na jógu, a když čas dovolí, tvořím texty a fotky mojí duši blízké. Jen tak pro radost:)
Valentina Lebová
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč
Praha 6

Mezonetový byt na prodej - Praha 6 - Bubeneč

3 + KK 126 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
37 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
19 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
57 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2
Praha 3

Luxusní byt na pronájem na Praze 3 -182m2

4 + KK 289 m², ter. 107 m²
85 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2
Praha 1

Luxusní byt na pronájem na Malé Straně- 105m2

2 + 1 108 m², ter. 14 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 24m

1 + KK 24 m²
29 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na pronájem Praha 1 - 105m
Praha 1

Byt na pronájem Praha 1 - 105m

3 + 1 105 m²
40 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Praha 5 - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
140 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad
Praha 2

Luxusní byt k pronájmu s výhledem na Vyšehrad

3 + KK 105 m², bal. 5 m²
38 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks